حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدباقر عبادی امروز در گفت‌وگو با شمس آباد در بیرجند، اظهار داشت: دیروز مصوبات خوبی در مجلس داشتیم و در مجموع مصوبات امیدوارکننده‌ای بود.

وی افزود: از جمله این مصوبات بحث افزایش حقوق کارمندان بود که مصوب شد درصد افزایش حقوق افرادی که حقوق بیشتری می‌گیرند کمتر باشد و افراد دارای حقوق کمتر درصد افزایش حقوق بیشتری داشته باشند و حداکثر درصد افزایش حقوق نیز ۲۰ درصد معین شد تا حداکثر و حداقل حقوق به یکدیگر نزدیک شود.

*تصویب عدم افزایش حقوق مقامات در سال ۹۷

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس ادامه داد: یکی دیگر از مصوبات که جای تقدیر دارد این بود که حقوق مقامات افزایش پیدا نکند که این از افتخارات نظام ما است که در مجلس به این مصوبه رأی دهند و برای من این موضوع جای امیدواری داشت.

*حداکثر پاداش پایان خدمت بازنشستگان ۷ برابر حداقل حقوق

عبادی با بیان اینکه در بحث پاداش خدمت بازنشستگان نیز برای حداکثر پاداش سقفی معین شد تا شاهد پاداش‌های زیاد نباشیم، گفت: مصوب شد که حداکثر پاداش پایان خدمت نبایستی بیشتر از ۷ برابر حداقل باشد و این موضوع نیز در راستای عدالت اجتماعی بود.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : برجام نمونه‌ای از تعجیل در توافق و عدم درک اقتصاد است/ مدرک‌گرایی مجلس ششم همه را دکتر کرد/ امروز خرج میلیاردی، نماینده را به مجلس می‌برد نه تخصص و تعهد

وی خاطرنشان کرد: جای تقدیر از نمایندگان وجود دارد چراکه این مصوبات به ضرر نمایندگانی بود که رأی دادند اما در راستای عدالت اجتماعی انجام شد.

*معافیت مالیاتی حقوق‌ کمتر از ۲٫۵ میلیون در بودجه ۹۷

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه موضوع مالیات برای حقوق بالاتر نیز وضع شد تا هرچه حقوق بالاتر باشد درصد مالیات بیشتر باشد و مالیات نیز پلکانی شد، افزود: حقوق پست و کمتر از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نیز از مالیات معاف شدند.

*اعطای وام به به مدیران عامل و رؤسا از منابع دولتی ممنوع شد

عبادی تصریح کرد: از دیگر مصوبات مجلس این بود که اعطای هرگونه تسهیلات از محل اعتبارات دولتی، منابع داخلی، شرکت‌ها و یا درآمدهای اختصاصی کلیه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده پنج قانون مدیریت خدمات کشوری به مقامات و ماده ۷۰۱ این قانون ممنوع و اعطای تسهیلات به مدیران عامل و رؤسا و مقامات از منابع دولتی ممنوع شد که با این اقدام از اعطای وام‌های سنگین به کارکنان جلوگیری می‌شود.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : مردم ایران معتقدند قدرت دفاعی کشور قابل مذاکره نیست/ مجاهدت‌ها باید بر پایان جنگ در یمن متمرکز شود

*امضای طرح اعاده اموال نامشروع برخی مسؤولین

وی خاطرنشان کرد: طرح دوفوریتی را داشتیم و قرار شد تا تیمی تشکیل شود و کلیه اموالی که بواسطه برخی مسؤولین از طریق نامشروع به دست آورده‌اند بازگردانده شود و خوشبختانه از اولین کسانی بودم که این طرح را امضا کردیم و امیدواریم دو فوریت رأی آورد و تصویب شود که در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی است.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی به موضوع باروری ابرها اشاره کرد و گفت: پیگیر این موضوع هستیم و دیشب نیز معاون وزیر با من تماس گرفت و گفتند که یقیناً اولین ابری که مناسب برای باروری باشد اقدام به باروری می‌شود.

عبادی ادامه داد: طبق قولی که وزارت نیرو داده بود باید در اسفندماه انجام شود و تنها منتظر مساعد شدن شرایط جوی وجود ابر مناسب باروری هستیم.

وی افزود: سپاه پاسداران به شرکت وزارت نیرو آمده است و با شرکت سپاه این امر انجام خواهد شد و امیدوارم وعده محقق شود.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : در صد و چهاردهمین شماره خط حزب‌الله مطرح شد روایتی منتشر نشده از دیدار رهبر انقلاب با نمایندگان ستاد‌های انتخاباتی در سال ۸۸

انتهای پیام/ج/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :