حجت‌الاسلام احد آزادیخواه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی شمس آباد، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: در جلسه امروز که با حضور معاون فرهنگی سازمان برنامه و بودجه برگزار شد بودجه فرهنگی سال ۹۷ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در بودجه سال ۹۷ اعتبارات بخش قرآنی از ۱۰۰ میلیارد تومان به ۴۰ میلیارد تومان کاهش پیدا کرده که این مسئله انتقاداتی را در جلسه امروز به همراه داشت و معاون فرهنگی سازمان بودجه پاسخ قانع‌کننده‌ای را ارائه نکرد و گفت که آن ۱۰۰ میلیارد ردیف اعتباری نبوده و ما در بودجه ۹۷ در غالب ردیف اعتباری این ۴۰ میلیارد را آورده‌ایم.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهارداشت: در جدول ۱۷ بودجه سال ۹۷، ۶۰ نهادهای فرهنگی که بودجه دریافت می‌کنند در ۸ نهاد دولتی تجمیع شدند و با پیشنهاد بنده مقرر شد تا کمیته ویژه‌ای متشکل از اعضای کمیسیون، دستگاه‌های اجرایی و یک نماینده از سازمان بودجه بر توزیع اعتبارات میان این نهادها نظارت داشته باشد که این پیشنهاد با موافقت معاون فرهنگی سازمان بودجه همراه بود.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : آزادیخواه در گفت‌وگو با پارس مطرح کرد اعتراض شدید اعضای کمیسیون فرهنگی نسبت به مصوبات کمیسیون تلفیق در حوزه فرهنگ

آزادیخواه خاطرنشان کرد: در این جلسه بحث افزایش قیمت حامل‌های انرژی برای تأمین اعتبارات مطرح شد که این مسئله واکنش‌های اعضای کمیسیون را به همراه داشت.

وی در پایان گفت: در بحث رسانه ملی نیز برخلاف آنچه که در برنامه ششم مصوب شده تا بودجه صدا و سیما در هر سال ۰٫۷ درصد افزایش داشته باشد این افزایش در ردیف اعتباری بودجه صدا و سیما در لایحه بودجه سال ۹۷ مشاهده نمی‌شود.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :