به گزارش حوزه احزاب شمس آباد، جامعه اسلامی مهندسین به مناسبت فرارسیدن روز ملی مهندسی بیانیه‌ای صادر کرد.

در ابتدای بیانیه آمده است:‌ پنج اسفندماه در تقویم کشور ما به‌عنوان روز ملی مهندسی نام‌گرفته است. این روز که مصادف با سالروز تولد حکیم فرزانه، خواجه‌نصیرالدین طوسی است، فرصتی است تا هم سپاس مجددی از فعالیت‌های یکی از اقشار پرتلاش و فرهیخته جامعه داشته باشیم و هم به اهمیت نقش آنان در جامعه نگاهی دوباره بیاندازیم.

این بیانیه می‌افزاید: چند سال پیش که در آستانه چنین روزی اعضای ستاد بزرگداشت روز ملی مهندسی به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی رفته بودند، معظم‌له نکات مهمی را در باب نقش پررنگ قشر مهندسان در پیروزی انقلاب اسلامی، در دوران دفاع مقدس، در زمان سازندگی ایران پس از جنگ تحمیلی و نیز در زمان کنونی که فرصت پیاده‌سازی استراتژی اقتصاد مقاومتی است بیان فرمودند. ایشان به‌عنوان یکی از انتظارات مهم از جامعه مهندسین کشور، پیاده‌سازی واقعی راهبرد اقتصاد مقاومتی را خواستار شدند.

در این بیانیه اشاره‌شده است: به‌راستی اگر این قشر پرتلاش و تأثیرگذار با وحدت داخلی اقدام به تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی منسجم در پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی در حوزه‌هایی که به آن مرتبط است بگیرد، حتماً انقلابی شگرف در این حوزه در کشور روی خواهد داد و سایر اقشار نیز هم از نعمات آن بهره‌مند خواهند شد و هم به دنبال پیاده‌سازی این راهبرد خواهند رفت. آنچه پیداست شکوفایی اقتصاد کشور جز با تکیه‌بر توان داخلی و البته جذب سرمایه‌گذاران و کارآفرینان و تأکید بر پشتیبانی از تولید ملی و پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی، اتفاق نخواهد افتاد.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : عامل کشتار دبیرستان داگلاس عضو یک گروه نژادپرست بوده است

در انتهای این بیانیه آمده است: جامعه اسلامی مهندسین ضمن تبریک این روز به‌تمامی مهندسین ایران عزیز، علی‌الخصوص اعضای پرتلاش این تشکل در سراسر کشور، از خداوند متعال توفیق و سازش این عزیزان را در ساختن و آباد کردن ایران اسلامی خواستار است.

انتهای پیام/

 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :