با اینکه هنوز EA به طور کامل از FIFA 18 پشتیبانی می‌کند و قصد دارد رقابت‌های جام جهانی را به این بازی اضافه کند، اما در حال اماده صحبت از تغییراتی است که طرفداران می‌خواهند در بازی FIFA 19 ببینند. پیداست که با همه تغییرات شگرفی که در FIFA 18 رخ داده اما هنوز باید منتظر اتفاقات شگفت‌انگیز دیگری در نسخه بعدی بود ولی واقعا چه انتظاری از بازی FIFA 19 داریم؟ در این مقاله سعی بر این است که به برخی از این تغییرات اشاره کنیم.

۱- نشست خبری در Career Mode

بی‌تردید بخش Career Mode در سری بازی‌های FIFA یکی از جذاب‌ترین و سرگرم‌کننده‌ترین تجربیات در دنیای بازی‌های ویدیویی است. شرکت EA در نسخه FIFA 18 کوشش قابل توجهی داشته و تغییرات زیادی در این بخش به چشم می‌خورد. مذاکرات نقل و انتقالات که به صورت تعاملی انجام می‌شود و به صورت کاملا سه بعدی نمایش داده می‌شود، یک شاهکار است. اما چرا اینجا توقف کنیم؟! ما می‌خواهیم مدیران تیم‌ها پس از بازی‌ها به ویژه بازی‌های بزرگ، با سوالات مطرح شده از سوی خبرنگاران مواجه شده و شور هیجان بیشتری بین هواداران و بازیکنان به‌وجود آید.

۲- شخصی‌سازی بیشتر برای مربیان

در نسخه‌های قبلی FIFA چند شکل پایه برای نمایش مربیان تیم‌ها بیشتر وجود نداشت. در FIFA 18 هم تغییر بزرگی دیده نشد با اینکه به دلیل پیشرفت تکنولوژی سه بعدی انتظار می‌رفت گزینه‌های بیشتری برای شخصی‌سازی ظاهر و چهره مربیان در دسترس باشد. در نسخه بعدی ایجاد یک مربی طبق میل بازیکن و با جزییات خواست، همانطور که برای فوتبالیست‌ها وجود دارد، می‌تواند به بازیکن سودمند کند تا احساس شخصی‌سازی بیشتری در مورد بازی داشته باشد.

۳- تنزل بازیکنان

زمان برای هیچ‌کس منتظر نمی‌ماند، اما روند پیری در FIFA 18 خیلی زننده و ناگوار است! پس از ۳۰ سالگی بازیکنان به گونه‌ی چشم‌گیری سرعت‌شان پست می‌آید طوری که در ۳۴ سالگی دیگر قادر به دویدن نیستند! ویژگی‌های فنی بدون درنظر بردن نام و سطح بازیکن به شدت کاهش می‌یابد. می‌توانید لیونل مسی را در ۳۷ سالگی در نظر بگیرید که دیگر قادر به دویدن نیست. از EA انتظار می‌رود برای این چالش فکری کند و روند پیری و کاهش قابلیت‌های فنی بازیکنان را کندتر کرده تا به واقعیت نزدیک‌تر شود.

۳- ساخت نشان و طراحی لباس به خواست

شخصی‌سازی بیشتر می‌‌تواند به جذابیت بازی سودمند کند. تصور کنید که نشان و طرح لباس تیم خود را به خواست ایجاد کنید، ممکن است که شاهد طرح‌های خنده‌دار و عجیب باشیم اما این توانایی بسیار خوشایند خواهد بود. حتی ما به این فکر می‌کنیم که بتوانیم شعار و سرود مخصوص تیم خود را بسازیم. تصور کنید شما یک بازی را برده‌اید و هواداران تیم شعاری را که خود شما ساخته‌اید فریاد می‌زنند، این سطحی جدید از اعتبار و  اصالت را برای بازی به ارمغان می‌آورد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : نخود فرنگی چاق کننده است یا به کاهش وزن مدد می کند؟

۴- آب و هوای پـویا

وقتی آب وهوای پویا به FIFA 18 افزوده نشد هوادران را نا‌امید کرد. این ویژگی در بسیار از بازی‌های ساخته شده بوسیله EA بکار گرفته شده بود. این امکان در سال‌های اخیر به سری بازی‌های PES ساخت شرکت KONAMI اضافه شده که به شدت بر گیم‌پلی بازی تاثیر می‌گذارد و انتظار می‌رفت به FIFA 18 هم افزوده شود. اگر این ویژگی به FIFA اضافه گردد شاهد تغییرات چشم‌گیری در گیم‌پلی آن خواهیم بود. به عنوان مثال با بد شدن وضعیت آب و هوا سرعت و دقت بازیکنان کاهش می‌یابد، بازیکنان به راحتی زمین می‌خورند، دروازه‌بان‌ها در مهار توپ دچار مشکل می‌شوند، احتمال خطای بازیکنان بالاتر می‌رود و…که همه این‌ها به بالا بردن سطح واقیعت‌گرایی بازی سودمند می‌کنند. امیدواریم در بازی FIFA 19 شاهد اضافه شدن آن باشیم.

۵- لیگ آخر هفته در بازی FIFA 19

در FIFA 18 لیگ آخر هفته فشرده  و سخت انجام می‌شود. انجام ۴۰ بازی از عصر جمعه تا یکشنبه عصر بسیار طاقت‌فرسا و ناسالم است و باید یک روز به مدت آن اضافه گردد تا بازیکن‌ها برای انجام تمام مسابقات فرصت کافی داشته باشند. یکی از بازیکن‌ها در ردیت (Reddit) نوشته: « اگر کسی بخواهد تمام بازی‌های آخر هفته را انجام دهد تعطیلات پایان هفته را از دست خواهد داد. انتظار کسانی که بازی می‌کنند این است که مدت زمان لیگ آخر هفته تا شب دوشنبه اضافه شود شاید انجام ۴۰ بازی در ۴ شب آسانتر و دلپذیرتر باشد». ما که با این گفته کاملا موافقیم امیدواریم EA هم موافق باشد!

۶- ترفند‌ها و اصلاحات گیم‌پلی

با اینکه EA به طور مستمر در حال ارائه‌ی وصله‌های ترمیمی برای ایرادات بازی است، اما همچنان نارضایتی در بین بازیکن‌ها وجود دارد و فهرست دلایل ناخشنودی از FIFA18 در حال بزرگ‌تر شدن است، گرچه EA همه آنها را نمی‌پذیرد و وجودشان را انکار می‌کند. بعضی رفتارهای عجیب دروازه‌بان‌ها، ناپیوستگی در ضربات دور و  معایب گرافیکی هنوز در بازی وجود دارندکه باعث از دست رفتن طرفداران آن می‌شود. ما امیدواریم در سال آینده که سومین سال بکارگیری موتور بازی Frosbite از سوی EA است، این معایب رفع شوند.

۷- جشن‌های بیشتر

همانطور که در PES شاهد شادی‌های پس از گل شگفت‌انگیزی مانند بردن عکس سلفی یا درآوردن پیراهن هستیم، دوست داریم در FIFA هم کمی جذابیت در این‌باره ببینیم، پس EA خواهش می‌کنیم در نسخه بعدی کمی خلاقیت داشته باش!

۸- استادیوم‌های بیشتر

با اینکه ۲۰ استادیوم از لیگ‌های برتر اروپا در FIFA 18 وجود دارند اما ما‌بقی استادیوم‌های اروپایی به طرز ناخوشایندی نادیده گرفته شده‌اند. لالیگا و لیگ دسته اول اسپانیا هر کدام فقط دو زمین دارند. سریA ایتالیا با سه و بوندس‌لیگا با پنج زمین حال و روزشان کمی بهتر است اما ورزشگاه‌های مهمی وجود دارند که نبودشان کاملا حس می‌شود. زود باش EA ! آیا وقت آن نرسیده تا تجربه بازی در استادیوم‌هایی نظیر سن‌پائولو ناپولی، متسایا والنسیا و یا سلتیک پارک را به هواداران خود هدیه کنی؟!

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : معرفی نسل جدید بی ام و M5 ؛ سوپر سدان ۶۰۰ اسب بخاری BMW رونمایی شد

۹- هیاهوی بیشتر و واقعی‌تر

وقتی صحبت از ورزشگاه‌ها به میان می‌آید تماشاگران با رفتار واقعی در تعداد کمی از استادیوم‌ها و آن هم در بخش‌‌های محدودی در FIFA18 وجود دارد. ما می‌خواهیم فعالیت بیشتری در ورزشگاه‌ها ببینیم و شاهد اعتراض تماشاچیان به داور به خاطر پنالتی‌ها، آفساید ، کارت زرد  و دیگر اتفاقات بازی باشیم تا حس واقعی در زمین بودن را با حضور هزاران تماشاگر تجربه کنیم.

 ۱۰- صورت‌ها و بازیکن‌های واقعی‌تر

با اینکه صورت و حرکات کریستین رونالدو و چندین بازیکن دیگر کاملا بوسیله EA ثبت و بازسازی شده، اما برخی از بازیکن‌های معروف حتی چهره‌شان به درستی ساخته نشده است. در FIFA 18 صورت بسیاری از فوتبالیست‌ها قابل شناسایی است اما بقیه آنها بیشتر شبیه  عروسک‌های متحرک هستند تا انسان‌های واقعی، ما دوست داریم زندگی را در چشمان آنها ببینیم و حس واقعی بودن را از نگاه و حرکات‌شان دریافت کنیم. آیا این ضروری زیادی است؟!

۱۱- بازی FIFA 19 و دفـاع بهتر و منسجم‌تر

در FIFA 18 توجه زیادی به تجاوز شده و نتیجه آن بازی‌های پر گل و لذت‌بخش است. اما از قسمت مهمی از تاکتیک بازی یعنی دفاع کردن ، غفلت شده است. در نسخه بعدی نیاز است تا مدافعان بهتر و موثرتر از دروازه‌ی خودی دفاع کرده و در درگیری‌های رودررو ناشیانه عمل نکنند.

۱۲- ضربات آزاد خطرناک‌تر

به دست آوردن یک ضربه‌آزاد پشت محوطه جریمه همیشه از مهمترین اتفاقات در بازی فوتبال بوده که می‌تواند به صورت یک ضربه مستقیم یا ارسال به درون محوطه جریمه، منجر به گل یا خلق یک موقیعت خطرناک شود. اما در FIFA 18 ضربات آزاد به اندازه کافی خطرناک و مهیج نیستند و انتظار می‌رود در بازی FIFA 19 گل‌های بیشتری از این راه به دست آید.

۱۳- اصلاح سانتر و ارسال‌های بلند

ارسال‌های بلند در FIFA 18 بهتر از قبل شده است اما در مقایسه با PES هنوز ضعیف بوده و به اندازه کافی در محوطه جریمه حادثه‌ساز نیست. مانند ضربات آزاد انتظار داریم ارسال‌ها مهیج‌تر و خطرناک‌تر باشند تا مهاجمان را به فعالیت بیشتر مقابل دروازه حریفان تشویق کنند.

۱۴- خطاهای هند مناسب و درست

خطای هند به FIFA 18 اضافه شد اما به صورت پیش‌فرض غیر فعال گردید، زیرا ممکن است با وجود بعضی از بازیکنان، شما یک بازی را با چندین خطای هند منجر به ضربه پنالتی به پایان ببرید. اما خطای هند مانند آفساید و دیگر خطاها جزیی از بازی واقعی است و بهتر است در بازی FIFA 19 سازوکار آن اصلاح شده تا حس واقعی‌تری به بازی دهد.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : مکان‌های تفریحی و دیدنی تهران

۱۵- تعویض‌های هوشمندانه‌تر

با اینکه تعویض سریع یک قابلیت جدید است که به FIFA 18 اضافه شده، اما کمی گنگ و نامفهوم است. گاهی پیشنهاد تعویض یک دفاع یا هافبک میانی به جای یکی از گوش‌های تیم داده می‌شود یا وقتی ۱ بر ۰ عقب هستید در ۵ دقیقه پایانی بازی، پیشنهاد تعویض یک دفاع آخر داده می‌شود به جای اینکه با راهنمایی هوشمندانه‌تر شما را تشویق به اضافه کردن یک زشت کند.

۱۷- گزارشگران و مفسران متنوع‌تر

مارتین تایلر و الن اسمیت از سال ۲۰۱۱ به عنوان مفسر و کارشناس انگلیسی زبان از سوی EA انتخاب شده‌ و بدون اشتباه و با جملات و عباراتی که سال به سال تکرار می‌شوند بازی‌ها را گزارش می‌کنند. آیا EA واقعا می‌خواهد آنچه که ما هر هفته در تلویزیون می‌بینیم را تکرار کند؟ آیا وقت آن نرسیده تا با استفاده از افراد جدید، روحی تازه به این بخش از بازی دمیده شود؟

۱۸- توسعه فوتبال زنان

تیم‌های زنان برای اولین بار در FIFA 16  اضافه شدند . از آن زمان به نظر می رسد که EA در مورد آن‌ها دچار فراموشی شده است. تیم‌های باشگاهی زنان کجا هستند؟ فرصت بازی کردن زنان در حالت Career Mode و امکان عضویت تیم زنان به عنوان بخشی از تیم نهایی شما چرا نادیده گرفته شده است؟ EA به درستی برای اضافه کردن تیم‌های زنان به این بازی مورد تحسین قرار گرفت اما باید در این‌باره تجدید نظر کرد. امیدواریم در بازی FIFA 19 پیشرفت قابل توجهی در این قسمت ببینیم.

۱۹- لیگ‌های بیشتر

FIFA 18 به اندازه کافی در مورد لیگ‌ها دقیق نیست. به عنوان مثال بازیکنان در لیگ‌های برزیل و شیلی یا غیرواقعی هستند یا از نام‌های تیم‌های دیگر استفاده می‌کنند. رفع این اشکال در FIFA 19 باید در اولویت قرار گیرد. البته خوشحال خواهیم شد که شاهد سوپر لیگ کشورهایی مانند چین هم باشیم تا بازی حالت واقعی‌تری داشته باشد.

۲۰- انتشار نسخه جدید و مستقل

مدیران EA اعلام کرده‌اند که نسخه‌های بعدی FIFA به جای آن که نسخه جدید و مستقلی باشد یک نسخه اشتراکی خواهد بود که بازیکن‌ها می‌توانند با پرداخت حق اشتراک سالیانه از آن استفاده کنند. اما انتشار نسخه جدید FIFA همیشه جز جذاب‌ترین و هیجان انگیزترین رویدادها برای هواداران فوتبال بوده است، پس EA خواهش می‌کنیم سرگرمی فصل جدید ما را خراب نکن!

 ad

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :