به گزارش خبرنگار پارلمانی شمس آباد، محمود اردول قیلیچ دبیرکل اتحادیه بین‌المجالس کشورهای اسلامی ظهر امروز در نشست اضطراری کمیته فلسطین اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی که در هتل اسپیناس تهران برگزار شد، با بیان اینکه تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی یک نوع توهین به مشروعیت بین‌المللی و وصیت جمعی جامعه جهانی است، گفت: این مساله پیامدهای ناگواری را برای قدس، مسجدالاقصی و کل جهان اسلام دارد.

وی افزود: توجهی که امت ما به مساله فلسطین دارد به هیچ موضوع دیگری به این شکل توجه نداشته است و این موضوع اصلی امت ما است و موید آن است که تمامی قطعنامه‌ها و بیانیه‌هایی که صادر شده حاکی از واکنش به شرایط اضطراری مربوط به قدس است.

وی خاطرنشان کرد: در واقع تصمیم آمریکا پیامد منفی برای منطقه و کل جهان اسلام دارد و ما اینجا اجتماع نشده‌ایم که بیانیه صادر کرده و یا فقط حرف بزنیم بلکه اینجا اجتماع شدیم تا در راستای وظیفه دینی و اخلاقی خود به دفاع از فلسطین که پایتخت همیشگی قدس است بپردازیم و ببینیم که چه کاری باید انجام دهیم.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : هاشمی همواره رهبر معظم انقلاب را "آقا" صدا می‌کردند/ بینش و جهان‌بینی فراگیر هاشمی موجب حیرت دانشمندان علوم مختلف بود

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :