به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی شمس آباد، بر اساس گزارشی که به تازگی از میزان مصرف مواد مخدر و الکل میان دانش‌آموزان فرانسوی منتشر شده است؛ میزان مصرف مواد مخدر و الکل بین دانش‌آموزان این کشور به خصوص دانش‌آموزان دختر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. 

داده‌های موجود حکایت از آن دارد که نتایج یک بررسی جدید نشان داد، بیش از ۴۷ درصد دانش‌آموزان فرانسوی مواد مخدر مصرف کرده‌اند، حدود ۶۸ درصد و نیم آنها سیگار استعمال کرده‌اند و بالغ بر ۹۰ درصد آنها نیز الکل را تجربه کرده‌اند.

پژوهشگران برای دستیابی به یک آمار حدودی، بیش از ۲۶ هزار دانش‌آموز را مورد پرسش و پاسخ قرار دادند و دریافتند، نسبت به نتایج آخرین نظرسنجی که در سال ۲۰۱۲ صورت گرفته بود، تعداد دانش‌آموزانی که به سمت مصرف مواد مخدر و الکل پیش پیدا کرده‌اند، افزایش چشمگیری داشته و به مرحله اخطار رسیده است. 

بر اساس همین مطالعات انجام شده، میزان مصرف الکل میان دانش‌‌آموزان دختر فرانسوی به نسبت ۵ سال گذشته، حدود دو برابر افزایش یافته است. 

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : گلکسی اس ۸ اکتیو : مشخصات فنی، زمان عرضه و مقایسه با گلکسی اس ۸

به گفته کارشناسان بهداشتی، مواد مخدر ماری‌جوانا و حشیش به راحتی در دسترس دانش‌‌آموزان قرار دارد و همین موضوع منجر به افزایش مصرف مخدر میان آنها شده است. 

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :