سردار عباس سدهی  رئیس دفتر ارتباطات فرماندهی کل قوا طی سخنانی در مراسم رونمایی از کتب جدید نیروی دریایی ارتش که در ستاد ایننیرو برگزار شد، اظهار داشت: باید در کتب به این موضوع پرداخته شود که دلیل راهبردی بودن نیروی دریایی ارتش چیست.

وی افزود: پرداختن به موضوع جهادخودکفایی در کتاب‌ها نیز از اهمیت بالاسس برخوردار است و ارتش اولین جایی بود که با دستور حضرت آقا خودکفایی را اغاز کرد.

سدهی خاطرنشان کرد: در جریان ساخت ناوشکن جماران کوشش ها به قدری زیاد بود که حتی امیر سیاری دو بار در مسیر بازدید از آن دچار سانحه جدی شد و خودروی وی واژگون شد.

رئیس دفتر ارتباطات فرماندهی کل قوا تصریح کرد: اگر دولت هزینه آن را تامین کند ما قادریم ناوهای با طول ۲۰۰ متر و دو‌ برابر جماران و یا ناو هواپیمابر بسازیم.

سدهی گفت: دولت موقت بدنبال گسترش مستشاری نظامی امریکا در ایران با تغییر نام بود که با بیزاری آقا با بازرگان و دستور امام جلوی آن گرفته شد. پیش از آن قرارداد اف۱۶ها لغو شده بود و دولت موقت می‌خواست ۸۰ فروند اف۱۴ را هم برگرداند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : جهان بین - اعتکاف؛ زمانی برای معرفت و شناخت بیشتر امام معصوم

وی اضافه کرد: ما یکی دیگر از توان خودکفایی نظامی را در مقابله موشکی با داعش دیدیم که همه موشک‌ها دقیقا به هدف اصابت کرد و اگر دقیق نمی‌خورد و مثلا به منزل مسکونی اصابت می‌کرد و زن‌ و بچه ای کشته می‌شدند در دنیا علیه ما غوغا به پا می‌شد.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :