گروه غرب از نگاه غرب شمس آباد: هر بار که گزارش هایی از حملات شیمیایی به گوش می رسد که ادعا می شود دولت سوریه مرتکب شده، دولت آمریکا ادعا می کند که از شنیدن این خبر وحشت زده شده است. اما هر بار این گزارش ها یادآوری می کنند که ایالات متحده مسئول انجام چندین تاخت شیمیایی علیه هزاران آمریکایی بی خبر  است که چندین از قربانیان بی گناه آنها امروزه همچنان از اثرات این حملات رنج می برند.
در سال ۱۹۷۷ ارتش آمریکا پذیرفت که بین سال های ۱۹۴۹ تا ۱۹۶۹ به طور محرمانه دست کم ۲۳۹ آزمایش جنگ میکروبی را درفضای باز و در شهرهای سراسر کشور انجام داده است. بر اساس این گزارش ارتش که به کمیته فرعی سلامت سنا تقدیم شده بود، مناطقی که این میکروب های کشنده به طور عمومی مورد شبیه سازی قرار گرفته اند، نوعا شهرهای بزرگی چون واشنگتن دی سی، سانفرانسیسکو، نیویورک، کی وست و پاناما سیتی بوده اند.
در این گزارش ارتش اصرار می ورزد که هدف این آزمایش ها مطالعه درباره چگونگی اثرگذاری جنگ میکروبی بر اجتماع بوده تا معلوم شود برای دفاع در برابر آن چه کاری باید انجام شود. ارتش با «ضروری» نامیدن این آزمایش ها مدعی شده بود که انجام این آزمایش ها «برای  اثبات فرضیه ها و پر کردن شکاف ها در اطلاعات موجود به منظور شناخت آسیب پذیری ها در قبال این حملات» لازم بوده است.

براساس گزارش واشنگتن پست انتشار گزارش سانسور شده ارتش «کامل ترین نسخه رسمی از این اقدام جنگ میکروبی در کشور بود» که فاش می کرد علاوه بر مناطق عمومی، پرسنل نظامی وخانواده هایشان نیز هدف این آزمایش ها قرار داشته اند: «در گزارش ارتش به ۲۷ مرتبه اشاره می شود که سم های شبیه سازی شده روی مکان های عمومی آزمایش شده است، از جمله انتشار هاگ ها در دو تونل در یک منطقه از پنسیلوانیا ترن پایک. علاوه بر آزمایش های انجام شده در مکان های عمومی، ارتش در شماری از پایگاه های نظامی از جمله فورت دیتریک، ام دی، فورت بلویر، وی ای و مدرسه آموزش نظامی نیروی دریایی در کوآتیکو، محرمانه از پرسنل نظامی و خانواده هایشان نیز برای آزمایش های فضای آزاد از طریق اسپری کردن میکروب ها در هوا استفاده کرده است… بر اساس گزارش ارتش، ۵۰۴ کارگر دیگر که در فورت دیتریک، داگ وی پراوینگ گراوند و مرکز آزمایش های دیستریت در یوتا و زرادخانه پاین بلاف در آرکانزاس با فعالیت های رزم میکروبی مرتبط بوده اند، به عفونت هایی مبتلا شده اند.»
همچنین در گزارش ارتش اشاره شده که اگرچه آزمایش های اولیه در سال ۱۹۴۲ به اجرا درآمده اند، اما آزمایش مواد جنگ میکروبی در سال ۱۹۶۱ افزایش شدیدی پیدا کرده، یعنی زمانی که وزیر دفاع به مشاوران نظامی رئیس جمهور دستور داده است تا صرفا به جای مطالعه اثرات این مواد از یک نقطه نظر دفاعی، جنگ میکروبی و شیمیایی را به منظور «ارزیابی پتانسیل های آنها» مورد ارزیابی قرار دهند.
اگرچه در گزارش ارتش  اشاره شده که باکتری های زنده به کار گرفته شده در آزمایش ها در سراسر کشور «در آن زمان کاملا بی ضرر بوده اند»، ولی این آزمایش ها تا آخر عمر به بروز بیماری ها و مشکلات جسمانی در بسیاری از قربانیان بی گناه منجر شده که خبر نداشته اند کیفیت زندگی شان در نتیجه یک آزمایش بواسطه دولت به مخاطره افتاده است.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : دشمن با فریب به ما نزدیک‌ می‌شود/ تخریب امام راحل تاکتیک جدید دشمن

آنطور که فری تاوت پراجکت گزارش داده، بزرگ ترین آزمایش در سان فرانسیسکوی کالیفرنیا در سال ۱۹۵۰ صورت گرفت. ارتش، میکروب سراتیا مارسسنز را در تاخت ای به نام «عملیات افشانه دریا» روی شهر اسپری کرد. آنها ادعا کردند به دلیل نزدیکی سانفرانسیسکو به اقیانوس و به دلیل جغرافیای منحصر به فرد، ساختمان ها بلند و جمعیت انبوه این شهر انتخاب شده بود.
در سپتامبر ۱۹۵۰ به مدت شش روز اعضای ارتش با استفاده از سرشلنگ های غول پیکر، میکروب سراتیا را روی ابرهای امتداد خط ساحلی سان فرانسیسکو اسپری کردند که باعث شد ۸۰۰ هزار تن از ساکنان شهر دوزهای بسیار بالایی از این ماده شیمیایی را دریافت کنند. همچنین تخمین زده شد که اجتماعات همجوار آلبانی، برکلی، دیلی سیتی، کولما، اوکلند، سان لیندرو و سوسالیتو نیز در معرض این ماده قرار گرفتند.
اگر چه ارتش اصرار داشت که سراتیا مارسسنز «ندرتا موجب بیماری می شود»، مجله دیسکاور اشاره کرد که شماری از بیماری های جدی و حتی یک مرگ فاجعه بار در نتیجه این تاخت شیمیایی دولت گزارش شده بود: «یک هفته بعد از اسپری باکتری،۱۱ بیمار در بیمارستان اکنون غیرفعال دانشگاه استنفورد در سانفرانسیسکو پذیرش شدند که علائم آلودگی های ادراری شدید در آنها مشاهده می شد که دربرابر آنتی بیوتیک های محدودی که در آن دوره در دسترس بود مقاومت نشان می دادند. یک مرد که در دوره بهبودی پس از جراحی پروستات به سر می برد با جاگیر شدن سراتیا در دریچه های قلبش  عوارضی از عفونت قلبی را از خود نشان داد. شاید مرگ او تنها مورد مرگ و میر در طول و پس از انجام این آزمایش باشد…اما موارد مکرر آلودگی مجاری ادرار بواسطه این ارگانیسم که بعدها مشاهده شد، بعلاوه بروز باکترمیا در دو بیمار و مرگ یک بیمار، نشان از اهمیت بالینی بالقوه این گروه از باکتری ها داشت.»

پیشنهاد ویژه :   اجتماعی : راه‌اندازی سامانه خدمات کارگران فصلی/شناسایی ۱۱۶ کودک فراری در پایانه‌ها و راه‌آهن تهران - اخبار شمس آباد

اگرچه این ایده که دولت آمریکا عامدانه شهروندان خود را مسموم می کند می تواند برای عده ای تکان دهنده باشد، ولی چنین چیزی بی سابقه نیست. چندی پیش درهمین سال جاری نتایج یک مطالعه نشان داد که پنتاگون  صدها مکان را در سراسر آمریکا آلوده کرده و دهها هزار تن از آمریکاییان را در معرض مواد شیمیایی خطرناک قرار داده است.
این مطالعه اشاره می کند که اگرچه پنتاگون طی این سال ها بیش از ۴۰ میلیارد دلار را در کوشش برای تمیز کردن مکان های آلوده هزینه کرده، اما نتیجه این کار به شدت ناکافی بوده و بسیاری از آمریکاییان همچنان در معرض خطر قرار دارند، حتی بعد از آنکه دولت ادعا می کند این مکان ها برای استفاده عمومی «ایمن» قلمداد می شوند.
بر اساس رشته گزارش های پروپابلیکا، وزارت دفاع و پیمانکاران آن در حال اماده نیز دست کم از ۶۱ سایت نظامی فعال در سراسر کشور برای «سوزاندن و انهدام مهمات استفاده نشده و مواد انفجاری خام در هوای آزاد و بدون هیچ کنترل آلودگی زیست محیطی  استفاده می کنند.»
نهایتا اینکه اگر چه ایالات متحده ادعا می کند باید در «جنگ با ترور» برای حفاظت از آمریکاییان در برابر تروریست ها شرکت داشته باشد، اما این واقعیت همچنان به قوت خود باقی است که برخی از زیانبارترین جنگ هایی که علیه آمریکاییان در خاک خود آمریکا صورت گرفته، نتیجه آزمایش های محرمانه مورد پشتیبانی پنتاگون بوده اند. با این حال هیچ یک از مقامات سازمان های دولتی که مسئول قرار دادن تعداد بیشماری از آمریکاییان بی گناه در معرض این حملات بوده اند، برای پاسخگویی فراخوانده نشده اند.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : نظر امام قبل از برکناری قائم‌مقام هم آیت‌الله خامنه‌ای بود

نویسنده: ریچل بلوینز (Rachel Blevins)  روزنامه نگار مستقل از تگزاس
منبع:  yon.ir/9z24Z

انتهای پیام. 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :