به گزارش گروه دیگر رسانه‌های شمس آباد، محسن کوهکن عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با سایت آتیه با اشاره به حجم بالای قاچاق کالا به داخل کشور گفت: در زمینه قاچاق دو نکته خیلی مهم وجود دارد؛ یکی امحای کالای قاچاق به هر قیمت و ارزش و دیگری عزم و وصیت جدی و هماهنگی بین همه دستگاهها برای جلوگیری از قاچاق.

وی افزود: اگر کالای قاچاق کشف شد باید آن را از بین برد و امحاء کرد تا قاچاقچی بداند که هزینه سنگینی برای کار قاچاق می پردازد. مثلا اگر حتی خودروی مازراتی و یا پورشه کشف شد باید آن را از بین برد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: چون قاچاق می تواند گسترده باشد، برای جلوگیری از آن عزم و هماهنگی بین همه دستگاهها را می طلبد.
کوهکن افزود: باید مبادی رسمی واردات کالا را تجهیز و از ورود هر گونه کالای قاچاق ممانعت کرد.
وی با بیان اینکه عمده قاچاق از راه‌های غیر رسمی وارد کشور می شود، اضافه کرد: استفاده از نیروهای نظامی و اطلاعاتی برای جلوگیری از قاچاق به داخل کشور یک امر لازم و ضروری است و پیشنهادم این است تا برای جلوگیری از قاچاق از این نیروها استفاده شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از آمادگی مجلس برای تصویب قوانین مورد نیاز در این زمینه خبر داد و افزود: اگر نیاز به اصلاح و یا تصویب قوانین جهت جلوگیری از قاچاق باشد این آمادگی در مجلس وجود دارد که شرکت شود.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : بازتاب زلزله استان کرمانشاه در رسانه‌های جهان + تصاویر

 

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و شمس آباد صرفا آن را بازنشر کرده است.

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :