به گزارش شمس آباد، واحد بین‌الملل و سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بهشتی طی بیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین اعلام کرد: ای کاش بیدار شویم و اطرافمان را بار دیگر بنگریم. چه می‌خوریم؟ چه می‌پوشیم؟ و هر روز پول‌هایمان را به که می‌سپاریم تا چه کند؟! جنبشی که با نام بایکوت محصولات رژیم صهیونیستی در برخی کشورها راه افتاده است، چرا باید در ایران اسلامی که خود را مدعی اصلی مسئله فلسطین می‌داند، مورد غفلت قرار گیرد؟

در ابتدای این بیانیه آمده است: روزها از پس هم می‌گذرند و هنوز پاره تن اسلام در خون دست و پا می‌زند و ابر قدرت‌ها از هیچ چیز برای به فراموشی سپردن آن دریغ نمی‌کنند و اما نابودی داعش، مسیر گذرمان را هموارتر کرد، به پاس سردارانی همچون حاج قاسم. سردارمان را هروقت که می‌بینیم، هم داغ فلسطین برایمان تازه می‌شود و هم نور امید در دلمان روشن؛ چون می‌گویند اگر سردار در نبردهای سوریه و عراق با لباس شخصی و غیر رزمی می‌رود، علتش آنست که لباس رزم را فقط برای مبارزه با رژیم صهیونیستی نگه داشته است.

در ادامه تاکید شد: مسیر ما از کربلا عبور می‌کند و اما مقصد بیت‌المقدس است و تا زمانی که جهان اسلام به مقصد نرسد هرگز نور زندگی را به چشم نخواهد دید. آفتاب زندگی برای اسلام از قدس طلوع می‌کند. طلوعی که به زودی سرما و تاریکی شب را خواهد شکست و به این ظلم‌های بی‌پایان، پایان خواهد داد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : خیانت به انقلاب قابل بخشش نیست/ علمای شیعه سوختند اما از اعتقاد خود دست برنداشتند

این تشکل دانشجویی ادامه داد: منظور از ظلم فقط جنایت رژیم صهیونیستی نیست. او که طبیعتش وحشی گریست اما ظلم دردآورتر در درونمان اتفاق افتاده است. آری؛ شاید به ظاهر میزان فاجعه مسئله فلسطین به حدی باشد که فکر کنیم، حداقل در داخل ایران اسلامی، همه دغدغه آن را دارند ولی نگاهی موشکافانه‌تر و وقتی مجلات تخصصی را می‌بینیم، وقتی اعمال مسئولین را می‌بینیم و وقتی کارهای خودمان را می‌بینیم،  باعث می‌شود زخم‌های چرکین سر باز کنند.

در ادامه آمده است: اما شاید امسال بتوان گفت، دیگر در خیابان آمدن و شعار دادن کافی نیست. دیگر های هوی کردن علیه محافل حقوق بشری کافی نیست، دیگر وقت بیانیه‌های رسمی و خشک دادن گذشته است، باید ما هم به عمل روی بیاوریم. آیا تابه حال از خود پرسیده‌اید که صهیونیزم بین‌الملل از کجا تغذیه مالی می‌شود؟ غفلت و خاموشی را خط پایان کجاست؟ تا کی این مسیر ننگ را ادامه خواهیم داد و تا چه زمان چشم بر این ظلم خواهیم بست. ظلمت که مرز نمی شناسد و سکوتی که چه سرها نمی برد. و امان از غفلت! غفلتی که چه دردآور است و از آن بی خبریم و تلنگر شاید مرحمی باشد برای زخم‌های تن‌های خونین و بی جان.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : در پیام نوروزی و با تبریک سال نو به تمامی ایرانیان رهبر معظم انقلاب سال ۹۷ را سال «پشتیبانی از کالای ایرانی» نام نهادند/ مخاطب شعار امسال آحاد ملت و مسئولانند همه باید سخت کار کنند

این تشکل دانشجویی تاکید کرد:‌ ای کاش بیدار شویم و اطرافمان را بار دیگر بنگریم. چه می‌خوریم؟ چه می‌پوشیم؟ و هر روز پول‌هایمان را به که می‌سپاریم تا چه کند؟! جنبشی که با نام بایکوت محصولات رژیم صهیونیستی در برخی کشورها راه افتاده است، چرا باید در ایران اسلامی که خود را مدعی اصلی مسئله فلسطین می‌داند، مورد غفلت قرار گیرد؟ سالانه براحتی در فلسطین اشغالی قتل عام صورت می‌گیرد. قتل عامی که هزینه‌اش را خود ما تامین می‌کنیم و بعد داعیه پشتیبانی از مظلومین را جار می‌زنیم. باید دوباره نگریست و دقت کرد که دستانمان به چه خون‌هایی که آلوده نشده و شریک جرم چه کسانی هستیم! بی آنکه شاید بدانیم.

در ادامه آمده است: و اما آن روز طلوع. دور نیست. به همت قصد‌های کوچک اما خالص، می‌توان دنیایی را تغییر داد و جسمی را شفا داد. امروز تن اسلام بیمار است. باید چاره‌ای اندیشید و گامی برداشت. گامی فراتر از سخن. گامی در مسیر. مسیری که پایان آن پیروزی است. گامی در مسیر فلسطین. پیروزی مظلوم بی پناه بر ابر قدرت‌های جلاد. فلسطین، شاه کلید مسائل بشریت است. باشد که روزی این صبح طلوع کند و داد مظلومین ستانده شود.

پیشنهاد ویژه :   ورزشی : شمس آباد - زمان بازگشت قائدی در هاله‌ای از ابهام/درگیری لفظی سخنگوی کمیته داوران با سرمربی لیگ برتری

در پایان تاکید شد: تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی، در عین توصیه همیشگی به سیاستمداران جهان اسلام، بابت پیگیری مسائل فلسطین، راهکار اصلی برای نجات فلسطین عزیز را آگاهی و مبارزه ملت‌های مسلمان در رابطه این زخم کهنه می‌داند، و معتقد است همانطور که علی علیه السلام در خطبه ۹ نهج البلاغه فرمود، تمام جار و جنجال‌های جبهه باطل در این زمینه فشل است و به حول قوه الهی، ما، در اینجا جنبش بایکوت و کارهای غیر از شعار برای مبارزه با رژیم صهیونیستی را تدارک می‌بینیم و خوب است، دشمن، خیال نکند که جوانان انقلابی کنار بمانند، بلکه این خط مشی ماست که از مولایمان در همان خطبه نهم نهج البلاغه گرفتیم که فرمود: « ولسنا نرعد حتی نوقع و لانسیل حتی نمطر» پس یکبار دیگر خطابه قرآن و مسلمانان را به صهیونیزم می‌رسانیم:  «اعملوا، انا عاملون وانتظروا، انا منتظرون»

علاقمندان می‌توانند متن عربی این بیانیه را از طریق فایل زیر مشاهده کنند.

  

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :