به گزارش گروه دیگر رسانه‌های شمس آباد، عبدالله گنجی مدیر مسئول روزنامه جوان طی یادداشتی در کانال تلگرامی اش نوشت: رئیس جمهور در جشنواره فارابی پشتیبانی خوبی از اصل “علوم انسانی- اسلامی” کردند و کوشش کردند این دو واژه را با هم بکار گیرند. اما رسانه های غرب با حذف اسلامی آن، روحانی را طرفدار علوم انسانی معرفی و وی را به تقابل با رهبری به عنوان ضد علوم انسانی!! فرستادند.اما بحث اصلی در اینجا خوب و بد بودن علوم انسانی نیست ومساله دیگری را مد نظر دارم

به نظر می رسد توسعه علوم انسانی در ایران پس از انقلاب به صورت کاریکاتوری اتفاف افتاده است. علاوه بر سکولار کردن میلیونها جوان،آمایشی برای سقف و کف جذب دانشجو در علوم انسانی نداریم وچون تحصیل در علوم انسانی کوتاه ترین  و کم هزینه ترین راه برای اثبات پز گسترش آموزش عالی است،به این موضوع با حداکثر توان پرداخته ایم اما امروز با مشکل مضاعفی که حتی می تواند به شکل تهدید خود نمایی کند مواجه هستیم.سه برابر کردن واحد های دانشگاه پیام نور در دولت قبل با هدف حل کدام مساله علمی یا شغلی کشور انجام شد؟

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - پهپادهایمان با پهپادهای آمریکایی قابل‌رقابت است

سئوال این است که حاکمیت به معنی عام و دولت به معنی خاص برنامه اش برای میلیونها فارغ التحصیل علوم انسانی چیست و کدام مساله کشور را می خواهد با آنان حل کند؟
بخش اعظم لشگر بی کاران کشور همین فارغ التحصیلان علوم انسانی هستند که شان شغلی “میزنشینی” برای خود قائل هستند. اما مگر استخدام میزی دولت در سال چقدر است؟ از سوی دیگر صاحب تخصص و فن نیستند که برای تقویت آنان از طریق پشتیبانی مالی یا ایجاد موسسات کارآفرین اقدام کرد. نتیجه اینکه  آن مدرک شانی را تولید کرده است که توقع دارند در نوع اشتغال این شان رعایت شود اما نه کار بلد هستند و نه میزی وجود دارد. حال برنامه دولت برای  اشتغال اینهمه جوان بیکار و تحصیل کرده در علوم انسانی  چیست؟شاید تز این باشد که تحصیل کرده بی کار بهتر است از بی سواد بی کار است.

 

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و شمس آباد صرفا آن را بازنشر کرده است.

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : با این مُسکن‌های طبیعی کمردرد را تسکین دهید!

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :