حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی شمس آباد، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در جلسه امروز ماده ۴ لایحه وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان در بخش جوانان مطرح و ۳ بند از آن به تصویب رسید.

وی افزود: براساس این مصوبه اعضای کمیسیون وزارت ورزش و جوانان را مکلف به ایجاد راهبردها برای پشتیبانی از پژوهش‌های مربوط به حوزه جوانان کردند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: علاوه بر این، در این جلسه طرح مرمت و بازسازی ابنیه تاریخی بررسی و ۲ بند از آن مورد تصویب قرار گرفت.

آزادی‌خواه در پایان خاطرنشان کرد: همچنین در این جلسه و در جریان بررسی این طرح، این موضوع مورد بحث قرار گرفت که ابنیه تاریخی ثبت شده در سازمان میراث فرهنگی که تحت تملک اشخاص حقیقی قرار دارند چنانچه بواسطه سازمان میراث فرهنگی ظرف ۵ سال برای بازسازی تعیین تکلیف نشود، مالک حق دخل و تصرف و ایجاد تغییر کاربری در بنای مربوطه را دارد که البته اجتماع‌بندی در خصوص این موضوع انجام نشد و اجتماع‌بندی و مصوبه آن به جلسه بعد موکول شد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : طرح مدیریت پسماندهای صنعتی و ویژه در چهارمحال و بختیاری کلید خورد » پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :