به گزارش حوزه دولت شمس آباد جلسه هیأت امناء پارک فناوری پردیس ظهر امروز (سه شنبه ۲۶ دی‌ماه) به ریاست معاون اوّل رییس جمهور برگزار شد.

اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به گزارش‌های ارائه شده از عملکرد پارک فناوری پردیس در سال ۹۵، اقدامات انجام شده و دستاوردهای حاصله را رضایت‌بخش و امیدوار کننده توصیف و از پویایی و عملکرد پارک فناوری پردیس قدردانی کرد. 

معاون اوّل رییس جمهور همچنین با اشاره به حضور و شرکت خود در مراسم جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی که روز گذشته برگزار شد و مطالبه محققین و پژوهشگران برای افزایش بودجه تحقیقات و پژوهش، بر اهمیت حوزه تحقیق و پژوهش تأکید کرد و ضرورت افزایش بودجه و اعتبارات بخش پژوهش و تحقیق در کشور را یادآور شد.

وی همچنین در خصوص برنامه توسعه شعب و اعضای غیرمستقر پارک فناوری پردیس (شبکه نوآوری تهران) بر ضرورت سیاست‌گذاری و تعیین سازوکاری روشن و دقیق جهت هماهنگی اعضای غیر مستقر پارک با دستگاه‌های مرتبط و نحوه ارتباط و تعامل آنان با بازار و بخش صنعت تأکید کرد. 

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - بازی‌ دوسر باخت اعضای‌شورای‌شهر با اعتقادات‌ مردم

رئیس هیأت امنای پارک فناوری پردیس ضمن تاکید بر ضرورت ایجاد شبکه نوآوری تهران خواستار تشکیل جلسه ای با حضور وزرای صنعت، معدن و تجارت، علوم، تحقیقات و فناوری و معاون علمی و فناوری رییس جمهور و معاونت حقوقی ریاست جمهوری شد تا برنامه توسعه شعب و اعضای غیرمستقر پارک فناوری پردیس(شبکه نوآوری تهران) و نحوه ارتباط و تعامل این واحدها با دستگاههای مرتبط را مورد بررسی قرار دهند. 

معاون اوّل رییس جمهور افزود: وقتی اعضای غیرمستقر در پارک فناوری پردیس به واحد تولیدی و کارخانه تبدیل می‌شوند باید نحوه ارتباط آنان با بخش صنعت و سایر دستگاه‌های مرتبط مشخص باشد که این موضوع نیازمند سیاست‌گذاری روشنی است تا نحوه و میزان تعامل و هماهنگی این واحدها با هر دستگاه مشخص باشد. 

در این جلسه که وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون علمی و فناوری رییس جمهور نیز حضور داشتند، دبیر هیأت امنای پارک فناوری پردیس گزارشی از عملکرد این پارک در سال ۹۵ ارائه کرد و به تشریح دستاوردهای سال گذشته نظیر هم‌افزایی با دانشگاه‌های کشور، جذب و تبادل دانش فنی، توسعه کمی و کیفی شرکت‌های عضو، توسعه خدمات تخصصی و بهره‌برداری از فرصت‌های همکاری‌های بین‌المللی پرداخت.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : «برجام» تنها نقطه مثبت در منطقه آشوب زده غرب آسیاست/ آمریکا بخش‌های مهمی از برجام را تخطی کرده است

در ادامه این جلسه برنامه توسعه شعب و اعضای غیرمستقر پارک فناوری پردیس( شبکه نوآوری تهران) مورد بحث و بررسی قرار گرفت و دبیر هیأت امنا در این خصوص اعلام کرد که شبکه نوآوری تهران برنامه‌ای است که بر اساس آن، پارک فناوری پردیس خدمات نرم‌افزاری تجاری سازی را به شرکت‌های دانش‌ بنیان در تهران ارائه می‌دهد.

در این جلسه ضمن موافقت اعضای هیأت امناء با اصل این موضوع، مقرر شد جزئیات و سازو کار این برنامه در جلسه‌ای با عضویت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت حقوقی ریاست جمهوری، سازمان برنامه و بودجه و معاونت علمی و فناوری رییس جمهور مورد بررسی قرار گیرد و نتایج آن به هیأت امناء اعلام شود.

آیین نامه عضویت واحدهای فناور بصورت غیرمستقر، بودجه تفصیلی سال ۹۵ و ۹۶ پارک فناوری پردیس و گزارش حسابرسی و صورت‌های مالی پارک منتهی به سال‌های ۹۳، ۹۴ و ۹۵ از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی و تصویب قرار گرفت.

انتهای پیام /

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : فعال سیاسی اصلاح‌طلب مطرح کرد ایجاد بحران انگیزه با تحمیل بحران اقتصادی/ از برجام آبی برای روحانی و کابینه دولت نجوشید
کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :