قاسم جعفری سخنگوی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در گفت‌وگویی مشروح با خبرنگار گروه سیاسی شمس آباد، درباره برگزاری جلسه شورای مرکزی این کانون گفت: اعضای شورای مرکزی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی طبق روال گذشته جلسه هفتگی خود را برگزار کرد و در این جلسه با توجه به مسائل هفته‌های گذشته چند نکته موردتوجه قرار گرفت.

* نوسانات ارزی اخیرا بیشتر ناشی از ناهمگونی تیم اقتصادی دولت است

وی در ادامه با اشاره به مشکلات ارزی اخیر افزود: به نظر می‌رسد نوسانات ارزی که اخیرا ایجاد شد بیشتر ناشی از ناهمگونی تیم اقتصادی دولت است، شواهد هم نشان می‌دهد که گویا تیم اقتصادی دولت در این رابطه به یک تصمیم درست نرسیده و از طرفی هم به توصیه‌ها عمل نکرده است.

جعفری خاطرنشان کرد: یکی از ایرادهای جدی که به دولت وارد بود، این است که دولت به هشدارهای دلسوزانه و ناصحانه توجهی نمی‌کند، ولی وقتی بغرنج می‌شوند دستور برگزاری جلسات اضطراری می‌دهند. 

عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان تصریح کرد: به نظر می‌رسد عزیزانی که مدعی تدبیر هستند باید چنین مشکلاتی را پیش‌بینی کنند. اتفاقاتی که برای ارز رخ داد مشکلات زیادی را در کشور ایجاد کرد و خیلی‌ها سعی کردند سرمایه کشور را خارج کنند.

این عضو هیات علمی دانشگاه گفت: دولت‌مردان بهتر می‌دانند که آمریکا و حامیان منطقه‌ای آنها توطئه‌های فراوانی را علیه ما راه انداخته‌اند، ازجمله جنگ اقتصادی که ما می‌بینیم خبرها حاکی از آن است که سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی و آل‌سعود جلسات منظمی را داشتند که در آن تصمیم گرفتند ایران را در عرصه اقتصادی به ویژه در بخش ارز و طلا بغرنج کنند و ذخایر ارزی و کشور را به هر نحوی شده تخلیه کنند که دولت باید در این باره با جدیت برخورد کنند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : مدیریت ایمیل ها به سبک بیل گیتس

جعفری با اشاره به راه‌حل‌هایی که برای رفع مشکلات ارزی مطرح شد، تصریح کرد: بحث سپرده ارزی هم که مطرح شده اشتباهی بود که دولت باید آن را جبران کند، باید بحث در سیاست ارزی به‌گونه‌ای برخورد شود که تولیدکنندگان و بخش‌های مختلف اقتصادی با مشکل مواجه نشوند. باید با این مشکل بسیار منطقی برخورد شود.

وی یادآور شد: ما ضمن اینکه دوستان دولت را به تدبیر دعوت می‌کنیم اقدامات خوب آنها را هم تمجید می‌کنیم، مانند سامانه شفاف‌سازی مبادلات ارزی که البته اگر درست هم اجرا شود کار خیلی خوبی است.

* دولت‌مردان به جای پرداختن به حواشی و مسائل التهاب‌آفرین به مسائل اقتصادی  بپردازد

عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان تأکید کرد: این کانون تأکید دارد که دولت‌مردان به جای پرداختن به خوشی و مسائلی که می‌تواند التهاب ایجاد کند به مسائل اقتصادی مخصوصاً بحث تولید و کالای داخلی بپردازد.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم گفت: مردم همچنان مشکلات اقتصادی و مشکلاتی مانند اشتغال، تورم و رکود روبرو هستند و انتظار می‌رود دولت‌مردان سعی بیشتری برای رفع مشکلات کنند، البته از سایر قوا هم انتظار می‌رود مدد کنند تا مشکلات مردم سریع‌تر رفع شود.

* پشتیبانی قاطعانه، جدی و همه‌جانبه کانون دانشگاهیان از نیروهای مسلح

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: نکته دیگری که اساتید و اعضای کانون دانشگاهیان ایران اسلامی به آن توجه دارند پشتیبانی قاطعانه، جدی و همه‌جانبه از نیروهای مسلح حافظ امنیت کشور، مرزهای داخلی و خارجی است و ما این مسئله را بسیار جدی مورد تأکید قرار دادیم.

وی گفت: امروز در سایه اقتدار نیروهای مسلح که هر کدام بر اساس قانون اساسی کار خودشان را می‌کنند در آرامش زندگی می‌کنیم، همان قانونی که بر اساس آن رئیس‌جمهور و دولت‌مردان در جایگاه خودشان کار می‌کنند، همان قانون هم می‌گوید که ارتش، سپاه و نیروهای امنیتی در جایگاه خودشان باید کارشان را انجام دهند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : آستانه ۴، مقدمه‌ای برای نشست ژنو

عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان تأکید کرد: ما از اینکه نیروهای مسلح ما به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برابر قانون اساسی چه در پشتیبانی از مظلومان عالم و مستضعفان و دفاع از حرم و چه در پشتیبانی از مردم کشور وظایف خود را به‌خوبی انجام می‌دهند، پشتیبانی می‌کنیم.

وی گفت: از دولت هم انتظار می‌رود همیشه مدد‌حال این عزیزان باشند و به آنها روحیه بدهند تا ان‌شاءالله آنها هم با پشتوانه مردمی و دولت بتوانند با قدرت‌تر وظایف خود را انجام دهند.

جعفری اضافه کرد: یکی از مسائل دیگری هم که کانون دانشگاهیان موردتوجه قرار داد، عزم جدی نیروهای مقتدر مسلح جمهوری اسلامی برای ایستادگی و پاسخ به تجاوزات و اقدامات مذبوحانه‌ای بود که رژیم صهیونیستی انجام داد و موجب شهادت چندین از هم‌وطنان ما در سوریه شد، که از این اقدام نیروهای مسلح هم تقدیر و پشتیبانی می‌کنیم و مطمئنیم پاسخ آنها به این متجاوزان طوری خواهد بود که مستکبران جرات نکنند چنین غلطی کنند.

* دولت به تعداتش برای تقویت پیام رسان‌های داخلی عمل کند

وی گفت: یکی از مسائل دیگری که کانون دانشگاهیان به آن تأکید می‌کند، بحث آماده‌سازی و تقویت شبکه ارتباطات ملی مخصوصاً پیام‌رسان‌های داخلی است.

عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان تأکید کرد: انتظار می‌رفت برابر آنچه گفته شده بود هم تمهیدات و پشتیبانی از پیام‌رسان‌های داخلی انجام شود تا سرمایه اطلاعات و آمار مردم به خارج از کشور منتقل نشود.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : حق اظهارنظر برای دولت در همه مراحل رسیدگی به بودجه در مجلس وجود دارد/ مصوبه کمیسیون تلفیق نهایی محسوب نمی‌شود

* دولت وقتش را برای قانع کردن صاحب‌ تلگرام هدر ندهد

جعفری گفت: ما به دولت علی‌الخصوص وزیر ارتباطات عرض می‌کنیم که وقت خودتان را برای قانع کردن صاحب‌ تلگرام که قطعاً با توصیه سازمان سیا ایجاد شده و سیاست‌گذاری می‌شود، هدر ندهند و به جای اینکه از بیگانه تمنا داشته باشند به مدد پیام‌رسان‌های داخلی بشتابند.

وی با بیان اینکه دولت به تعهداتش درباره انتقال منطقی مردم به پیام‌رسان‌های داخلی عمل نکرد، اظهار داشت: امیدواریم دولت زمینه‌های بیشتر را فراهم کند و با بهانه‌های مختلف زمینه فعالیت بیگانگان را در کشور فراهم نکنند و به جای آن به پیام‌رسان‌های داخلی مدد کنند تا ان‌شاءالله بتوانند خدمات بهتری به مردم بدهند

عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان اضافه کرد: ما اگر در حوادثی مانند حوادث دی‌ماه نگاه کنیم، می‌بینیم بیشترین ضربه را پیام‌رسان تلگرام به ما زد، مومن  نباید از یک سوراخ دو بار گزیده شود و امیدواریم دوستان در تقویت شبکه ملی ارتباطات و تقویت پیام‌رسان‌های داخلی و عمل به وعده‌ بستن پیام‌رسان‌های خارجی که علیه امنیت ملی ما کار می‌کنند، عمل کنند.

* مسئولان برابر بدعهدی‌های آمریکا در برجام قاطعانه عمل کنند

این استاد دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بدعهدی آمریکا در برجام هم گفت: خواسته کانون دانشگاهیان از مسئولان این است که در برابر بدعهدی‌های آمریکا در برجام قاطعانه عمل کنند و بر اساس فرامین و توصیه‌های رهبر انقلاب گام بردارند.

وی گفت: در روزهای اخیر شاهد موضع‌گیری‌های خوب وزیر خارجه کشورمان و دبیر شورای عالی امنیت ملی بودیم، امیدواریم از این پس جدی‌تر و قاطعانه‌تر هم عمل کنند و طوری رفتار کنند که طرف مقابل فکر نکند که ایران حرف می‌زند و عمل نمی‌کند.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :