به گزارش شمس آباد، حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده‌تر شد و جوانان ما چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن ایستادند. مقدس‌ترین و با ارزش‌ترین استقامت، دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی‌نظیر ایران اسلامی است.

شهادت زندگانی جاودانه یافتن است؛ اوج و عروج تعالی است. شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب‌هاست. شهادت مردن تحمیلی نیست، انتخاب آزادانه و آگاهانه است؛ خلوت عاشق و معشوق است.

شما می‌توانید در ادامه شرح کوتاه زندگی شهید احمدوند یکی از شهدای دوران دفاع مقدس را بخوانید؛

شهید صادق احمدوند اقدم در سال ۱۳۴۵ در شهرستان خوی چشم به دنیا آمد و چند سال بعد به همراه خانواده اش به ارومیه مهاجرت نمود. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را با نمرات عالی سپری نمود و سپس وارد دانشگاه امام حسین(ع) شد.

او فردی مؤمن و معتقد به اسلام و قرآن و عاشق حضرت امام(ره) و تابع ولایت فقیه بود. در عاشورای حسینی برای مظلومیت امام حسین(ع) و یاران وفادارش، از ته دل سینه می زد و اشک می ریخت. متفکری که به صحرای سرخ کربلا می اندیشید. مسافر کربلا، زائر امام حسین(ع)، یا زیارت یا شهادت بر لبش بود. حضور سرخ و حماسی اش سرشار از ایمان و عرفان بود. شاگرد مدرسه ستایشگری بود و به معراج می اندیشید. برای دفاع از آرمان های بلند انقلاب و رهایی میهن اسلامی از دست دشمن بعثی مدت دو سال در اکثر جبهه های حق علیه باطل شرکت داشت و با رشادت های خویش حماسه ها و خدمات ارزشمندی را از خود به یادگار نهاد . سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۱۹ در منطقه عملیاتی کربلای پنج در شلمچه مفقودالاثر گردید .

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : شمس آباد - بی‌توجهی مسئولان به جشنواره معلولان!

فرازی از وصیت نامه شهید احمدوند
«بسم الله الرحمن الرحیم
به نام آن که جان را فکرت آموخت، توفیق اکنون شدن در جبهه را عطا فرمود.

اللهم فاقبل عذری و ارحم شده ضرّی و فکنی من شدّ وثاقی
پروردگارا بپذیر عذر مرا و رحم کن در سختى و گرفتاریم و رها ساز مرا از بند سختى ها.

با عرض سلام و ادب نامتناهی به خدمت آقا امام زمان(عج) و صاحب عصر و الزمان(عج) و با سلام و درود بیکران به خدمت قلب تپنده امت و این خورشید جماران و موسی زمان، ابراهیم قرن و بت شکن دوران بنیانگذار جمهوری حضرت امام خمینی تهنیت و تبریک به خدمت تمامی خانواده شهدا و اسرا و مفقودین، معلولین و با آرزوی پیروزی برای تمامی رزمندگان اسلام و تمامی رزمندگان.

خدایا با چه وضعی شروع به نوشتن وصیت نامه می کنم که سر تا پا گناه و معصیت و آلوده به عوامل دنیوی هستم و خود را کاملاً آماده پذیرایی خداوند نمی دانم و قادر به مقابله با عوامل و پرس و جوهای الهی نبوده و نیستم. گرچه از خداوند ناامید نبوده و به او وابسته هستم و این بنده عاصی خواستم چند مطلبی را به عرض برسانم و امیدوارم که به حق پنج تن آل عبا (محمد و علی و حسن و فاطمه و حسین(ع) مورد عفو الهی قرار گیرم، گرچه بنده لیاقت نوشتن وصیت نامه را ندارم.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : در نشست علنی امروز مجلس صورت گرفت تذکر نماینده فلاورجان به ظریف برای بررسی موضوع تعرض به سفارت کشورمان در لندن

ولی از این امت بیدار و اکنون خواستارم که امام را تنها نگذارند و در همه حال به فکر انقلاب و جبهه باشند و تا خون در رگ دارند، این انقلاب را که وعده پیروزى آن داده شده یارى کنند تا پرچم پرافتخار الله اکبر بر بلندترین نقطه جهان برافراشته گردد و همیشه آن ارزش انقلاب را نگه داشتن کنند و هیچ وقت از یاد شهدا غافل نباشند و در همه اعمال خود خدا را در یاد داشته باشند و هیچ وقت از این خون شهدا براى رسیدن به آمال دنیوى استفاده نکنند و همیشه پشتیبان ولایت فقیه باشند.

چند سخنی هم به پدر و مادر بزرگوارم دارم که ان شاءالله این خطاکار را که نتوانسته ام آن حقی و دینی را که بر گردن من داشته عطا فرماید و هر چه بدی و حتی خوبی هم از ما دیده اند به بزرگواری خودشان مورد عفو و مغفرت قرار دهند. پدر و مادر شماها که از کوچکی با این همه رنج و مشقت مرا بزرگ کردید و خیلى زحمت ها و اذیت ها تحمل کردید، خواستارم که بعد از شهادت من هیچگاه ناراحت نبوده و مثل زینب کبرى(ع) عمل کنید و به خاطر حسین(ع) و ۷۲ تن از یارانش ناراحت شوید و گریه و زارى کنید. خود را در مقابل منافقین و دشمنان ناراحت نشان ندهید و به کورى چشم دشمنان همیشه پیروز و سرافراز باشید و از اینکه یک فرزندى داشته و به خاطر قرآن و اسلام جان خود را فدا کرده، افتخار کنند و هر چه بدى از من دیده اید، به خاطر رحمت هاى الهى گذشت کرده و مورد عفو قرار دهید و با خداحافظی از خواهر و برادران گرامیم، امیدوارم که ان شاءالله هر چه بدی از این شهید دیده باشی، به خاطر رضای خداوند مورد مغفرت قرار دهید و خواهر بزرگوار ان شاءالله که بعد از شهادت من همچون زینب کبری(س) صبور بوده و حافظ خون شهیدان باشی و هر چه می توانی از عفت و حجاب خود نهایت حفاظت را به جا آوری. با خداحافظی از برادران گرامیم مقصود و علی امیدوارم که ان شاءالله که هر چقدر بدی از ما دیده اند به خاطر رضای پروردگار بیفتند. در ضمن بنده حقیر نماز و۷ روز روزه قضا دارم. آنها را به جا آورید. در ضمن به تمامی دوستان و آشنایان که حقی بر گردن ما دارند، حلالیت طلبیده و ان شاءالله که هر چه بدی از ما دیده اند ببخشند و طلب مغفرت از خداوند در مورد من بکنید.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : گفت‌وگو با مادری که سر بریده پسرش را در تلگرام دید+عکس

سوختم از خاطر آرزوى دیدار کربلا؛ آرزوی دیدار کربلا را داشتم. به امید زیارت کربلا خدایا، خدایا، تا انقلاب مهدی(عج)، خمینی را نگهدار
صادق احمدوند اقدم
۶۵/۹/۲۷

منبع:شمس آباد

این خبر را به اشتراک بگذارید :