به گزارش خبرنگار حوزه دولت شمس آباد، محمد بطحائی صبح امروز در حاشیه جلسه هیئت وزیران و در اجتماع خبرنگاران گفت: ممنوعیت آزمون در دوره های ابتدایی برای مدارسی که از طریق آزمون دانش آموز خود را جذب می‌کنند طبق مصوبه پابرجاست منتهی برای برخی از گروه‌های دانش آموزی یک تبصره‌ای دارد که در صورت تصویب رئیس جمهور رف یکی دو روز آینده اطلاع رسانی می‌شود.

وی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت اجرای رتبه بندی معلمان در سال جاری، گفت: این تکلیف قانونی برعهده دولت است که طرحی را در قالب لایحه در این زمینه به مجلس ارائه دهد و این لایحه هم اکنون در دست طراحی است.

بطحایی خاطرنشان کرد: اعتبارات وزارت آموزش و پرورش در سال جاری برای پرداخت‌های طرح رتبه بندی کفایت نمی کند. یعنی اعتباراتی که در بودجه ۹۷ پیش بینی شده صرف نظر از اجرای طرح رتبه‌بندی است. با این وجود امیدواریم برای مهر ۹۷ با مدیریت منابعی که صورت خواهد گرفت، بخشی از طرح را مورد اجرا قرار دهیم.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : سازمان‌دهی جدید در جمنا را دنبال می‌کنیم/ اگر جمنا نبود اتفاقی شبیه سال ۹۲ تکرار می‌شد

وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره تقارن زمان برگزاری چندین از امتحانات پایان سال تحصیلی مدارس با ماه مبارک رمضان خاطر نشان کرد: دوستان ما در حوزه کارشناسی بررسی‌های زیادی درباره سازماندهی برگزاری امتحانات پایان سال برای عدم تقارن با ماه مبارک رمضان انجام داده‌اند؛ اما متاسفانه تصمیمی در این زمینه اتخاذ نشد. 

وی گفت: با توجه به تعطیلات مکرری که در سال تحصیلی جاری داشتیم، نمی توانیم دیگر سال تحصیلی را کوتاه کنیم. بنابراین امتحان چندین از دروس در ایام ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد. با این وجود مجاهدت خواهیم کرد که ملاحظاتی را برای دانش آموزان روزه‌دار در نظر بگیریم تا سختی و فشار کمتری متحمل شوند.

وزیر آموزش و پرورش در مورد خرید کالای ایرانی بیان داشت: ما دو نوع اقدام داریم اقدام اول استفاده از تجهیزات و امکاناتی است که تولید ملی و داخلی است که در آموزش و پرورش به دلیل تنوع تولیدات داخلی نزدیک ما را مستغنی می‌کند از خرید کالاهای خارجی اما اقدام دوم بخش فرهنگ سازی است که با برنامه‌هایی که از مهر ۹۷ بعلاوه برنامه های ملی که داریم تلاشمان اشاعه این فرهنگ است که استفاده از کالاهای ایرانی چه تاثیری در کشور دارد. 

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : یادداشت/ ایمانجانی دانشگاه دهه پنجم، دانشگاه مساله‌محور

بطحایی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره موضع آموزش و پرورش نسبت به آزمون‌های سمپاد اظهار کرد: تصمیم گیری درباره حذف آزمون‌های نسبتا سختی که در دوره ابتدایی برگزار می شد، مورد استقبال بسیاری از آحاد مردم قرار گرفت و بخش‌های مختلف تخصصی در حوزه‌های علوم تربیتی این تصمیم را تایید و ما را ترغیب به استمرار این تصمیم کردند.

وی ادامه داد: در حال موجود مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش برای ابلاغ در خدمت رئیس‌جمهوری قرار دارد که با ابلاغ آن، تکلیف روشن خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: در اصل ممنوعیت آزمون برای دوره ابتدایی و استفاده از کتب شرکت درسی در این دوره فشارهای بسیاری که به دانش آموزان و خانواده‌ها وارد می‌شود، هیچ‌کس تردیدی ندارد و این ممنوعیت کماکان برقرار است.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :