به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی شمس آباد، نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها نشان می‌دهد، بر اثر شیوع آنفلوآنزا تاکنون ۸۴ کودک در ایالات متحده آمریکا جان خود را از دست داده‌اند. 

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا گزارش داده است، ۸۴ کودک در کمتر از دو ماه تنها در اثر شیوع آنفلوآنزا جان باخته‌اند و با توجه به عدم پایداری شرایط، احتمال افزایش شمار افراد جان باخته در اثر ابتلا به این ویروس می‌رود. 

به گفته آنه، مدیر اجرایی سی‌دی‌سی، آمار افرادی که در اثر ابتلا به ویروس آنفلوآنزا در بیمارستان بستری شده‌اند یا جان‌ باخته‌اند، به نسبت سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ شدیداً افزایش یافته است. 

ویروس آنفلوآنزا هر هفته منجر به جان باختن دست کم ۱۰۰ نفر در آمریکا می‌شود و تاکنون نیز ۸۴ کودک جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند.

سخنگوی سی‌دی‌سی، کریستن نوردلند، گفت: ویروس آنفلوآنزا در ۴۸ ایالت شیوع پیدا کرده  و ۱۰ درصد از کل مرگ و میر در سرتاسر کشور آمریکا را به خود اختصاص داده است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : یادداشت روز کیهان شعبان بی‏‌مخ میانه‌روترین بود!

رئیس گروه نظارت بر آنفولانزا «CDC» در پایان اعلام کرد:‌ تا تمام شدن فصل اوج ابتلا به ویروس آنفلوآنزا مراقبت‌های لازم برای پیشگیری از ابتلا به آن بسیار ضروری است و افراد مبتلا نیز با رعایت نکات بهداشتی مانند استفاده از ماسک، شست‌و‌شوی مرتب دست‌ها و استراحت در خانه مانع انتقال این بیماری به دیگر افراد شوند. 

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :