علی نوبخت حقیقی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی شمس آباد، با اشاره به موانع موجود بر سر راه تولیدات داخلی اظهار داشت: البته شعار امسال یک شعار انقلابی است که منطبق با واقعیت بوده و ملی‌گرایی محسوب می‌شود.

وی افزود: اگر می‌خواهیم مملکتی سر جای خودش بماند و بتواند بر اهداف بلند خود که انقلاب مشخص کرده است برسد، باید در درجه اول بی‌نیاز و مقتدر باشد و از این راه است که ما می‌توانیم به اهداف بلند خود برسیم. 

عضو فراکسیون مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: در هر جایی که در تاریخ نشان داده می‌شود، درمی‌یابیم که زمانی که مردم روی پای خود ایستاده‌اند و صنایع خود را تقویت کردند و آن صنایع سعی داشته‌اند تا کم و کاستی‌های خود را برطرف کرده و بر کیفیت کار خود بیفزایند، آن کشورها رشد کرده‌اند و حتی توانستند یکسری از کشورهای بزرگ استعماری را تحت شعاع کار خود قرار دهند. 

وی بر همین اساس اضافه کرد: این نکته نشانگر این است که علی‌رغم اینکه سالها شعار داده‌ایم،‌ باید در عمل هم نشان دهیم که ما نسبت به بیگانه بی‌نیاز هستیم و این عملی نخواهد بود مگر اینکه از کالاهای داخلی و کشور خودمان پشتیبانی و آنها را تقویت کنیم. 

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - صفارهرندی: حججی شهید سربه‌دار بود

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد:‌ در این پشتیبانی و تقویت، هم اشتغال، رونق اقتصادی و هم عزت نهفته است، همچنین برخی از کشورهایی که سعی می‌کنند ما را وابسته جلو دهند بی‌اعتبار می‌کند. آنها فکر می‌کنند حالا که ما وابسته به آنها هستیم، هر لحظه وصیت کنند می‌توانند جایی را به روی ما ببندند و ما را فلج کنند، اما ما به شکل دیگری استقلال‌مان را به آنها نشان می‌دهیم و به رخ‌شان می‌کشیم و در نتیجه ناامیدشان می‌کنیم، چرا که آنها با انسان‌هایی حقیر، ضعیف و محتاج  است که تندی می‌کنند، اما آنها با انسان‌های قَدر جرأت برخورد ندارند. 

«شعار امسال که از سوی رهبر معظم انقلاب نامگذاری شده است، شعار بسیار به جایی است و موقعیت‌شناسی مناسبی انجام شد که البته رهبری همیشه این نکته را مدنظر خود داشتند و امسال هم با توجه به موج تبلیغاتی که در منطقه و جهان علیه ما شکل گرفته است و همچنین تصمیماتی که حکومت‌های استکباری دارند، دقیقا به جا بود که ما به این قسمت بپردازیم  و به مردم خود بقبولانیم که می‌توانید سرپای خود بایستید.» 

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : سفر پوتین به تهران ارسال پیامی واضح برای واشنگتن بود - شمس آباد

نوبخت در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: صنعتگران و تولیدکنندگان ما باید بدانند که این مسئله را به حساب انحصار نگذارند که به عنوان مثال همه ملت ایران مجبورند از اینها جنس و کالا بخرند، بنابراین بخواهند هر بنجل و هر کالای نامرغوبی را به بازار وارد کنند، خیر اینگونه نیست، در واقع شعار امسال یک آزمون است که صنعتگران و تولیدکنندگان و همچنین کارآفرینان ما باید از آن سربلند بیرون آیند.

وی افزود: اگر خدای نکرده به دلیل اینکه مردم به خاطر اجرای فرمایش رهبری از این قشر کالا دریافت کنند و در نتیجه آن، تولیدکنندگان هم هر آنچه دارند اعم از کالای نامرغوب به مردم بدهند، این بی‌انصافی محض و خیانت ملی است و در نتیجه ملت به این نتیجه برسند که این نوعی انحصار است و تولیدکنندگان هم جنس بنجل به ما می‌دهند و شاید از جای دیگر کالاهای دیگری دریافت کنند. 

وی بر همین اساس اضافه کرد:‌ بنابراین اکنون و در حال موجود تولیدکنندگان ما در یک آزمون بسیار سختی قرار گرفتند که باید بر کیفیت کالای خود بیفزایند، ما هم از طرفی دیگر باید اجناس ایرانی بخریم و کالاهای آنها را تقویت کنیم. 

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : حضور ایران در منطقه در آینده ادامه خواهد داشت/ ۱۰۰۰ میلیارد برای پشتیبانی از سپاه قدس اختصاص پیدا کرده است

نماینده مردم تهران در مجلس همچنین یادآور شد: البته در حوزه پزشکی هم باید اشاره کنم که چه مسئله دارو و چه تجهیزات به میزان زیادی در ایران تولید می‌شود، ما متأسفانه شاهد این بودیم که به بهانه‌های مختلفی گاهی علی‌رغم اینکه ما بحث تجهیزات را در داخل تولید می‌کنیم، برخی آرمان‌گرایی کردند و از خارج تجهیزات پزشکی وارد کشور کردند، یا برخی هم به زعم خود گمان می‌کنند جنس خارجی حتما از جنس داخلی بهتر است و اینها مواردی است که به همت رسانه‌ها می‌توان به مردم آگاهی بخشید که اصلا این فکر را فراموش کنند که جنس خارجی خوب است و کالای ایرانی خوب نیست، اصلا این یک اشتباه فرهنگی است و سالهاست که این مسئله در ما القا شده است که باید با این حرف مبارزه شود. 

وی در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: ارزیابی من این است که شعار امسال یک خیر و برکت متعدد در ما را به همراه خواهد داشت و امیدواریم هر چه جلوتر می‌رویم، به مشکلات این حوزه رسیده و آنها را مرتفع می‌ کنیم و درنهایت به پویایی و خودکفایی کامل دست خواهیم یافت. 

انتهای پیام/ 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :