ولی‌الله داداشی نماینده مردم آستارا در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی شمس آباد، درباره آخرین وضعیت رسیدگی به تخلفات در گردنه حیران گفت: پس از همه بررسی‌ها مشخص شد که بحث به نام زمین‌خواری در گردنه حیران وجود نداشته است و فقط تخلفات از نوع تغییر کاربری و تغییر مجوزها بود. 

وی با ذکر اینکه اغلب مالکان زمین‌ها که بومی منطقه نیز نبودند پس از خریداری اراضی اقدام به تغییر کاربری می‌کردند، خاطرنشان کرد: بزرگ‌نمایی تخلفات در حیران و اضافه کردن عنوان تخلف زمین‌خواری به تغییر کاربری‌ها ضربه بزرگی به مردم بومی منطقه زد.

داداشی در این باره گفت: با مردم بومی منطقه نیز که در محدوده زمین‌های کشاورزی و دامداری خود اقدام به ایجاد چشمه کرده بودند نیز برخورد شد و دود تخلفات بزرگ در این گردنه به چشم متخلفان کوچک رفت.

وی با تاکید بر اینکه تغییر کاربری‌ها در بسیاری از مناطق حیران متوقف شده است، اظهار داشت: دستگاه قضایی بسیار خوب به این موضوع ورود کرد و هر که ساخت و ساز غیرقانونی در حیران کرده بود جریمه کرده و مانع ساخت‌وسازهای غیرمجاز شده است.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : نتیجه‌ تفکر سازشی فشار استکبار بر جامعه و نداشتن هویت است

نماینده مردم آستارا در مجلس گفت: نباید از ابتدا موضوع تغییر کاربری‌ها در گردنه حیران فراتر از حیطه بخشداری، رسانه‌ای و تبدیل به موضوع ملی می‌شد چرا که آنچه در حیران رخ داد به اندازه همان میزان تخلفاتی بود که در سایر نقاط کشور نیز گاهی رخ می‌دهد.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :