به گزارش شمس آباد از بجنورد، هیبت‌الله منصوری عصر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته نیروی دریایی ارتش گفت: استان خراسان شمالی از جمله استان‌های غیر ساحلی است که با توجه به اینکه دریا در مرزهای این استان وجود ندارد، اما سازوکار نیروی دریایی در این استان از سال گذشته راه‌اندازی شده است.

مسؤول نمایندگی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خراسان شمالی افزود: وجود دریا و ساحل در یک کشور باعث استفاده از تکنولوژی و پیشرفت جهانی می‌شود و به‌ نوعی عامل پیشرفت است که خوشبختانه ایران از این موهبت الهی برخوردار است و جمهوری اسلامی به‌ عنوان کشوری دریا پایه محسوب می‌شود، چراکه بیش از ۳ هزار کیلومتر مرز آبی دارد.

وی خاطرنشان کرد: استان خراسان شمالی ۴۰۰ نفر شاغل در نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران دارد که علاوه بر این‌ها، تعداد ۸۰ نفر هم به‌ واسطه خدمت در این ارگان نظامی در استان‌های بدون ساحل بازنشسته شده‌اند.

منصوری، ارتقای توان نیروی دریایی را در شکوفایی و رشد اقتصادی مؤثر دانست و گفت: با توجه به اینکه نیروی دریایی به‌ صورت بین‌المللی است و اکثر کشورهای جهان با آن در ارتباط هستند، بنابراین می‌توان از این طریق به رشد اقتصادی و جایگاه بین‌المللی دست‌ یافت.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - ایران مدفن تروریست‌ها خواهد شد

وی توضیح داد: از سال گذشته تاکنون تعداد ۱۰ نفر از جوانان علاقه‌مند برای حضور در این عرصه پذیرفته‌ شده‌اند که در رشته‌های مختلف جذب می‌شوند و در فراخوان استخدامی سال گذشته نیز تعداد ۵۰ نفر از استان خراسان شمالی در آزمون نیروی دریایی ارتش پذیرفته شدند که هم‌اکنون در مرحله ارزیابی ارامش هستند.

مسؤول نمایندگی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خراسان شمالی گفت: خراسان شمالی ۶ شهید نیروی دریایی به میهن اسلامی تقدیم کرده است، همچنین دو نفر از کارکنان نیروی دریایی نیز در هفتم آذرماه ۵۹ با رشادت در عملیات مروارید جانباز شده‌اند.

منصوری در پایان برگزاری همایش تجلیل از بازنشستگان نیروی دریایی ارتش و همچنین بازدید از خانواده‌های شهدای نیروی دریایی ارتش در خراسان شمالی را از برنامه‌های هفته نیروی دریایی ارتش عنوان کرد.

انتهای پیام/ذ/۲۳۴۶

این خبر را به اشتراک بگذارید :