به گزارش شمس آباد از ارومیه، سردار سرلشکر سید یحیی صفوی شنبه شب در گفت‌و‌گوی خبری که از صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی پخش شد، اظهار کرد: شاه اسماعیل صفوی حدود ۵۰۰ سال قبل در سایه این اتحاد در جنگ چالدران با ۳۰ هزار نفر در برابر ۳۰۰ هزار نفر ارتش عثمانی ایستاد که یک لشکر از آنها را کردها تشکیل داده بودند.

وی همبستگی و هم زیستی مسالمت‌آمیز در آذربایجان غربی و احساس تعلق ایرانی و اسلامی در میان مردم این استان را بسیار مطلوب خواند و گفت: مردم غیور این استان با روحیه شجاعت و وفاداری و ایثارگری همواره از مرزهای غربی کشور حراست کرده‌اند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا درباره صدور تفکر بسیجی بیان کرد: بعد از صدور فرمان امام خمینی (ره) در زمینه تشکیل بسیج، علاوه بر ظرفیت دفاعی ارتش و سپاه، بسیج بزرگترین ظرفیت دفاعی کشور در دفاع از کیان اسلامی بوده است.

وی بیان کرد: منظور امام از صادر کردن انقلاب لشکرکشی نبود و منظور ایشان صدور افکار استقلال‌خواهی، استکبارستیزی، آزادی‌خواهی و مقابله با ظلم بوده است.

پیشنهاد ویژه :   اقتصادی : شمس آباد - لحظاتی سرنوشت‌ساز برای اقتصاد مقاومتی

صفوی با بیان اینکه امنیت پایداری در مرزهای شمال غربی ایران حاکم است، گفت: بسیج بزرگترین ظرفیت دفاعی کشور در دفاع از کیان اسلامی بوده است.

انتهای پیام/ی/۲۳۴۶

این خبر را به اشتراک بگذارید :