مشعل المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ چانگ کره جنوبی در روزهای گذشته بواسطه ۱۰ نفر از نمایندگان ایرانی که با پشتیبانی سامسونگ به کره رفته بودند، حمل شد.

نمایندگان ایران در مراسم حمل مشعل المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ چانگ با حضور در مسیر این مشعل در شهر آسان کره‌جنوبی، آن را حمل کردند. تیمی ۱۰ نفره از نمایندگان ایران که با پرچمداری بهرام رادان، بازیگر برجسته کشورمان و پشتیبانی شرکت سامسونگ موبایل به مراسم حمل مشعل المپیک اعزام شده بودند دیروز و امروز طبق برنامه‌ریزی تعیین شده مشعل را حمل کردند.

مشعل المپیک زمستانی

دیروز و به عنوان اولین ایرانی، فروغ عباسی عضو تیم زنان اسکی آلپاین کشورمان که سابقه حضور در مسابقات المپیک زمستانی را هم در کارنامه خود دارد این مشعل را حمل کرد. او صبح روز شنبه مشعل المپیک زمستانی را از مارگارت گرانت هرچ، ورزشکار اهل آفریقای جنوبی تحویل گرفته و برای مسافت ۲۰۰ متر در شهر آسان کره جنوبی حمل کرد. در انتهای این مسیر نیز او مشعل را به ورزشکاری از لبنان تحویل داد.

وی که اکنون در حال مجاهدت برای کسب سهمیه حضور در المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ چانگ است پس از حمل مشعل گفت امیدوارم در آینده نزدیک به عنوان ورزشکار به کره‌جنوبی برگردم و بتوانم در المپیک زمستانی شرکت کنم.

امروز و در ادامه این مراسم نیز ۹ نماینده دیگر به ترتیب مشعل را هر کدام برای مسافت ۲۰۰ متر حمل کردند و به این ترتیب حضور نمایندگان ایران در مراسم حمل مشعل المپیک زمستانی به اتمام رسید. حسن میرزاحسینی، عضو تیم ملی اسکی و سنگ‌نوردی جانبازان و معلولین ایران، اولین نفری بود که امروز و به نمایندگی از کشورمان این مشعل را حمل کرد. طبق برنامه‌ریزی مسئولان قرار بود او با استفاده از یک پای مصنوعی مشعل را حمل کند اما میرزاحسینی ترجیح داد با استفاده از عصا این کار را انجام دهد. میرزاحسینی درباره دلیل کار خود گفت:

دوست دارم این پیام را منتقل کنم که معلولیت نباید باعث شود که فرد از حضور در جامعه محروم شود. همه معلولان باید با شجاعت کامل در جامعه و در میان مردم حضور داشته باشند.

مشعل المپیک زمستانی

علیرضا توسلی مدیر سامسونگ موبایل ایران درباره حضور این گروه در مراسم حمل مشعل المپیک گفت:

امروز روز بسیار مهمی برای گروه ایرانی است که همراه و در کنار سامسونگ در اینجا حضور پیدا کردند و مشعل المپیک زمستانی را به نمایندگی از تمامی مردم ایران حمل خواهند کرد.

هشت نماینده دیگر ایران نیز به صورت پیوسته و در یک بخش مشعل المپیک را حمل کردند. در این بخش عظیم قیچی ساز اولین نفری بود که مشعل المپیک را حمل کرد. او تنها هیمالیانورد ایرانی است که توانسته به هر چهارده قله هشت هزار متری صعود کند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : بازی نهنگ آبی شروعی برای پایان زندگی است؛ هرآنچه باید در مورد بازی نهنگ آبی بدانید

دیگر اعضای تیم ایران که با پرچمداری بهرام رادان، بازیگر محبوب و سرشناس کشورمان به این مراسم رفته‌اند، عبارتند از سیروس انتخابی (فعال محیط زیست)، رضا عابدینی (فعال اجتماعی)، بهناز شفیعی (اولین دختر موتور ریس سوار و قهرمان اولین مسابقه رسمی موتور سواری ایران)، سارا داستان (از اعضای فعال انجمن ام اس ایران)، هلیا باغبانی (نخستین دختر ایرانی که در سن بیست سالگی عنوان خلبان دوم را دریافت کرده است) و هایده شیرزادی (کارآفرین و فعال محیط زیست ایرانی).

مشعل المپیک زمستانی

حضور تک تک این نمایندگان در روند حمل مشعل المپیک زمستانی ۲۰۱۸ با شور و هیجان و در مواردی با واکنش‌های احساسی همراه بود. از جمله سارا داستان که در زمان حمل مشعل المپیک اعلام کرد می‌خواهم نشان دهم که ام اس ناتوانی نیست و من با توانایی کامل می‌توانم این مشعل را حمل کنم.

پیش از آغاز مراسم حمل مشعل بواسطه نمایندگان ایران، مسعود فیاضی مدیر روابط عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی سامسونگ با اشاره به تعداد زیاد نمایندگان کشورمان گفت:

ایران در میان کشورهای منطقه بیشترین نماینده را در مراسم حمل مشعل المپیک زمستانی داشت. سامسونگ در کمپینی جهانی افرادی را از سراسر جهان برای حمل مشعل به اینجا دعوت کرد که نماد روحیه انجام کارهای ظاهرا ناممکن بوده‌اند. روحیه‌ای که با شعار «آنچه را نمی‌توانی، انجام بده»، در این کمپین هم‌خوانی داشت.

بهرام رادان نیز ضمن ابراز خوشحالی از حضور در این مراسم و با اشاره به سرگذشت‌ الهام‌بخش و جذاب دیگر اعضای گروه گفت امیدوارم بتوانیم نمایندگان خوبی برای مردم ایران باشیم. اعضای اکنون در این گروه هرکدام کارهای بزرگی کرده‌اند و می‌توانند الهام‌بخش بسیاری از مردم باشند.

پیشنهاد ویژه :   اقتصادی : شمس آباد - مسئولیت‌پذیری یا فرافکنی بچگانه در بازار پول

حضور این بازیگر محبوب کشورمان در مراسم حمل مشعل با استقبال خبرنگاران و رسانه‌های اکنون مواجه شد. به صورتی که پس از رسیدن مشعل به دست رادان مراسم برای مدتی متوقف شد تا خبرنگاران امکان برطرف عکس از او را پیدا کنند. رادان مشعل را از هلیا باغبانی دریافت کرد و پس از حمل آن در مسافت ۲۰۰ متر تعیین شده، آن را به هایده شیرازی دیگر نماینده کشورمان تحویل داد.

مشعل المپیک زمستانی

رضا عابدینی آخرین نفر از این تیم بود که مشعل را در مسافت تعیین شده حمل کرد. به این ترتیب کار حضور این تیم در مراسم حمل مشعل المپیک زمستانی پیونگ چانگ ۲۰۱۸ بعد از حمل بواسطه تک‌تک اعضای تیم به پایان رسید.

کمپین سامسونگ برای حمل مشعل المپیک زمستانی ۲۰۱۸

سامسونگ به عنوان یکی از حامیان اصلی بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ کار انتخاب ۱۵۰۰ نفر از حمل کنندگان مشعل المپیک را بر عهده داشت. به همین منظور کمپینی بزرگ برگرفته از روح المپیک در سرتاسر جهان راه‌اندازی شد تا شخصیت‌هایی الهام‌بخش و موثر در هر جامعه به عنوان یکی از ۷۵۰۰ نفر حمل کننده مشعل المپیک زمستانی انتخاب شوند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : اظهارات ترامپ در خصوص ایران قابل اعتنا نیست

سامسونگ ایران نیز طی فراخوانی از تمامی علاقه‌مندان دعوت کرد دلایل خود برای حضور در مراسم حمل مشعل المپیک را به این شرکت اعلام کند. نهایتا از میان هزاران درخواست دریافت شده ۶ نفر بواسطه هیات داوران انتخاب شدند. همچنین سه نفر نیز به دلیل فعالیت‌های برجسته اجتماعی و زیست محیطی به صورت مستقیم بواسطه این شرکت برای حمل مشعل المپیک زمستانی ۲۰۱۸ دعوت شدند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :