به گزارش خبرنگار سینمایی شمس آباد، سی‌وششمین جشنواره جهانی فیلم فجر بعد از پشت سر گذاشتن پنج روز برگزاری، امروز با نمایش ۹ فیلم ایرانی و ۲۳ فیلم خارجی ششمین روز برگزاری خود را نیز به پایان می‌رساند. در بین آثار ایرانی می‌توان به فیلم سینمایی «امیرکبیر» اشاره کرد که به تازگی بازسازی شده و قرار است برای اولین‌بار نسخه بازسازی شده‌ آن به نمایش درآید.

در طی ۵ روز برگزاری این جشنواره، سالن‌های نمایش دهنده آثار خارجی که در ابتدا مخاطبان اندکی داشتند، هر روز به میزان مخاطبان خود افزودند و حال دیگر می‌تواند گفت با آثار ایرانی در جذب مخاطب رقابت می‌کنند. 

در ادامه جزئیاتی از فیلم‌های ایرانی روز ششم جشنواره جهانی فیلم فجر می‌خوانیم.

«اردک لی» 

فیلم سینمایی «اُردک لی» به نویسندگی و کارگردانی بهروز غریب پور تولید شده است. 

اُردک لی نام دانش‌آموزی است که به دلیل مهاجرت پدر و مادر خود از شهرستان به تهران در دوره محمدرضا شاه بغرنج یک نام غیرمتعارف می‌شود.

فیلم سینمایی «اُردک لی» روز سه شنبه‌ ۴ اردیبهشت‌ماه در بخش جلوگاه شرق ساعت ۱۳:۱۵ تا ۱۴:۵۱ در سالن شماره ۳ پردیس سینمایی چارسو به نمایش در می‌آید.

«مارموز»

فیلم سینمایی «مارموز» به کارگردانی کمال تبریزی و تهیه‌کنندگی جواد نوروز بیگی تولید شده است. 

در این فیلم بازیگرانی چون حامد بهداد، ویشکا آسایش، آزاده صمدی، رضا ناجی، مانی حقیقی، محمد بحرانی،سیاوش چراغی پور، عیسی یوسفی پور، مرتضی زارع، بهزاد قدیانلو، فرهاد معین زاده ایفای نقش می‌کنند. 

این فیلم داستان زندگی شخصی به نام «قدرت» است که سودای رسیدن به قدرت را دارد…

فیلم سینمایی «مارموز» روز سه‌شنبه ۴ اردیبهشت‌ماه در فانوس خیال ساعت ۱۵ تا ۱۶:۳۰ سالن شماره ۱ پردیس سینمایی چارسو به نمایش در می‌آید.

«یه‌وا»

فیلم سینمایی«یه‌وا» با نام قبلی «کارواجار» اولین ساخته آناهید آباد است و در کنار او تقی علیقلی‌زاده به عنوان تهیه‌کننده حضور دارد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - بازنده بزرگ کابینه دوازدهم

در خلاصه داستان فیلم آمده است: یه وا زنی ۳۴ ساله، که به اتهام قتل شوهرش تحت پیگرد قانونی است. او برای حفاظت از دخترش فرار را پیشه کرده به محل دور دستی پناه می‌برد و به ناچار در محل جدید مجبور به مقابله با مسائل و دشواری‌ها شده رودرروی آیینه‌ای به نام زندگی می‌شود….

در این فیلم هنرپیشگان شاخص ارمنستان همچون نارینه گریگوریان، شانت هوانیسیان، سرگی توماسیان، ورژ کاسونی، مارجان آودیسیان، روزا آویدیسوا و … حضور داشته‌اند.

فیلم سینمایی «یه‌وا» روز سه‌شنبه ۴ اردیبهشت‌ماه در بخش نمایش ویژه ساعت ۱۹ تا ۲۰:۳۴ در سالن شماره ۳ پردیس سینمایی چارسو به نمایش در می‌آید.

«هندی و هرمز»

فیلم سینمایی «هندی و هرمز» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی عباس امینی تولید شده است. این فیلم دومین ساخته سینمایی امینی به حساب می‌آید.

داستان این فیلم درباره ازدواج زودهنگام کودکان است و در گروه هنر و تجربه به نمایش د‌رآمده است.

فیلم سینمایی «هندی و هرمز» روز سه‌شنبه ۴ اردیبهشت در جشنواره جشنواره‌ها ساعت ۲۱ تا ۲۲:۳۸ در سالن شماره ۲ پردیس سینمایی چارسو به نمایش در می‌آید.

«چهل و هفت»

فیلم سینمایی «چهل و هفت» به کارگردانی احمد اطراقچی و علیرضا عطاءالله تبریزی تولید شده است. 

در این فیلم بازیگرانی چون لادن مستوفی، شقایق فراهانی، ریما رامین فر، حمیدرضا آذرنگ، مهدی احمدی، شیدا خلیق، مهرنوش ستاری و محمدرضا غفاری به ایفای نقش پرداخته‌اند.

فیلم سینمایی چهل و هفت روایتگر داستان سه زن از سه طبقه اجتماعی در شب آغاز زمستان است.

فیلم سینمایی «چهل و هفت» روز سه شنبه ۴ اردیبهشت ماه در بخش سینمای سعادت ساعت ۲۱:۱۰ تا ۲۲:۴۲ در سالن شماره ۴ پردیس سینمایی چارسو به نمایش در می‌آید.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : پشت‌میزنشینی عامل چاقی یک میلیارد و ۱۳۰ میلیون دانش‌آموز

«پاسیو»

فیلم سینمایی «پاسیو» نخستین تجربه بلند مریم بحرالعلومی به عنوان تنها کارگردان زن در لیست فیلم‌های سینمای ایران در سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر است.

در خلاصه داستان «پاسیو» آمده است: گاهی شهر با تمام بزرگی‌اش برای بعضی آدم‌ها همقواره‌ یک پاسیو، کوچک می‌شود!

بهناز جعفری، محدثه حیرت، کریم امینی، یاسمن ترابی، حسین ملکی، بهروز قادری، سحر غمخوار، محمدرسول صفری و بابک انصاری با حضور پوریا پورسرخ و شقایق فراهانی در ‎«پاسیو» ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم سینمایی «پاسیو» روز سه‌شنبه ۴ اردیبهشت ماه در بخش جلوه‌گاه شرق ساعت ۲۳:۱۵ تا ۰۰:۴۸ در سالن شماره ۲ سینما پردیس سینمایی چارسو به نمایش در می‌آید.

«فیلشاه»

انیمیشن سینمایی «فیلشاه» به کارگردانی هادی محمدیان و تهیه‌کنندگی حامد جعفری تولید شده است.

داستان «فیلشاه» در جنگلی در آفریقا رقم می‌خورد. رئیس گله فیل‌ها صاحب فرزندی می‌شود که همه انتظار دارند جانشین رییس گله باشد اما برخلاف تصور همه، «شادفیل» بسیار دست و پا چلفتی است و هیکل گنده‌اش همیشه سبب تخریب و خرابکاری می ‌شود.

«فیلشاه» به عنوان محصول گروه «هنرپویا» با سرمایه گذاری این گروه به عنوان یک کمپانی خصوصی، بنیاد سینمایی فارابی و موسسه تصویر شهر تولید شده است.

انیمیشن سینمایی «فیلشاه» روز سه‌شنبه ۴ اردیبهشت‌ماه در بخش زنگ هفتم ساعت ۱۷ تا ۱۸:۳۰  در سالن شماره ۱ سینما فلسطین به نمایش در می‌آید.

«امیرکبیر»

فیلم سینمایی«امیر کبیر» به کارگردانی علی حاتمی، در سال ۱۳۸۶ از مجموعه تلویزیونی «سلطان صاحبقران» گسستن شده است. 

از جمله بازیگران آن می‌توان به جمشید مشایخی، زهرا حاتمی، پرویز فنی زاده، ایرن زازیانس، سعید نیک پور، ناصر ملک مطیعی، جهانگیر فروهر، سعید امیرسلیمانی، سعید پور صمیمی، اسماعیل داورفر، مرتضی احمدی، مهری ودادیان، مرضیه برومند و رضا بابک اشاره کرد.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : شمس آباد - صبح صبحانه عراقی‌ها را خوردم و شب گلوله‌شان را!

فیلم سینمایی «امیر کبیر» روز سه‌شنبه ۴ اردیبهشت‌ماه در بخش فیلم‌های بازسازی شده ساعت ۱۹:۴۵ تا ۲۱:۳۰  در سالن شماره ۱ سینما فلسطین به نمایش در می‌آید.

«گرگ بازی» 

فیلم سینمایی «گرگ بازی» اولین تجربه بلند سینمایی عباس نظام دوست است و محمدعلی نجفی به عنوان تهیه‌کننده در کنار او حضور دارد.

این فیلم داستان چند رفیق قدیمی است که شبی در خانه‌ موروثی یک دوست اجتماع می‌شوند و با ورود مهمانان تازه وارد، ماجراهای عجیبی رخ می‌دهد.

از جمله بازیگران فیلم سینمایی «گرگ بازی» می‌توان به علی مصفا، هانیه توسلی، نگار جواهریان، سهیلا گلستانی، سعید چنگیزیان، مهسا علافر، فهیمه امن‌زاده، احسان گودرزی، امیرحسین قدسی، حمید پورآذری، ژرژ پطرسی، منوچهر زنده‌دل، محمدرضا مالکی، سوده سعدایی، قاسم فرمانبردار اشاره کرد.

فیلم سینمایی «گرگ بازی» روز سه‌شنبه ۴ اردیبهشت‌ماه در بخش فانوس خیال ساعت ۲۱:۴۰ تا ۲۳:۲۴ در سالن شماره ۶ پردیس سینمایی چارسو به نمایش در می‌آید.

بنابراین گزارش، «حریف تمرینی» محصول کشور فرانسه، «فرزندان چنگیز» محصول کشور مغولستان، «مهمان» محصول کشور ترکیه، «باران حمص» محصول کشور سوریه، «آبی» محصول کشور استرالیا، «انقلاب خاموش» محصول کشور آلمان،«نادیده» محصول کشور آرژانتین، «آدلا هنوز شام نخورده» محصول کشور چکسلواکی، «نظم امور» محصول کشور اتالیا،«معدنچی»محصول کشور اسلوونی، «باغ انار» محصول کشور آذربایجان، «این است قانون» محصول کشور ایتالیا، «سومین جنایت» محصول کشور ژاپن، «خیبولا» محصول کشور گرجستان، «جبرلاپلاس» محصول کشور ایتالیا، «چامبرا» محصول کشور ایتالیا، «غول» محصول کشور اسپانیا، «پیامی به پدر» محصول کشور قزاقستان، «خناس» محصول کشور جمهوری آذربایجان، «فراز و نشیب یک شرکت کوچک فیلمسازی» محصول کشور فرانسه، « نوشتن روی برف» محصول کشور فلسطین، «گندم» محصول کشور ترکیه و «هرگز مرا ترک نکن» محصول کشور ترکیه، از جمله فیلم‌های خارجی ششمین روز جشنواره جهانی فجر هستند. 

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :