به گزارش خبرنگار حوزه دولت شمس آباد علیرضا آوایی وزیر دادگستری امروز(چهارشنبه ۸ آذر) در حاشیه جلسه هیئت دولت در اجتماع خبرنگاران در مورد میزان بازدارندگی جرایم تعزیرات اظهار داشت: مجازات‌ها باید بر مبنای قانون باشد. گاهی ممکن است بگویید خود مجازات منع کننده نیست، گاهی ممکن است بگوییم متولیان امر در شعب تعزیرات از ظرفیت‌های قانونی استفاده نمی‌کنند. در خصوص قانون اگر مشکلی باشد باید به سراغ اصلاح قانون برویم که این امر را مقداری بعید می‌دانم.

آوایی با تأکید بر اینکه مجازات‌ها باید بر مبنای قانون باشد تصریح کرد: دوستان ما در شعب تعزیرات مثل شعب دادگاه ها، باید همه جوانب یک پرونده را درنظر بگیرند و آثار مجازات را ببینید. مجموعه اقتصاد ما یک مجموعه به هم پیوسته است. معتقدم مجازات در این مسائل مؤثر است و وجود خود سازمان تعزیرات آثاری دارد و نهاد مؤثری است. اما اینکه بگوییم اصلاح بازار ما فقط با مجازات اتفاق می‌افتد کم‌تر صاحب نظری چنین نظری دارد.

وی با بیان اینکه حتماً باید با متخلفان برخورد کنیم اما این برخوردها ممکن است متفاوت باشد اظهار داشت: مجاهدت ما این است که از همه ظرفیت‌های قانونی در این مورد استفاده کنیم و اگر موارد خاصی وجود دارد که مجازات نامتناسب بوده، ما آمادگی داریم بشنویم و اصلاح کنیم. اما به طور کلّی مسیر سازمان تعزیرات مسیر درستی است.

پیشنهاد ویژه :   اجتماعی : شمس آباد - مبتذل‌ترین نرم‌افزاری که در ایران آزاد است

وزیر دادگستری در پاسخ به این سؤال که گفته شده که وزرای دولت هر ماه یک ملاقتات مردمی داشته باشند؛ اوّلین ملاقات مردمی شما چه زمان خواهد بود اظهار داشت: اولین دیدار من در همان روزهای اول وزارت انجام شد. به دیدار های مردمی باور دارم و از سال ۵۸ یا ۵۹ که مسئولیت داشته‌ام، هرجا که بوده ام دیدارهای مردمی را قطع نکرده ام. در این دو سه ماه حداقل در خدمت هفتاد هشتاد نفر بوده‌ایم و مشکلات آن‌ها را بررسی کرده‌ایم.

انتهای پیام/

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :