به گزارش شمس آباد به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، اعضای فراکسیون سیاستمداری و منافع ملی مجلس شورای اسلامی با حضور در صنایع الکترونیک وزارت دفاع از توانمندی‌های این صنعت بازدید کردند.

در بخش دیگری از این بازدید، اعضای فراکسیون سیاستمداری و منافع ملی مجلس شورای اسلامی با وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  دیدار و گفتگو کردند.

امیر سرتیپ امیر حاتمی در این دیدار با قدردانی از پشتیبانی های بی دریغ مجلس شورای اسلامی و دولت در تقویت هر چه بیشتر بنیه دفاعی اظهار داشت: خداوند متعال را شاکریم که به برکت هوشیاری آحاد ملت و هدایت های حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، ایثار و فداکاری رزمندگان و پشتیبانی و درایت دولت خدمتگزار، در منطقه از ثبات و امنیت خوبی برخورداریم و قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران در سطح بسیار بالایی قرار دارد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه بسیاری از توطئه ها و شیطنت های طراحی شده بواسطه نظام استکبار علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای تضعیف اقتدار و قدرت دفاعی کشورمان است، افزود: بحمدالله با اتحاد و همبستگی همه آحاد ملت و سعی محور مقاومت توانسته ایم توطئه بزرگ تروریسم را شکست داده و از تحقق برنامه بلندمدت و کلان دشمنان که با سرمایه گذاری های هنگفت طراحی شده بود جلوگیری کنیم.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : نحوه ارایه خدمات دندانپزشکی دولتی در نوروز/ اعلام سامانه "درمان‌یاب" وزارت بهداشت

وی با تحلیل شرایط امنیتی دو کشور عراق و سوریه پس از شکست های مفتضحانه تروریستها و حامیانشان در منطقه تصریح کرد: امروز شاهدیم که این دو کشور که آماج حملات شدید تروریست های تکفیری بودند در مسیر ثبات و امنیت قرار دارند.

حاتمی با اشاره به تلاشها و مجاهدتهای متخصصین متعهد صنعت دفاعی برای ارتقاء قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: امروز دشمنان ایران اسلامی با آگاهی کامل از توانمندی های دفاعی و نظامی نیروهای مسلح مقتدر کشورمان دیگر سخنی از گزینه های نظامی به میان نمی آورند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به سعی وزارت دفاع برای تامین نیازمندی های دفاعی و نظامی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: امروز با توجه به اقتدار دفاعی کشورمان، در شرایطی هستیم که ایران اسلامی قابل تهدید نظامی بواسطه هیچ قدرت خارجی نیست.  

رئیس فراکسیون سیاستمداری و منافع ملی مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با قدردانی از سعی های وزارت دفاع برای افزایش قدرت دفاعی کشور اظهار داشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی همواره پشتیبان نیروهای مسلح و وزارت دفاع به عنوان مظهر اقتدار دفاعی ایران اسلامی هستند و تمام سعی مان بر این است که در تصویب بودجه مورد نیاز نیروهای مسلح از هیچ کوششی فروگذار نکنیم.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : ترجمه نا درست «پالرمو» هماهنگی و همسویی داخلی و خارجی داشته است/ دولت اینقدر بیچاره‌ شده که یک مترجم و تایپیست درست ندارد؟

مصطفی کواکبیان با تبیین جایگاه و نقش تعیین کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در تامین امنیت ملی و دفاع از حقوق ملت ایران تاکید کرد: یکی از ارکان مهم برای تامین منافع ملی وجود نیروهای مسلح مقتدر با قدرت بازدارندگی موثر است.

رئیس فراکسیون سیاستمداری و منافع ملی مجلس شورای اسلامی با قدردانی و تشکر از تعامل سازنده و فعال وزارت دفاع با مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد : نمایندگان ملت نیز نگاه مثبت و ملی به طرح ها و لوایح مربوط به نیروهای مسلح و حوزه دفاعی داشته و تعامل بسیار خوب و سازنده ای با نیروهای مسلح، برای پیشبرد ماموریت های دفاعی و امنیتی داشته ایم.

کواکبیان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازدید اعضای فراکسیون سیاستمداری و منافع ملی مجلس شورای اسلامی از توانمندی های صنایع الکترونیک وزارت دفاع تصریح کرد: می بایست با پشتیبانی از این شرکت و معرفی توانمندی‌های آن در سطح ملی، نسبت به جایگزینی محصولات تولیدی صاایران با نمونه خارجی آن اهتمام ورزید و ضمن پشتیبانی از کالای ایرانی در حوزه واردات نیز از کالاهای خارجی بی نیازی حاصل شود.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : نبرد در خانه اپل؛ هوآوی و سودای سلطنت در آمریکا

مدیرعامل سازمان صنایع الکترونیک وزارت دفاع نیز در بازدید اعضای فراکسیون سیاستمداری و منافع ملی مجلس شورای اسلامی از صاایران، گزارشی از توانمندی های صنایع الکترونیک ایران در حوزه های مختلف ارائه کرد و گفت: صاایران همواره سعی کرده با برآورد دقیق نیازمندی های الکترونیک نیروهای مسلح و کشور، به تجهیزات و فناوریهای روز دست یابد.

امیر شهرام با اشاره به سعی های متخصصین صنایع الکترونیک ایران برای ساخت و تولید تجهیزات پدافندی اظهار داشت: به کارگیری دستاوردهای نوین صنایع الکترونیک ایران موجب ارتقای توان رزمی قرارگاه پدافند هوایی در نگه داشتن و حراست از ایران اسلامی شده است.

مدیرعامل سازمان صنایع الکترونیک وزارت دفاع با اعلام آمادگی برای ارائه خدمات فنی و الکترونیک به بخش های مختلف کشور، اظهار امیدواری کرد در سال پشتیبانی از کالای ایرانی بتوانیم تجهیزات الکترونیک را با بهترین کیفیت در اختیار نیروهای مسلح و مردم قرار دهیم.

در این جلسه چندین از نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی دیدگاه های خود را در زمینه های مختلف شامل صنایع دفاعی، ایفای نقش صنعت دفاعی در تامین تجهیزات و محصولات غیرنظامی، ایفای نقش ودجا در سیاستمداری و … مطرح کردند.
انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :