فرهاد تجری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارس در کرمانشاه، اظهار داشت: برخی افراد از روی ناآگاهی و بدون کوچک‌ترین خردورزی و تعقل در مورد پشتیبانی من از همشهریان زلزله‌زده‌ام موضع‌گیری کرده و اظهارات نادرستی داشته‌اند.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه همواره قدردان همدستی‌های مردمی، پشتیبانی خیران، اقدامات افراد سرشناس و بزرگواری ملت ایران در همدستی‌رسانی به زلزله‌زدگان غرب کشور هستیم، گفت: هم‌وطنان با دلسوزی و کوشش بی‌وقفه به همدستی زلزله‌زدگان شتافتند.

وی به فصل سرما و وقوع بارندگی، طوفان و آب‌گرفتگی در این مناطق اشاره کرد و با توصیف شرایط بسیار سخت و کمبود امکانات مختلف مردم برای زندگی، افزود: بسیاری از شهروندان در چادر زندگی می‌کنند که با هر بارندگی در گودالی از آب و گل و لای قرار می‌گیرند و در این وضعیت باید زندگی کنند که حتی تصور این شرایط برای بسیاری از افراد سخت است.

تجری مردم زلزله‌زده را نیازمند همدستی فوری مسؤولان و مردم خیر ایران دانست که برای حداقل‌های زندگی همچون دستشویی، حمام، آشپزخانه، یخچال، تلویزیون و فضایی بی‌دغدغه برای سکونت غالبا با چالش مواجه هستند و عنوان کرد: مردم مناطق زلزله‌زده الان به همدستی نیاز دارند و با وجود چند ماه وضعیت نامناسبی دارند و چادرها و کانکس‌های آنان در آب فرو رفته است.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : گزارش ۱۰۰ روزه رئیس جمهور به مردم لفاظی بود/ محور اصلی امداد زلزله‌زدگان کرمانشاه نیروهای مسلح بودند

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی با ابراز گلایه از برخی افراد که از احساسات پاک و نوع‌مساعد ملت ایران و افراد خیر برای اجتماع‌آوری همدستی به‌نام پشتیبانی از زلزله‌زدگان استفاده کرده و تاکنون هیچ کاری برای زلزله‌زدگان انجام نداده‌اند، گفت: من به‌عنوان وکیل مردم وظیفه دارم این موضوع را پیگیری کرده و نمی‌توانم سکوت کنم.

تجری با طرح این پرسش که این افراد همدستی‌های مردمی اجتماع‌آوری شده را چه کار کرده و چرا برای همدستی‌رسانی به مردم در شرایطی که نیازهای زیادی در منطقه وجود دارد، اقدام نمی‌کنند؟، تصریح کرد: اثری از اقدام این افراد تاکنون در زندگی مردم زلزله‌زده دیده نشده و شانتاژ در فضای رسانه برای منحرف کردن افکار عمومی و مغلطه کردن قابل قبول نیست.

وی با تأکید بر اینکه همدستی‌های اجتماع‌آوری شده بواسطه مردم و به‌خاطر همدستی به زلزله‌زدگان اختصاص یافته است، خاطرنشان کرد: طرح برخی ایده‌های فانتزی در این مورد هیچ سودی برای مردم ندارد و مردم باید ابتدا به وضعیت مرسوم زندگی بازگردند سپس به موضوعات دیگر پرداخت و البته باید تدابیر لازم اندیشیده شود ولی در شرایطی که تامین نیازهای اولیه مردم ضروری است نمی‌توان به این بخش بی‌توجه بود و شعارهای رنگارنگ سر داد، چراکه این رویه تاثیر مثبتی در زندگی مردم ندارد و قطعا باید مورد پیگیری، بررسی، نظارت و رسیدگی قانونی قرار بگیرد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : با اعلام مطهری نشست علنی مجلس پایان یافت/ نشست بعدی؛ سه شنبه هفته جاری

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی خطاب به افرادی که وی را به انتصاب اقوام و نزدیکانش متهم کرده‌اند، گفت: هیچ کدام از بستگان من سمت دولتی ندارند که ارتباطی به من داشته باشد و در مواردی هم برای دور ماندن از اتهامات از پذیرفتن برخی مناصب خودداری کرده‌اند و با وجود اینکه حق پیگیری این اراجیف که بواسطه برخی افراد مطرح می‌شود برای من محفوظ است، وقت خویش را برای خدمت به مردم اختصاص می‌دهم.

تجری نقدهای مخرب، اتهام‌زنی، دروغ‌گویی و توهین را اقداماتی زشت عنوان کرد که بواسطه افراد کوته‌فکر مطرح می‌شود و متذکر شد: رسانه‌های معتبر و حرفه‌ای همواره با نقد سازنده به‌دنبال آگاهی‌بخشی به مردم و بیان مطالبات عمومی هستند که قابل احترام و ارزشمند هستند.

انتهای پیام/ذ

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :