به گزارش خبرنگار پارلمانی شمس آباد، سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین در مجلس در نشست علنی امروز پارلمان در جریان طرح سؤال خود از آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات با موضوع ارتقاء و توسعه انتقال برنامه پنجساله پنجم ارتباطات در سال ۹۰ تا ۹۱ گفت: بر اساس قراردادهایی که طی ۳ سال از ۹۱ تا ۹۴ بسته شد، بیش از هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تجهیزات خریداری شده است.

وی افزود:‌ این خریدها ۱۰ برابر ظرفیت مورد نیاز بوده است و همه قراردادها به جز قرارداد چین به صورت تشریفات با شرکت زعیم بوده که مخصوص شرکت زیرساخت است و همه تجهیزات را بالاتر از قیمت بازار در اختیار گرفته است.

زرآبادی با اشاره به اینکه پروژه‌های ضعیف ۳۷ و نیم درصد بالاتر از قیمت اصل بازار بوده است، گفت: برای یک قرارداد سه بار تجهیزات خریداری شده است.

وی اظهار داشت: در این قرارداد خرید تجهیزات و توسعه شبکه انتقال پنجم که بدون مناقصه انجام شده شرکت سدید رضوی یا آلکاتل فرانسه به قیمت اولیه ۲۴۷ و نیم یورو بسته شده است که برخی نسبت به آن اعتراض کردند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : پاسخ "آملی‌لاریجانی" به شایعات اخیر

نماینده مردم قزوین در مجلس گفت: پس از این اعتراضات آن را به ۱۴۵ و نیم میلیون یورو کاهش دادند اما فسادی در بحث کاهش این قرارداد وجود داشت که تا الحاقیه‌ها هم ادامه داشت.

زرآبادی گفت: ۷۴ میلیون یورو از ابتدا در این قرارداد فساد وجود داشت که در زمان مدیریت آقای جهرمی می‌خواستند آن را از الحاقیه‌ها اصلاح کنند و اخذ امور بانکی را بر عهده شرکت زیرساخت گذاشته و فهرست تجهیزات را هم تغییر دادند.

وی در بخش دوم اظهارات خود در پاسخ به آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اینکه ما بخواهیم صوت و دیتا را از هم قطع کنیم و صحبت‌های وزیر نیز مطرح شد، قابل قبول نیست زیرا تمامی ترافیک‌ها از بستر شبکه زیرساخت می‌گذرد.

زرآبادی ادامه داد: اینکه وزیر می‌خواهد با تفکیک هزینه‌های بخش خصوصی را توجیه کند، قابل قبول نیست.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که با وضع موجود دولت الکترونیک و شبکه ملی اطلاعات محقق نمی‌شود و اینها دروغی بزرگ هستند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : رئیس مجلس باید به نظر ۱۸۰ نماینده درباره طرح سؤال از رئیس‌جمهور احترام بگذارد

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :