به گزارش شمس آباد، کنسرت شهرام ناظری و گروه کامکارها شب گذشته در تالار وزارت کشور با حضور جمعیت زیاد مشتاقان برگزار شد.

در ابتدای این کنسرت که با یک ساعت تاخیر در ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه شروع شد مارال دوستی به عنوان مجری روی صحنه آمد و به دکلمه گویی و تقدیر از مخاطبان برای حضور در این کنسرت و امر خدا پسندانه شرکت به زلزله زدگان پرداخت.

دوستی از حضار خواست کسانی که کرد هستند بایستند. با ایستادن جمعیت نزدیک بخش اعظم حضار را هموطنان کرد تشکیل می دادند. در میانه سخنان مجری لوریس چکناواریان وارد سالن شد و مورد تشویق حضار قرار گرفت. بعد از تشویق ها مجری برنامه اجرای خود را به پایان رساند.

بعد از دقایقی گروه کامکارها متشکل از هوشنگ، اردشیر، ارسلان، بیژن، پشنگ، ارژنگ، قشنگ و اردوان کامکار، امیر ناصر رنجبر و سیاوش ناظری به روی صحنه آمدند و در پایان با حضور شهرام ناظری در صحنه، تشویق حضار که با ورود هر کدام از نفرات به صحنه انجام می شد بیشتر شد.  

در برنامه دیشب تالار وزارت کشور اردشیر کامکار کمانچه، ارسلان کامکار عود، بیژن کامکار رباب، پشنگ کامکار سنتور، ارژنگ کامکار تنبک، قشنگ کامکار سه تار، اردوان کامکار سنتور، سیاوش ناظری دف، امیر ناصر رنجبر کمانچه آلتو را به عنوان نوازنده بر عهده داشتند و هوشنگ کامکار مدیر هنری گروه بود.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : برخورد با تعدادی از مدیران گروه‌ها و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی موبایلی در چهارمحال و بختیاری

شهرام ناظری پس از اجرای قطعات “لاله بهار” و “سفر” گفت: این روزها زلزله کرمانشاه غم بزرگی برای همه ما به همراه دارد و امروز اجتماع شده ایم تا در کنار همه مردم که به  زلزله زدگان سلحشور، ستمدیده و اصیل کرد شرکت کردند سهمی داشته باشیم، از این که برای این امر خیر پیشقدم شده اید تشکر می کنم و دست همه شما را می بوسم.

وی ادامه داد: من فردا عازم آلمان هستم و برنامه کنسرت در کشور آلمان از یک سال پیش هماهنگ شده بود و امکان تغییر آن نبود. بنده برگزاری این کنسرت برای زلزله زدگان را برای بعد از سفر آلمان پیشنهاد دادم اما صلاح دیده شد که در این مقطع زمانی اجرای این برنامه بهتر است. ما نیز اجرای این کنسرت که کمترین کار برای مردم کرمانشاه است با گروه کامکارها که اعضای آن کرد، نجیب، کاربلد، شناخته شده و همشهری هستند برای برنامه امشب به توافق رسیدیم و این کنسرت با ضرب الاجل زیادی به برگزاری رسید.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : روحانی در همایش اموختار، تولید و اقتصاد دانش بنیان‎:‎ افتخارات و دستاوردهای کشور نتیجه زحمات معلمان است

ناظری افزود: برای استقبال خوب و گرم شما، حس میهن دوستی و وطن پرستی و این که ما را تنها نگذاشتید از شما تشکر می کنم و این صفات سرمایه هایی است که انسان را دلگرم می کند.

در برنامه دیشب شهرام ناظری و گروه کامکارها قطعات پارسی از جمله “لاله بهار”، “سفر” و “ای ایران” و چند قطعه کردی از  جمله دو گویش کرمانشاهی و سنندجی را برای مخاطبان اجرا کردند.

علی مرادخانی معاونت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، لوریس چکناواریان و رویا نونهالی از مهمانان کنسرت دیشب شهرام ناظری و گروه کامکارها بودند.

شهرام ناظری در این برنامه از رویا نونهالی دعت کرد تا روی صحنه اماده شود و با مردم صحبت کند. نونهالی بعد از حضور در صحنه گفت: آمدن بر روی صحنه کنسرت شهرام ناظری برای من بسیار غافلگیرانه است و صد البته افتخار می کنم که در کنار اساتید موسیقی هستم. به هیچ دلیل دیگری نمی توانم روی این صحنه باشم جز این که بخواهم برای تصمیمات بزرگی که می گیریم و خواهیم گرفت مشفّق هم باشیم.

وی ادامه داد: در نتیجه تصمیمات مردم ایران امکانات اولیه به مردم کرمانشاه رسید اقدامات کنونی حکم مُسَکِّن دارد و مقطعی است و زمان که بگذرد درد نهفته  آشکار می شود بنابراین باید تصمیمات بزرگ گرفت تا این درد رفع شود. افرادی هستند که تصمیمات بزرگ می گیرند و برای موفقیت تصمیمات خود از دیگران دعوت به عمل می اورند  که نمونه آن بزرگمردان استاد شهرام ناظری و کامکارها هستند. در این برنامه اماده شده ایم تا این هدف را محقق کنیم. دعوتی که باعث شده  مهر بورزیم و امید داشته باشیم. ما می توانیم برای پاسداشت کسانی که  از دنیا رفته اند و کسانی که شجاعانه ماندند و بی تزلزل در بحران زلزله ایستادند تا زندگی را ادامه دهند بایستیم و تشویق کنیم.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - کاتسا قاتل برجام خواهد شد

بعد از این سخنان حضار روی پا ایستادند و به تشویق زلزله زدگان کرمانشاه پرداختند. جابه جایی برخی قطعات در اجرا و اشتباه نواختن در شروع اجرای یکی از قطعات از حواشی این کنسرت بود که شهرام ناظری دلیل آن را هماهنگ نبودن و تمرین نداشتن به دلیل برگزاری سریع کنسرت دانست.

برگزاری کنسرت شهرام ناظری و گروه کامکارها که عواید حاصل از آن به زلزله زدگان غرب کشور اختصاص یافت بر عهده موسسه فرهنگی هنری ققنوس بود.

منبع:میزان

این خبر را به اشتراک بگذارید :