به گزارش حوزه پارلمانی شمس آباد به نقل از خانه ملت، علی اسدی‌کرم در نشست علنی امروز (چهارشنبه یکم آذرماه) در نطق میان دستور خود با تسلیت حادثه غم‌بار زلزله غرب کشور، پیروزی رزمندگان مقاومت را بر جرثومه فساد؛ داعش تبریک گفت و افزود: برای رزمندگان این جنگ آرزوی موفقیت داشته و برای شهدای آن آمرزش الهی را خواستارم،همچنین برای فرماندهان آن به‌ویژه سردار سلیمانی آرزوی موفقیت‌های بیشتر را در نبرد با استکبار مسئلت دارم، بی‌شک وحدت و همدلی ملت شریف ایران می‎تواند توطئه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی را خنثی و ثبات و آرامش را در منطقه جاری کند.

آب‌های غیرشرب جایگزین آب شرب در بخش صنعت شود

نماینده مردم شهر بابک در مجلس شورای اسلامی همچنین با توضیح مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه خود خطاب به وزیر نیرو، افزود: ازآنجاکه شهربابک با محدودیت منابع آب و کاهش شدید ذخایر آب‌های زیرزمینی به دلیل استفاده در بخش‌های صنعتی و کشاورزی روبه‌رو است، درخواست داریم؛ مدیریت جدیدی بر منابع آبی و حفره‌های زیرزمینی اعمال شود و آب‌های غیرشرب جایگزین آب شرب در بخش صنعت شوند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : زارعی/ یادداشت مزرعه پدری و پرستیژ بر باد رفته جوانان وطن در دولت روحانی

وی با بیان اینکه پروژه انتقال آب از بخش خلیج پارس تا یزد مدیریت شود تا این آب در بخش صنعت شهربابک نیز مورد استفاده قرار گیرد، ادامه داد: کمبود برق و عدم تأمین برق برای واحدهای صنعتی بزرگ و نبود شبکه انتقال برق در این شهرستان با وجود نیاز شدید صنایع جنبی بسیار مشکل‌ساز شده است لذا تقاضا داریم وزارت نیرو و مسئولان استانی وارد عمل شده و این مشکل را حل کنند هرچند در این خصوص در گذشته تذکر داده شده بود اما اقدامی صورت نگرفته است.

ضرورت تعیین تکلیف اراضی ملکی از اراضی ملی و دولتی شهرستان شهربابک

اسدی کرم همچنین خطاب به وزیر کشاورزی گفت: تعیین تکلیف اراضی ملکی از اراضی ملی و دولتی یکی از مشکلات امروز شهرستان شهربابک است که برای مردم این شهر مشکلات بسیاری ایجاد کرده است، کمبود نقشه‌های دقیق در رابطه با اراضی‌ از دیگر مشکلات منطقه است.

نماینده مردم شهر بابک در مجلس تأکید کرد: با توجه به وسعت شهرستان و مشکلات مردم در رابطه با اراضی، تعداد پرونده‌های نیازمند طرح در محاکم قضایی بالا است اما نبود “شعبه ویژه قضایی کمیسیون ماده واحده”، در شهرستان این پرونده‌ها را دچار تداخل و مشکلات متعدد کرده است و زمان بسیاری از مردم گرفته می‌شود.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : آواربرداری روستاهای سرپل ذهاب امشب به پایان می‌رسد/ تقسیم کار بین سپاه و ارتش برای امدادرسانی

وی همچنین درخصوص تعیین تکلیف اراضی تصرف شده، گفت: این اراضی با سابقه چندین ساله به دلیل مجاورت با اراضی واگذاری و ملکی که منجر به ساخت‌وساز بنا شده، مشکل آب، برق، گاز و پروانه ساختمانی پیدا کرده‌اند اما به دلیل ملی بودن این اراضی نمی‌توانند مشکلات را حل کنند لذا باید هرچه سریع‌تر این مشکل موردبررسی قرار گرفته و حل شود.

تجهیزات مدارس فنی و حرفه‌ای شهربابک بسیار فرسوده شده‌اند

اسدی کرم همچنین با تأکید براینکه حدود ۶۰ درصد مدارس شهر بابک تخریبی هستند خطاب به وزیر آموزش و پرورش، گفت: اگر زلزله‌ای اتفاق بیفتد چه کسی مسئول جان فرزندان مردم خواهد بود، ضمن آنکه تجهیزات مدارس فنی و حرفه‌ای بسیار فرسوده شده‌اند و امیدواریم سرانه مدارس هرچه سریع به‌طور کامل پرداخت شود تا مشکلات مالی مدارس حل شود.  

نماینده مردم شهر بابک در مجلس همچنین با بیان اینکه پرداخت نشدن اضافه‌کار نیروهای اداری به مدت ۸ماه دلسردی و بی‌انگیزگی کارکنان را سبب شده لذا باید اضافه‌کار آن‌ها پرداخت شود، اضافه کرد: ازآنجاکه به خانه‌های تعداد بسیاری از روستایان شهربابک گازرسانی نشده‌ و فصل زمستان نیز فرا رسیده است، گازرسانی به روستاها ضروری است ضمن آنکه عملیاتی شدن پروژه‌های گازرسانی موجب ایجاد اشتغال در منطقه نیز می‌شود لذا وزیر نفت باید در این خصوص اقدام عاجل کند.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : آنتونی کوئین، بازیگر درخشان تاریخ سینما

وی نسبت به عدم توجه به زیرساخت‌های مخابراتی در شهرستان شهر بابک انتقاد کرد و گفت: تعداد بسیاری از روستاها با مشکل پوشش‌دهی تلفن همراه روبه‌رو هستند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از وزیر راه و شهرسازی خواست راه‌آهن پاسارگاد به می‌بیند هرچه زودتر عملیاتی شود چراکه این روستا تاریخی که ثبت جهانی شده قابلیت جذب گردشگر را دارد.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :