به گزارش شمس آباد، سردار سرلشکر سیدیحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در مراسم سالروز تاسیس سپاه انصار المهدی(عج) که صبح امروز برگزار شد، با اشاره به شرایط منطقه و وضعیت گروهک‌های تروریستی گفت: آثار و شواهدی داریم که آمریکایی‌ها بعد از شکست داعش در عراق و سوریه به دنبال انتقال آن‌ها به افغانستان هستند.

وی تاکید کرد: به آمریکایی‌ها می‌گوییم که با مردم ایران نمی‌توانید دست و پنجه نرم کنید، به عبارت دیگر باید گفت که به فضل الهی ملت بزرگ ایران با رهبری مقام معظم رهبری مانع برگشتن آمریکا و تسلط مجدد آنها به ایران می‌شوند.

صفوی با اشاره به اینکه امروز رئیس جمهور آمریکا علیه ما فرمان صادر و عنوان می‌کند، قصد دارد برجام را پاره کند، افزود: آنها این اقدامات را در حالی انجام می‌دهند که از ائتلاف ایران، روسیه، حزب الله لبنان در صحنه سوریه و در راه اندازی خاورمیانه بزرگ شکست خورده و ایران توانسته توطئه‌های آن‌ها را در منطقه با شکست مواجه سازد، بنابراین طبیعی است که از دست ایران عصبانی باشند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه ایران مقتدر شکست‌ناپذیر است و آمریکایی‌ها مجبورند شرق فرات را ترک کنند، گفت: زیرا آنها زمانی‌ که داعش در عراق و سوریه ۹۰ هزار نفر داشت، شکست خوردند به نحوی که اکنون حدود ۸۰ درصد از خاک سوریه از وجود این افراد پاکسازی شده است.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : شرح دعای روز بیستم ماه مبارک رمضان

صفوی تاکید کرد: آمریکایی‌ها مجبور هستند از غرب آسیا عقب‌نشینی کنند، زیرا یک دولت ظالم هستند و نمی‌توانند امنیت منطقه را تامین کنند. ایران هزینه‌های زیادی را برای تامین امنیت غرب‌ آسیا پرداخته چون به دنبال برقراری صلح در منطقه است، اما آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها و صهیونیست‌ها عامل ناامنی در منطقه محسوب می‌شوند، البته کوشش‌ها بیشتر برای فروش سلاح و غارت منابع دولت‌های منطقه است.

وی در ادامه با بیان اینکه ۴۰ سال است در مقابل آمریکایی‌ها ایستاده‌ایم و با انسجام ملی مقتدرانه در برابر همه توطئه‌های سیاسی و اقتصادی ایستادگی می‌کنیم، گفت: آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها مانع تبدیل شدن ایران به قدرت اول منطقه‌ای هستند این در حالی است که در گروه موسسات تحقیقاتی آمریکایی‌ها مانند موسسه تحقیقاتی رند آمده که تا سال ۲۰۳۰ از رژیم آل سعود خبری نیست و ایران قدرت اول منطقه‌ای خواهد شد.

صفوی با بیان اینکه آمریکایی‌ها غرب آسیا را به آتش کشیدند و در شرق فرات و اشغال عراق، سوریه و افغانستان حضوری متجاوزانه دارند، گفت: حضور آنها در منطقه باعث ایجاد نا امنی شده و داعش را راه اندازی کردند و همچنین عربستان را در بمباران مردم یمن تشویق می‌کنند.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : برنامه غرب تحت فشار قرار دادن گروه‌های مقاومت است/ موفقیت‌های منطقه‌ای را زیر سؤال نبریم

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا همچنین اظهار داشت: مردم کشورمان برای باقی استقلال و امنیت و حفاظت از منافع ملی با اقتدار کشور را هدایت می‌کنند چون اقتدار ما از بین رفتنی نیست و از سوی دیگر ایران تامین کننده امنیت غرب آسیا هم خواهد بود. ایران با اقتدار، امنیت اقتصادی و سیاسی خود را تامین می‌کند و آمریکایی‌ها هم نمی‌توانند با محاصره اقتصادی ملت و دولت را وادار به تسلیم کنند، چون آینده از آن ملت ایران است و آن‌ها مجبور به قبول شکست در منطقه غرب آسیا هستند.

صفوی تصریح کرد: شهیدان متعلق به یک مکان خاص نیستند زیرا فرهنگ شهادت باعث شده تا ملت‌های اسلامی دست به مقاومت برابر ستمکاران بزنند، در واقع توانستیم این فرهنگ مقاومت را به دیگر کشورها منتقل کنیم درحالیکه چنین فرهنگی میان گروه‌های مقاومت مانند فلسطینی‌ها در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی ایران وجود نداشت اما پیروزی انقلاب اسلامی باعث شد تا مسلمانان به این نتیجه برسند مسیری که انقلاب اسلامی طی می‌کند، مسیر دسترسی به استقلال است، ثمره خون شهیدان ملت ایران در دفاع مقدس تجربه‌اش به عراق، سوریه و یمن رفت و به آن‌ها درس استقامت داد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - چند نکته درباره غائله و ناآرامی های ۹۶

وی تاکید کرد: فرهنگ جهاد و مقاومت، ایستادگی و استقلال خواهی و نیز ایستادگی برابر ظلم سعودی‌ها، باعث شده تا علی‌رغم آن که سه سال در محاصره و بمباران قرار دارند و مجامع بین‌المللی، آمریکایی‌ها و صهیونیست‌‎ها مانع از رسیدن فریاد مظلومیت مردم یمن شوند، با زهم به مقاومت خود ادامه دهند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: در اوایل انقلاب از کید دشمنانی هم چون آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها غفلت کردیم، عوامل صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها اوایل پییروزی انقلاب اسلامی با ۱۰ واسطه اقدام به ترور شخصیت‌های انقلاب می‌کردند و حتی پس از آن دوران افرادی که اقدام به ترور دانشمندان هسته‌ای کشورمان کردند، تحت پشتیبانی صهیونیست‌ها بودند.

صفوی در پایان با اشاره به جایگاه و نقش سپاه انصار المهدی(عج) اظهار داشت: سپاه انصار با اینکه حدود ۴۰ سالی که از تشکیل آن می‌گذرد، پرونده درخشانی از خود ثبت کرده است و خدمات بسیاری برای حفاظت از شخصیت‌ها و اماکن حساس و حیاتی و نیز هواپیماها انجام داده است.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :