به گزارش  شمس آباد از بندرعباس به نقل از روابط عمومی دفتر ارتباط مردمی نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، حسین هاشمی‌تختی در آیین اولین پاسداشت شهدای گمنام شهر تخت که با حضور استاندار و نمایندگان حوزه مرکزی استان در مجلس شورای اسلامی و مسؤولان مربوطه در این شهر برگزار شد، اظهار کرد: بخش تخت شهدای زیادی را تقدیم  انقلاب کرده‌اند و همواره در تمامی صحنه‌ها حضور پرشوری  دارند.

وی اضافه کرد: هر ساله یادواره شهدای بخش  تخت در مناطق مختلف بخش برگزار می‌شود و امسال نیز همراه با مراسم دو شهید گمنام، فضای خوبی ایجاد شده تا آن مکان بتواند محل مناسبی برای قطب فرهنگی باشد و قرار است در جوار گلزار شهدای گمنام مسجدی نیز احداث شود.

عضو کمیسیون عمران در مجلس در ادامه با اشاره به مشکلات منطقه یادآور شد: این منطقه  دارای دو دهستان مرکزی بوده که یکی از آنها شمیل و منطقه‌ای بسیار وسیعی بوده، از دیرباز به دنبال این بودیم که به بخش تبدیل شود که پیگیری‌های لازم نیز در این خصوص  صورت گرفته و امیدواریم به زودی شاهد ارتقای این منطقه به بخش باشیم.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : با حضور واعظی معارفه مجید تخت روانچی به عنوان معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور برگزار شد

هاشمی‌تختی با اشاره به اینکه منطقه تخت فضای مناسبی برای کشاورزی است، عنوان کرد: بخش تخت مکان مناسبی برای کشاورزی بوده و حتی از مناطق کهورستان نیز برای کشاورزی به این منطقه مراجعه می‌کنند و فقط مشکل کمبود آب بوده که اگر این مساله برطرف شود می‌تواند به راحتی اشتغال‌زایی ایجاد کرده و نیاز مردم به این محصولات و حتی شهرستان‌های همجوار را تأمین می‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای رفع مشکل آب کشاورزان این منطقه می‌توان با احداث سد در  رودخانه جاماش آب مورد نیاز کشاورزی این مناطق تأمین و مشکل آنها برطرف شود.

انتهای پیام/ذ

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :