به گزارش شمس آباد از قوچان، محمدباقر قالیباف شامگاه گذشته در نخستین یادواره روحانی پاسدار شهید سیدعباس موسوی قوچانی با تأکید بر اینکه حداقل وظیفه ما در برابر شهدا ادامه دادن راه آن‌ها است، اظهار داشت: زندگی شهید موسوی قوچانی افتخاری برای کشور و حتی اسلام و روحانیت است.

وی بابیان این مطلب که روحانیت در تهاجم ناجوانمردانه ضدانقلاب مظلوم واقع‌شده است، گفت: اگر به آمار دفاع مقدس نگاه شود بیشترین حضور در میدان جنگ و خون شهادت قشر روحانیت بوده است اما متأسفانه برخی که خود به جبهه نرفته‌اند می‌گویند که آن‌ها خودشان نرفتند و دیگران را به میدان فرستادند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بابیان اینکه جنگ خوب نیست و دارای خسارت و آسیب است و هیچ ملتی به دنبال آن و خشونت نخواهد بود، تصریح کرد: روح ملت و مردم، امام راحل و این انقلاب جنگ نیست بلکه آنچه برای این مردم دارای ارزش بوده دفاع مقدس است که تا آخر ایستادگی کردیم.

قالیباف با تأکید بر این موضوع که جنگ تمام‌ شده اما دفاع همچنان باقی‌مانده است و جهاد و مجاهدت ادامه دارد، بیان کرد: امروز باید با فقر، آسیب‌های اجتماعی، مواد مخدر، طلاق و مشکلات خانمان‌برانداز مبارزه کنیم و یادمان نرود این انقلاب، انقلاب مستضعفان بوده و حق مظلوم نباید فراموش شود.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : مسئولان اجرایی نباید مدیر پس از بحران باشند/ لزوم رسیدگی به زلزله‌زدگان کرمانشاه جهت جلوگیری از اتفاق‌های وخیم‌تر

وی با اشاره به اینکه مجلس یاد شهید و خاطره گفتن از آن برای ادامه راه شهدا بوده و اگر امروز آن‌ها بودند مظلومانه پشت خاک‌ریزها ایستاده و دفاع می‌کردند، گفت: عزت و عظمت امروز انقلاب اسلامی موجب شده است هرکس خواست می‌کند کربلا برود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بابیان اینکه دفاع مقدس را مردم هدایت کردند اما آیا آن‌ها اقتصاد و مسائل اجتماعی را هدایت می‌کنند، تأکید کرد: آیا کار فرهنگی یک کار پیمانکاری است یا کار دل؛ به بهانه‌های مختلف مثل سازماندهی، تشکل مجوز چسبیدن و غیره می‌خواهند بگویند نمی‌شود پس چطور در دفاع مقدس می‌شد و امروز نمی‌شود؟.

قالیباف با تأکید بر این مطلب که مشکلات کشور از زمانی شروع شد که مردم از هدایت کشور حذف شدند یعنی هدایت کشور بر اساس مصالح مردم پیش نمی‌رود، تصریح کرد: این چالش ماست وقتی هدایت کشور براساس مشارکت مردم نباشد چه بخواهید چه نخواهید افراد و گروه‌های خاص انحصار پیدا می‌کنند و بر همه‌چیز چنبره می‌زنند و اگر شاهد فساد هستید مثل برکه می‌ماند که گند میزند چون آب جاری نیست.

وی یکی از مهم‌ترین تجربیات دفاع مقدس را حضور مردم دانست که خسارت‌های مادی و جانی زیادی را متحمل شدند و افزود: برای هدایت کشور هم باید هزینه داده شود و این هزینه‌ها را باید مسؤولین هم بدند تا دیگر گروه‌های انحصاری روی کار نبوده و پارتی‌بازی نشود بلکه بر اساس لیاقت‌ها کار شود.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : کاهش سن نامزدی انتخابات ریاست جمهوری در تاجیکستان

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: در دفاع قدس فداکاری، گذشت و محبت لازم بود و اگر آن روز از وقت، جوانی، زندگی و خانواده نمی‌گذشتند این موفقیت‌ها به وجود نمی‌آمد پس برای چرخ اقتصاد باید فداکاری کرد.

قالیباف انقلاب اسلامی را دارای دو رکن اساسی مردم و اسلام دانست و ادامه داد: متأسفانه برخی امروز به‌ناحق انقلاب را زیر سؤال می‌برند، انقلاب چهار حرف جدی استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی داشت و امروز پس از گذشت ۴۰ سال به خوبی آرمان‌ها و اهداف انقلاب پیش رفته است.

وی انقلاب اسلامی را موجب عزت بخشی به اسلام و مسلمانان دانست و خاطرنشان کرد: مردم از اسلام و انقلاب ناراضی نیستند بلکه استقلال و آزادی را قبول دارند، آنچه اعتراض می‌کنند نسبت به مدیریت و ناکارآمدی مسؤولین در سطح مختلف است که باید این را حل کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری اینکه کشور در پول و درامد، اقتصاد، ریزگردها، آب و اقتصاد مشکل ندارد بلکه بزرگ‌ترین مشکل که اوضاع را به اینجا رسانده بحران مدیریت و عدم پاسخ‌گویی به تعهدات است، گفت: مردم در هر جا که نیاز بوده حضور پرشور و تأثیرگذاری را داشته‌اند پس چرا باید هزینه بی‌عرضگی مدیران را بدهند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : نظرت مخاطبان شمس آباد درباره ادعاهای قاتل آتنا/ قاتل آتنا راه «شهلا جاهد» را در پیش گرفته - شمس آباد

قالیباف با اشاره به این موضوع که اکثر تصمیمات، مصوبات و جلسات به‌گونه‌ای است که به خاطر رودربایستی و انحصاری برای افراد و گروه‌های خاص بوده، بیان کرد: تصمیم‌ها باید به نفع مردم باشد بیشترین منفعت برای بیشترین مردم نه برای تعداد قلیل که در دارو دسته است.

وی با اشاره به حوادث اخیر درزمینه ارز که آسیب آن متوجه واردکننده، تولیدکننده درست و مصرف‌کننده شد، گفت: منفعت این موضوع را هم قاچاقچی، دلال، کسی که از دو ماه قبل این را می‌دانست و کسانی که به منبع قدرت وصل هستند برده‌اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: باید از سیستم ربا در کشور دوری کرد، ربا جنگ باخداست چه کسی آن را بدهد، چه بگیرد زیر هر نامی خانمان‌برانداز خواهد بود پس برای اقتصاد، فرهنگ و مسائل اجتماعی باید دست‌به‌دست هم داد.

انتهای پیام/ج/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :