به گزارش شمس آباد، محمدامین مهدی‌پور دبیر واحد تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در پیش‌خطبه‌های نماز جمعه امروز (جمعه ۱۷ فروردین ۹۷) تهران، با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان سال «پشتیبانی از کالای ایرانی» گفت: به راستی که شعار صحیحی برای سال جدید انتخاب شد، شعاری که در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و پشتیبانی از کار و سرمایه ایرانی است که در صورت تحقق، آینده پویای این کشور را تضمین خواهد کرد.

وی افزود: بدیهی است که پشتیبانی از کالای ایرانی نیازمند عظم و غیرت ملی است که مسئولین و مردم هر دو وظایف خطیری در راه تحقق شعار سال بر عهده دارند؛ اما امروز روی صحبت اینجانب با مسئولین است.

مهدی‌پور تصریح کرد: بیاییم ببینیم در سالیان گذشته، چه اتفاقی برای ستاره‌های آسمان تولید و صنعت کشور افتاده است، در یک کشور با ظرفیت‌های فراوان، زشت نیست که یک تولیدی یا کارخانه به دلایل بسیار جزعی تعطیل و نابود شود؟

دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان تاکید کرد: مردم از مسئولین انتظار دارند، خاطرات خوبی که در یادها مانده است را دوباره زنده کنند، مردم انتظار دارند که اگر در کشور توانی وجود دارد برای احیای صنعت نساجی مازندران استفاده شود اگر توانی وجود دارد برای اعتبار بخشی جهانی به زعفران خراسان استفاده شود برای دوباره پا بردن صنعت ماشین سازی تبریز استفاده شود.

این فعال دانشجویی ادامه داد: بله انتظار این است که کالای با کیفیت ایرانی پشتیبانی شود و به دیگر صنایع نیز همدستی شود تا کیفیت خود را ارتقاء دهند؛ که در این راستا ارگان ها و سازمان‌های مختلفی مسئول هستند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - روایت محمد بشارتی ازعملکرد هاشمی‌در فتنه۸۸

وی افزود: برای مثال  در سالیان اخیر شاهد آن هستیم که کالایی که مشابه داخلی دارد بصورت قاچاق و گاهی با تعرفه پست از مبادی رسمی وارد کشور می‌شود، خوب در این موارد وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت اقتصاد و دارایی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا باید پاسخگوی ملت ایران باشند.

مهدی‌پور گفت: سازمان استاندارد و سازمان پشتیبانی از حقوق مصرف کننده و تولید کننده هم جزء اصلی ترین مراجع کنترل کیفیت در کشور می باشند؛ زمانی که مهر استاندارد بر روی هر جنس با کیفیت و بی کیفیت داخلی بخورد، معلوم است که مردم اعتمادشان را نسبت به تولید ملی از دست می‌دهند. 

به گفته وی این درست نیست که هر جا کف گیر دولت به ته دیگ خورد، کاستی ها را از جیب مردم جبران کند.

این فعال دانشجویی اضافه کرد: نوسانات ارز، یکی دیگر از موانع است، که موجب می شود، تولید کننده نتواند برای تولید محصولات خود برنامه ریزی دقیقی داشته باشد و در نهایت برای این که قیمت نهایی افزایش پیدا نکند، مجبور به کاهش کیفیت محصول خود می شود، که در اینجا، بانک مرکزی مسئول است که باید فکری به حال بازار متلاطم ارز کند، وضعیتی که چندی پیش دوباره شاهد آن بودیم.

دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با بیان اینکه وزارت امور خارجه نقش بسیار مهمی در پشتیبانی از محصولات ایرانی دارد، افزود: چرا که اگر بهترین محصولات در داخل کشور تولید شود، تا زمانی شرایط مساعد در آن طرف مرز ها برای صادرات فراهم نباشد، این امکان برای تولید کننده وجود نخواهد داشت.

پیشنهاد ویژه :   اجتماعی : شمس آباد - در فرودگاه های کشور چه می گذرد؟/ یک فنجان کاپوچینوی ۲ میلیون ریالی

وی گفت: وقتی می بینیم مستکبران جهانی از هیچ فرصتی دست نمی کشند تا تولیدات کشور خود را به مردم سایر کشورها تحمیل کنند، وزارت امورخارجه موظف است که شرایط را برای معرفی، بازاریابی و صادرات کالای با کیفیت ایرانی در آن سوی مرزها فراهم آورد.

مهدی پور تصریح کرد: قوه قضائیه نیز نقش بسیار مهمی در پشتیبانی از کالای ایرانی دارد، آیت الله صادق آملی لاریجانی، مردم از شما و دستگاه تحت نظارتتان انتظار دارند که با مفاسد بصورت قاطع مقابله کنید، اگر می بینیم که در جایی فسادی وجود دارد قوه قضائیه برود ببیند آن فساد از کجا نشات گرفته است؟ 

وی گفت: مجلس نیز به همدستی بیاید و قوانین سفت و سختی برای جلوگیری از  اینگونه فسادها و برای پشتیبانی از کالای ایرانی وضع کند.

دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ادامه داد: همه مردم ایران می‌دانند که فساد فاضل خداداد، اختلاس ۳۰۰۰ میلیارد تومانی و فساد بزرگ نفتی در چه دوره و کدام دولت اتفاق افتاده است، بنابراین قوه قضائیه در برابر هیاهو و جنجال رسانه ای این جماعت، با قدرت، عدالت و صلابت برخورد نماید، افرادی که زمانی در راس قدرت بوده اند،  خود باید پاسخگوی اعمال گذشته شان باشند.

وی اظهار داشت: بزرگترین مشکل کشور ناامیدی است، ناامیدی از بازستاندن حقوق ملت از مفسدین، دستگاه قضا باید با مفسدین اقتصادی در هر سمتی که می خواهند باشند، برخورد قاطع نماید. ملی گرایان هم تکلیف خود را با اقتصاد مقاومتی و پشتیبانی از کالای ایرانی مشخص کنند، نمی شود از یک طرف سر تا پا فرنگی بود و از طرفی از مردم و اقتصاد ملی دم زد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - ضرغامی: حصر به هیچ وجه ربطی به رهبری نداشت و تصمیم شورای عالی امنیت ملی کشور بود

این فعال دانشجویی تاکید کرد: اینها نکاتی بود در باب پشتیبانی از کالای ایرانی، که اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ۳ سال گذشته نیز در تجمع خود در مقابل وزارت اقتصاد به مسئولین گوش زد کرده بود و هم اکنون نیز پشت این تریبون مقدس اعلام کردیم.

وی گفت: این اخطار را نیز به مسئولین می‌دهیم که مبادا در خواب فرو بروند و از مردم غافل بمانند که اگر در کوتاه مدت تغییر محسوسی در وضع اقتصاد و اشتغال جامعه ایجاد نشود، ضد انقلاب به همدستی استکبار جهانی، امید مردم به اصلاح وضع موجود را به ناامیدی بدل و زمینه آشوب و ناآرامی را فراهم خواهد کرد.

مهدی‌پور ادامه داد: ای کاش عده ای از مسئولین آنقدری که به جناح سیاسی خود تعصب دارند، به پشتیبانی از اقتصاد ملی و کار و سرمایه ایرانی تعصب داشتند؛ آن وقت می دیدیم که تمامی مشکلات ملت حل می شد.

وی گفت: در نهایت از ریاست جوان شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور تشکر می کنم، که این تریبون را در اختیار جوانی چون من قرار داد. ان شاء الله برنامه ریزی شود تا جوانان بتوانند از این تریبون در اقسا نقاط کشور استفاده کنند.

مهدی‌پور تصریح کرد: ان‌شاءالله خدای متعال همدستی کند، هم به مسئولین، هم به مردم که بتوانند وظایف خودشان را به بهترین وجه انجام بدهند و امسال این شعار «پشتیبانی از کالای ایرانی»  به معنای واقعی کلمه، به تحقّق برسانند.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :