هوندا CR-V پرفرو‌ش ترین خودرو کمپانی ژاپنی هوندا است. در این مقاله به بررسی تمامی نقاط ضعف و قوت مدل ۲۰۱۸ خودرو شاسی بلند سی آر وی خواهیم پرداخت.

۱۹۹۷ سالی است که برای نخستین بار کمپانی هوندا خودرو شاسی بلند جذاب CR-V‌ خود را روانه بازار کرد. در حال اماده پنجمین نسل از این کراس اوور ژاپنی به فروش می‌رسد که از تغییرات بسیار زیادی برخوردار است و باعث شده تا این خودرو از کابین لوکس و زیباتر همراه با تجهیزات زیادی بهره‌مند باشد.

اگر نمی‌دانید،‌ لازم به ذکر است که این خودرو پرفروش‌ترین مدل هوندا از اولین سال عرضه تا به حالا است و حالا مدل جدید آن آمده است تا راه نسل‌های پیشین خودش را ادامه دهد. حال ما در این مقاله قصد داریم به بررسی تمامی نفاط ضعف و قوت هوندا CR-V بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

در نظر داشته باشید که این نقاط ضعف نسبت به اتومبیل‌های هم رده با هوندا CR-V به چشم می‌آیند.

سواری نه چندان بی صدا

هوندا CR-V

پیشرانه‌ی ۱٫۵ لیتری توربو همراه با یک گیربکس CVT گزینه‌های خوبی برای شاسی بلند جدید شرکت هوندا هستند، اما سرعت بردن با این خودرو چندان هم بی‌دردسر نیست. اگرچه هوندا طی سالیان اخیر مجاهدت کرده تا این پیشرانه را اصلاح کرده و به بهترین شکل ممکن دربیاورد، اما هنوز هم بی‌نقص نیست. اگر بخواهید با هوندا CR-V شتاب بگیرید، داخل کابین سر و صدای موتور به گوش خواهد رسید. در این بین گیربکس خودرو نیز همواره می‌کوشد تا بیشترین قدرت را در اکثر مواقع باقی کند.

محبوبیت بر علیه خودنمایی

هوندا CR-V

این محصول در اکثر کشورهای جهان به قدری پرفروش بوده است که شما در خیابان‌ها مدل‌های زیادی از آن را می‌توانید مشاهده کنید. بنابراین اگر به دنبال خرید یک خودرو شاسی بلند هستید تا زمانی که در حال تردد از خیابان‌ها هستید، چشم‌ها به اتومبیل شما خیره شوند باید بگوییم هوندا CR-V گزینه‌ی مناسبی برای شما نیست.

سیستم چندرسانه‌ای ناکافی

هوندا CR-V

سیستم چندرسانه‌ای این خودرو با نام هوندا لینک از یک نمایشگر ۷ اینچی برخوردار است. اگر تریم‌های EX و یا بالاتر آن را خریداری کنید، به صورت استاندارد از اپل کارپلی و اندروید اتو پشتیبانی می‌کنند. متاسفانه علیرغم اینکه شما انتظار یک سیستم جذاب و پرقدرت را دارید، در صفحه نمایش و عملکردهای مهمی همچون تنظیم رادیو و تلفن تاخیرهایی دیده می‌شود و زیرمنوها کمی گیج کننده به نظر می‌رسند تا لذت کاربر را از کار کردن با آن کاهش دهند.

همدستی راننده فضول!

هوندا CR-V

بسته ایمنی هوندا دارای برخی از تکنولوژی‌های کالیبره نشده است. به طور مثال زنگ خطر دهنده‌ی تصادف از جلو و همچنین ترمز اضطراری خودکار در زمانی که نیازی به همدستی آن‌ها نیست، دخالت می‌کنند. کروز کنترل تطبیقی در برخی مواقع دیر ترمز می‌زند. البته در نظر داشته باشید که تمامی این تکنولوژی‌ها به صورت دستی بواسطه راننده فعال یا غیرفعال می‌شوند.

 

در کنار تمامی نقاط ضعفی که در بالا ذکر کردیم، نقاط قوت بسیار مهمی در این خودرو وجود دارد که باعث شده هوندا CR-V پرفروش‌ترین مدل هوندا در سراسر جهان لقب بگیرد. در ادامه به این موارد اشاره خواهیم کرد.

پیشرانه کم مصرف

هوندا CR-V

یک پیشرانه جدید توربو در هوندا CR-V

پیشرانه‌ی ۴ سیلندر ۲٫۴ لیتری این خودرو با توان تولید ۱۸۵ اسب بخار در نسل پیشین نیز حضور داشت. حال یک مدل دیگر ۴ سیلندر ۱٫۵ لیتری توربو نیز به این خودرو اضافه شده که شاهد حضور آن در خودرو مدل سیویک نیز هستیم. این پیشرانه قادر به تولید ۱۹۰ اسب بخار است و شتاب ۰ تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت آن نیز به ۷٫۶ ثانیه می‌رسد. مصرف سوخت ترکیبی این خودرو ۸٫۷ لیتر در هر صد کیلومتر است که بی‌تردید نمی‌توان چنین مصرفی را در مدل‌های مشابه یافت. نکته جالب اینجاست که یک گیربکس مدل CVT نیز به صورت استاندارد در تمامی مدل‌های هوندا CR-V تعبیه شده است.

فضای زیاد سرنشین‌ها و بار

هوندا CR-V

فضای بار پشت صندلی‌های عقب خودرو اینک ۵۷ لیتر بیشتر از نسل پیشین شده و به ۱۱۰۴ لیتر رسیده است. نکته جالب اینجاست که می‌توانید با تا کردن آن صندلی‌ها، فضای بار را به میزان مبهوت کننده ۲۱۵۲ لیتر برسانید. فضای جلوی پای سرنشین‌های خودرو نیز به قدری زیاد است که می‌توانید احساس نشستن داخل یک خودرو لیموزین را احساس کنید.

ارزش فروش تضمین شده

هوندا CR-V

نسل جدید هوندا CR-V بار دیگر نشان دهنده‌ی ارزش فروش مناسب و تضمین شده‌ی خودرو شاسی بلند کامپکت هوندا است. در طول ۲۰ سال عرضه‌ی این محصول، ما همواره شاهد دوام بسیار بالا و قابل اطمینان بودن این خودرو بودیم تا همواره خیال شما بابت هزینه‌های نگهداری از آن راحت باشد.

سواری باکیفیت

هوندا CR-V

سواری هوندا CR-V 2018 بسیار مستحکم و نرم است. هوندا در سیستم تعلیق مستقل آن به طور کامل بازنگری کرده است تا تحرکات خودرو در سرعت‌های بالا کاملا کنترل شده باشند. از نظر سر و صدای قطعات داخلی و هوای بیرونی نیز این خودرو در شرایط مناسبی قرار دارد، به طوری که در سرعت ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت، میزان سر و صداهای موجود در کابین ۶۹ دسی‌بل برآورد شده است.

تجهیزات مناسب

هوندا CR-V

و اما آخرین موردی که می‌توان به آن اشاره کرد، تجهیزات مناسبی است که به صورت استاندارد بر روی تریم‌های EX‌ و بالاتر آن مشاهده می‌شود. از این تجهیزات می‌توان به دوربین عقب چند زاویه‌ای، سیستم ورود بدون کلید و همچنین پکیج تکنولوژی‌های بدون راننده اشاره کرد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : مهاجمان پرسپولیس و الاهلی زیر ذره‌بین AFC

این خبر را به اشتراک بگذارید :