به گزارش شمس آباد از سنندج، امیر دریابان علی شمخانی صبح امروز در همایش بزرگداشت شهدای ترور  استان کردستان، اصلی‌ترین راهبرد دشمن علیه جمهوری اسلامی را القای ناکارآمدی نظام و ایجاد یأس و ناامیدی در مردم نسبت به آینده توصیف کرد.

وی با اشاره به خدمات گسترده و ارزشمندی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی از سوی دولت‌های مختلف در کردستان ارائه شده و امنیت مثال‌زدنی این استان با وجود تهدیداتی مانند گروه‌های تروریستی تأکید کرد، ایستادگی مردم و ستایشگری و همراهی آنان با انقلاب اسلامی اصلی‌ترین عامل منع کننده در برابر تهدیدات مختلف و ایجاد ثبات و امنیت  پایدار بوده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تجلیل از مقام شامخ ۱۸۷۰ شهید عظیم‌الشأن این استان در انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی عنوان کرد: استان‌های مرزی به ویژه کردستان سد غیرقابل نفوذ و دژ مستحکم و فتح‌نشدنی در برابر تهاجمات سخت و نرم دشمنان هستند.

شمخانی با یادآوری خصوصیات فرماندهان شهید این استان که الگوی مردم‌داری، هوشمندی، شجاعت و بصیرت بوده‌اند به تفکر راهبردی و درک عمیق آنان نسبت به جداسازی صفوف مردم از ضدانقلاب و تروریست‌ها اشاره کرد و مطرح کرد: معرفی این شهدا، مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های آنان رسالت مهم پیشکسوتان ایثار و جهاد و خانواده‌های شهدا در مسیر تبدیل کردن اسطوره‌های این سرزمین به قهرمانان، قابل تأسی برای نسل جوان امروز است.

وی با برشمردن صفات و ویژگی‌های برجسته مردم کردستان همچون روحیه پهلوانی، استقامت، سخت‌کوشی و وطن‌دوستی یادآور شد: ستایشگری و دلبستگی عمیق مردم کردستان به هویت ایرانی ـ اسلامی خود، مجاهدت مستمر دشمنان را که در مقاطع زمانی مختلف و با طرح شعارهای فریبنده و توخالی به دنبال ایجاد گسست و تفرقه میان جامعه کُردی و ناامن جلوه دادن این منطقه بوده‌اند با شکست روبه‌رو کرده است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : خبرگزاری تسنیم - پدیده جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به  مجاهدت کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی برای ایجاد و تثبیت ناامنی و تجزیه کشورهای منطقه، اظهار داشت: توطئه جداسازی اقلیم کردستان از عراق که با هوشیاری و همکاری کشورهای منطقه در نطفه خفه شد، نشان‌دهنده قدرت و قصد مردم و دولت‌های منطقه برای صیانت از امنیت و ثبات به عنوان ضروری‌ترین نیاز توسعه، پیشرفت و رفاه عمومی است.

شمخانی با مرور تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی و گذر پرافتخار ملت ایران از فراز و فرودهای پردامنه و خطرناک خاطرنشان کرد؛ در سایه باقی روحیه و رفتار انقلابی، همبستگی، وحدت و همدلی همه اقوام ایرانی قادر خواهیم بود بر تمام توطئه‌ها، تهدیدات خارجی و مشکلات داخلی چون گذشته غلبه کنیم.

وی، سرزمین کردستان را سرشار از ظرفیت‌های گسترده در حوزه‌های مختلف انسانی، منابع طبیعی و ترانزیتی دانست که با سیاستگذاری صحیح و جلب مشارکت مردمی و پشتیبانی واقعی از بخش‌های خصوصی مولد می‌تواند تبدیل به فرصت‌های گوناگون اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به تحولات اخیر منطقه و شکست‌های پیاپی داعش و حامیان منطقه‌ای و بین‌المللی آن و هیاهوی آمریکا و برخی کشورهای مرتجع منطقه در این خصوص توضیح داد: فعال‌سازی ظرفیت‌های سیاسی و امنیتی جدید با مشارکت کشورهای مستقل منطقه ضمن از میان بردن تهدیدات بی‌سابقه ناشی از اقدامات جریان تروریسم وابسته، فصل نوینی از مشارکت منطقه‌ای بدون در نظر بردن نقشی برای کشورهای غربی را در غرب آسیا شکل داده است.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - سرنوشت یارانه‌ها در سال ۹۷ چه خواهد شد؟

شمخانی با اشاره به در اختیار قرار دادن هزاران موشک و سلاح ممنوعه و کشتار جمعی بوسیله آمریکا به عربستان سعودی و امارات عربی متحده برای ارتکاب جنایت علیه مردم یمن تصریح کرد؛ نمایش‌های رسانه‌ای نمی‌تواند چهره کُریه جلادان خون‌آشامی که هزاران نفر از زنان، کودکان و سالمندان مظلوم و بی‌دفاع یمنی را قربانی امیال و اهداف غیرانسانی خود کردند، پاک کند.

وی افزود: با درخواست دولت قانونی سوریه تا زمان نابودی تمامی گروه‌های تروریستی در این کشور به حضور و ارائه خدمات مستشاری خود ادامه خواهیم داد و ادعاهای رژیم صهیونیستی و یا کشورهای دیگر نیز هیچ اثری بر محاسبات و تصمیمات جمهوری اسلامی ایران در پیگیری منافع ملی و امنیت منطقه‌ای ندارد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی، تمام قدس شریف را پایتخت ابدی فلسطین اعلام کرد و با توجه به خطای محاسباتی و اشتباه راهبردی آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی در به رسمیت شناختن قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی که موجب بیداری، خیزش دوباره و اتحاد جهان اسلام شد، اظهار داشت: موضوع فلسطین مسئله اصلی جهان اسلام و محور انسجام مسلمانان برای مقابله با رژیم کودک‌کش صهیونیستی بوده و به طور قطع اقداماتی از این دست روند زوال رژیم صهیونیستی را سرعت خواهد داد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : کاخ پادشاهی سعودی هدف موشک یمن قرار گرفت/ عربستان ایران را متهم کرد!

کوله‌‌بری پاسخ به وفاداری کُرد‌ها نیست

به گزارش پارس، شمخانی همچنین بعد از این همایش در اجتماع خبرنگاران گفت: کوله‌بری پاسخ شایسته‌ای به وفاداری و فداکاری جامعه کُردی نبوده و باید مجاهدت کنیم با فراهم کردن زمینه‌های اشتغال پایدار در کردستان، این وضعیت خاتمه یابد.

وی افزود: کوله‌بری در هیچ کجا شایسته نیست و نباید فراموش کنیم که انقلاب اسلامی و مسؤولان کشور هیچ‌گاه به دنبال به وجود آمدن این مسئله نبودند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به خاطرات فراموش نشدنی خود از حضور و هم‌رزمی با پیشمرگان کُرد در سالهای قبل و حین دفاع مقدس افزود: مردم سلحشور کردستان در سال‌های غربت انقلاب اسلامی با تمام وجود در برابر توطئه ضد انقلاب و متجاوزین خارجی ایستادگی کردند و کردستان قهرمان در مسیر دفاع از ارزش‌های ملی و دینی شهید اهل سنت را تقدیم انقلاب اسلامی کرد.

شمخانی افزود: امرار معاش از طریق کوله‌بری زیبنده و شایسته نظام اسلامی نبوده و قطعاً پاسخ شایسته‌ای به وفاداری کُردها نیست.

وی یادآور شد: اخیراً تصمیمات مناسبی برای تغییر جهت‌گیری در بهره‌مندی ساکنان استان‌های مرزی غرب کشور از ظرفیت‌های تبادل مرزی گرفته شده که ضمن کاهش مشکلات معیشتی مردم کردستان به مسئله کوله‌بری نیز پایان خواهد داد.

انتهای پیام/ذ

این خبر را به اشتراک بگذارید :