به گزارش خبرنگار پارلمانی شمس آباد، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز پنج‌شنبه سوم اسفند بند الحاقی ۲ به تبصره ۱۱ بودجه ۹۷ کل کشور را که جهت بررسی و اصلاح به کمیسیون تلفیق ارجاع داده شده بود به تصویب رساندند. 

براساس این بند، وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی مکلف شدند برای آن دسته از اراضی واقع در محدوده شهرها و اراضی یا منابع طبیعی خارج از شهرها که از سال ۱۳۶۰ به بعد به اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی واگذار و در راستای اهداف و کاربری‌های تعیین شده مورد استفاده قرار نگرفته‌اند اقداماتی را به عمل آورند.

این دو وزارتخانه مکلف شدند ارارضی که در مواردی غیر از اهداف و کاربری تعیین شده مورد بررسی قرار گرفته‌اند و فاقد مستحدثات هستند به طور کامل مسترد شوند و آن بخش از اراضی واگذار شده که در راستای اهداف و کاربری تعیین شده مورد استفاده قرار نگرفته‌اند به دولت مسترد شود.

با موافقت نمایندگان ، مراجع قضایی ذیربط بر اجرای این بند و استرداد اراضی موضوع این بند نظارت خواهند کرد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : پورمختار در گفت‌وگو با پارس خبر داد پیگیری نمایندگان برای استیضاح آخوندی

همچنین براساس مصوبه نمایندگان استرداد اراضی مذکور در این بند با اخذ نمایندگی از دادستان یا کسی که عهده‌دار مسئولیت دادستان است امکان‌پذیر بوده و در صورتی که افراد حقیقی و حقوقی که اراضی مذکور به آنها واگذار شده نسبت به دریافت سند مالکیت اقدام کرده باشند اسناد مذکور باطل و از درجه اعتبار ساقط است و سازمان ثبت اسناد و املاک با اعلام دادستان بطلان آنها را در دفاتر املاک ثبت خواهند کرد.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :