به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی شمس آباد، سازمان بهداشت جهانی زنگ خطر می‌دهد، شمار ابتلا به ایدز به شکل بی‌سابقه‌ای رو به افزایش است و به مرحله زنگ خطر رسیده است. 

بر اساس آمار و ارقام موجود، سال گذشته بیش از ۱۶۰ هزار نفر در ۵۳ کشور اروپایی مبتلا به ویروس ایدز شده‌اند؛ این در حالیست که در سال ۲۰۰۷، میزان ابتلا به این ویروس ۱۲ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر بوده است. 

این رقم در سال ۲۰۱۶ با ۵۰ درصد افزایش، به ۱۸٫۲ در هر ۱۰۰ هزار نفر رسیده است؛ اروپای شرقی نزدیک بالاترین آمار ابتلا به ویروس ایدز را به خود اختصاص داده است؛ حدود ۸۰ درصد موارد ابتلا به “HIV” مربوط به اروپای شرقی می‌شود. 

اپیدمی ویروس اچ آی وی در اروپا با سرعت “زنگ خطر دهنده” رو به رشد است؛ چرا که میزان ابتلا به این عفونت تا سال ۲۰۱۶ به بالاترین سطح خود رسیده است.

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO) و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده آمریکا (CDC)، عمده‌ترین دلیل ابتلای افراد به این ویروس، تزریق ناایمن و روابط جنسی پر خطر است. 

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - با اصرار وزارت نیرو به مناقصه ساخت سد نم‌رود وارد شدیم

مدیر سازمان بهداشت جهانی می‌گوید: «در سال ۲۰۱۶، شمار افراد مبتلا به بالاترین سطح خود در سال‌های اخیر رسیده است؛ اگر این روند همچنان ادامه یابد، ما نمی توانیم تا سال ۲۰۳۰ به هدف پایان دادن به بیماری ایدز دست یابیم».

بر اساس داده‌های سازمان بهداشت جهانی، نزدیک ۳۷ میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به اچ آی وی هستند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :