به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی شمس آباد، بر اساس آمار و ارقام موجود، در سراسر انگلیس، ۸۷۰ هزار دانش‌آموز گرسنه دبستانی وجود دارد که با وجود زندگی در کنار والدین، خانواده از پس تأمین مخارج زندگی و غذای آنها بر نمی‌آیند. 

داده‌ها حاکی از آن است که از هر ۱۰ کودکی که با خانواده زندگی می‌کند، یک نفر دچار سوء تغذیه است و پدر و مادر برای تأمین غذای وی دچار مشکل هستند. 

داده‌ها مشخص کرده است، حداقل ۸۷۰ هزار کودک زیر ۱۲ سال شب‌ها گرسنه می‌خوابند، چون شرایط مالی خانواده حتی اجازه فراهم کردن حداقل‌های تغذیه‌ای را به آنها نمی‌دهد. 

کارشناسان بهداشتی می‌گویند: «دانش‌آموزانی که گرسنه و با معده خالی سر کلاس درس حضور می‌یابند، یک ساعت از زمان یادگیری آموزش‌های کلاس را از دست می‌‌دهند؛ دانش‌آموزان گرسنه قادر به تمرکز نیستند، سست‌تر هستند و کمتر یاد می‌گیرند».

موضوع نگران‌کننده‌تر این است که بنابر بر گفته یک چهارم معلمان، دانش‌آموزان گرسنه سر کلاس چُرت می‌زنند؛  یک کودک گرسنه برای تمرکز و یادگیری در مدرسه نسبت به همسالان خود بسیار بیشتر دچار مشکل است و از این طرق پتانسیل قابل توجهی که برای یادگیری در سر کلاس درس دارد را از دست می‌دهد. 

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : تومور عجیب در دهان دختر فیلیپینی+تصاویر

خیّرین انگلیسی تصمیم گرفته‌اند تا با پرداخت وجوه نقدی برای کاهش آمار دانش‌آموزان گرسنه اقدام کنند و تصمیم آنها نیز بر این است که از محروم‌ترین مدارس ابتدایی لندن این اقدام صورت گیرد. 

انتهای پیام/ 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :