به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی شمس آباد، بر اساس تازه‌ترین داده‌های منتشر شده، استعمال دخانیات میان مردان هندی رو به کاهش است اما مصرف سیگار و مشتقات آن در بین دانش‌آموزان دختر هندی به طور مداوم رو به افزایش است. 

بنابر نتایج جدیدترین تحقیقات صورت گرفته، بیش از ۵۶ درصد دختران دانش‌آموز این کشور دخانیات استعمال می‌کنند.

محققان می‌گویند:‌ هند رتبه دوم جهانی را در تعداد زنان و دختران مصرف‌کننده دخانیات دارد؛ خدمات بهداشتی پست و سوء تغذیه به اضافه نرخ زنگ خطر دهنده رشد سرطان و مشکلات تنفسی و قلبی و عروقی میان زنان و دختران نوجوان به علت استعمال دخانیات منجر به نگرانی‌های جدی در این کشور شده است.

گزارش‌های به دست آمده از میزان مصرف دخانیات در هند حاکی از آن است که از جمعیت ۱٫۲ میلیارد نفری هند، حدود ۲۷۵ میلیون نفر دخانیات مصرف می‌کنند.

وزیر بهداشت هند اعلام کرد: سالانه حدود ۹۰۰ هزار نفر از مردم این کشور به دلیل مصرف تنباکو جان خود را از دست می‌دهند.  

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : طی حکمی بواسطه مدیرعامل شمس آباد «سیدمحسن بنی‌هاشمی» معاون آموزش و پژوهش و سرپرست دانشکده شمس آباد شد

علاوه بر این پژوهش‌ها نشان داده است، حدود ۱۲ درصد از تعداد کل افراد سیگاری در جهان در هندوستان زندگی می‌کنند و  مصرف دخانیات در دانش‌آموزان دختر مقطع دبیرستان بسیار شایع‌تر از گروه‌های سنی پست‌تر است. 

 براساس آماری که وزارت بهداشت و سلامت هند منتشر کرده است، سیگاری‌های این کشور سالانه حدود دو میلیارد دلار به اقتصاد این کشور خسارت می‌زنند.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :