به گزارش گروه دیگر رسانه‌های شمس آباد به نقل از عصرهامون، اشتغال‌زایی در حوزه بانوان کار پیچیده‌ای نیست اما تاکنون کمتر مورد توجه قرار گرفته است  در حالی که اشتغال‌زایی بانوان در زمینه‌هایی که بتواند توانمندی آنها را محک بزند زمینه‌ساز خودکفایی اقتصادی کشور است.
کارآفرینانی که نشان دادند برای انجام یک کار بزرگ نیاز به فراهم بودن همه شرایط نیست بلکه با دستان خالی نیز می‌توان کارآفرین شد به شرط آنکه همت و خواست‌ای قوی پشتوانه این فعالیت باشد.

در همین راستا یک بانوی سیستانی با روی آوردن به صنایع تبدیلی و کشاورزی به ندای رهبر انقلاب لبیک گفته و با تولید سالانه ۲۰۰ کیلو آچار محلی و ۱۰۰ کیلو کشک زرد در تامین معیشت خانواده به همسر خویش مدد کند و زمینه اشتغالزایی را برای بانوان دیگر هم فراهم کند.

سکینه سرابندی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون عمده مشکل خود را در فروش محصولات عنوان کرد و ادامه داد: علاوه بر فعالیت در عرصه صنایع تبدیلی به پرورش ۲۰۰ مرغ بومی هم در فضای ۶۰ متری حیاط خانه خود پرداخته ام.
وی ادامه داد: بالغ بر ۱۰ سال است که در عرصه تولید کشک زرد و آچار محلی سیستان فعالیت دارم اما پس از اینکه بیانات و تاکیدات رهبر انقلاب را در خصوص عمل به اقتصادمقاومتی شنیدم انگیزه کار در من چندین برابر شد.
سرابندی در توصیه ای به افراد جویای کار به ویژه جوانان گفت:صرفا به دنبال کارهای دولتی و استخدام و آزمون نباشید بلکه می توانید با روی آوردن به طرح های گوناگون و زودبازده اقتصاد مقاومتی برای خود درآمدزایی ایجاد کنید.
اندر خواص بی شمار کشک زرد: تقویت حافظه، بهترین نوع فرآورده‌ی لبنی برای افرادی که ورم معده یا زخم اثنی‌عشر دارند، افزایش حرکات دودی روده و درمان یبوست و ممانعت از نفخ روده‌ای، جلوگیری از بیماری پوکی استخوان، درمان اسهال و ضدعفونی کننده‌ی محیط روده، درمان بیماری عدم تحمل لاکتوز در کسانی که نمی‌توانند شیر بخورند، درمان فشار خون، سرشار از ویتامین‌های گروه ب مانند نیاسین، پیردوکسین و اسید فولیک، تأثیر مثبت روی زیبایی و پوست، غذای آماده و همیشه در دسترس، جیره‌ی غذایی برای عملیات میدانی، به عنوان یک افزودنی و لعاب دهنده به انواع غذاها می‌توان از آن استفاده کرد، بهترین غذای کمکی و قابل هضم برای کودکان است و همچنین این کشک، نوعی واکسن ضد سرماخوردگی نیز به شمار می رود.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : گیمرها و کاربران پر کار رایانه بخوانند: اگر بد بنشینید، چه می شود؟

 

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و شمس آباد صرفا آن را بازنشر کرده است.

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :