به گزارش حوزه احزاب شمس آباد، جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در خصوص لزوم فیلترینگ پیام‌رسان خارجی تلگرام، هزینه‌ها، فایده‌ها و پیامدهای آن بیانیه‌ای صادر کرده است.

در ابتدای این بیانیه آمده است: امروزه فضای مجازی یکی از عرصه‌های مهم جنگ نرم و آوردگاه مصاف حق و باطل محسوب می‌شود و دشمن غذا، روح و جان مردم کشور، خصوصا نسل جوان را هدف قرار داده است.با توجه به نامگذاری سال ۹۷ با عنوان « پشتیبانی از تولید داخلی» جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی فرصت را غنیمت شمرده و ضمن اعلام پشتیبانی از پیام‌رسان‌های داخلی، خواستار برخورد جدی و مسئولانه با حذف پیام‌رسان تلگرام می‌باشد.

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در این بیانیه با اشاره به مواردی از مهم‌ترین خسارت‌های ناشی از رواج تلگرام و پیام‌رسان‌های غیر بومی آورده است: رد پای پیام‌رسان تلگرام در بخش قابل توجهی از جرایم دادسراها و دادگاه‌های خانواده و دیگر پرونده‌های مفاسد اقتصادی بنا بر آمار منتشر شده از سوی قوه قضاییه، کاملا مشهود است که علت اصلی آن دشواری شناسایی عاملان جرم و جنایت می‌باشد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - باهنر: در استیضاح مهاجرانی نقش داشتم

در این بیانیه اشاره شده است: کارشکنی و اخلال در هدایت اقتصادی کشور و تهدید به استفاده از واحد پول مجازی که بنا بر اذعان کارشناسان اقتصادی، تهدیدی بزرگ برای اقتصاد کشور محسوب شده و می‌تواند باعث خروج بی‌حساب و کتاب ارز از کشور گردد.

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از این بیانیه تصریح کرده است: لانه‌گزینی و استقرار پایگاه‌های متعدد معاندین و دشمنان داخلی و خارجی در این نرم افزار از طریق ایجاد گروه و کانال‌های مختلف با نشر انواع مطالب کذب، سبب ایجاد شایعه و سست نمودن ایمان مردم به نظام اسلامی و ناکارآمد جلوه دادن دستگاه‌های دولتی و اجرایی کشور شده است.

در این بیانیه با بیان اینکه شیوع سرطانی استفاده از مطالب غیر اخلاقی و مستهجن در تبلیغات کالاهای خارجی در این پیام رسان، به دلیل ارزانی تبلیغات باعث نابودی و اضمحلال اخلاقیات در جامعه و به خصوص در میان نسل جوان گردیده تاکید شده است: نقش‌آفرینی در ارائه انواع آموزش‌های تروریستی، ایجاد شورش و اغتشاش، تخریب اموال عمومی و نحوه ساخت انواع بمب و سایر ادوات خرابکاری، نموده است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : روسیه برای خروج آمریکا از پیمان موشکی آماده می‌شود - شمس آباد

در این بیانیه جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی ضمن بیان اینکه فعالیت‌های تلگرام و دیگر نرم افزارها و پیام‌رسان های غیر بومی، متمرکز در حوزه اقتصادی و در دست بردن منابع مالی ملل می‌باشد و فضا سازی امنیتی، اجتماعی، نظامی و حتی کوشش‌های انسان مساعد بهانه‌ای برای نیل به این هدف است، اشاره شده است: اعلام پول اعتباری از طرف این پیام‌رسان و تهدید به غیر قابل فیلتر شدن نیز ضرورت فیلترینگ این پیام‌رسان را مضاعف و جدی‌تر می‌نماید.

در پایان این بیانیه تاکید شده است: ضروری است با توجه به شرایط موجود در کشور که اجتماع زیادی از جوانان مستعد و خلاق در عرصه فناوری‌های نوین ارتباطی، مشغول به فعالیت هستند و در صورت پشتیبانی و توجه، به خوبی توانایی برطرف نمودن نیاز کشور را در عرصه ارتباطات و پیام‌رسانی دارا می‌باشند، هیچ توجیهی برای پشتیبانی‌های علنی و پشت پرده از فعالیت نرم افزار تلگرام و مانند آن در کشور وجود ندارد و این جمعیت کوچکترین اغماضی را در فرصت‌سوزی و تعلل در هموار کردن مسیر پیام رسان‌های داخلی, بر نمی‌تابد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : عباس عبدی/ پشت ماجرای تجمع در شهر مشهد

انتهای پیام/
 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :