به گزارش گروه دیگر رسانه‌های شمس آباد، حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شاهین شهر در گفت‌وگو با شمس آباد؛  در تشریح نواقص و ایرادات بودجه سال ۹۶ کل کشور اظهارداشت: بودجه سال ۹۶ کشور دارای ایرادات و نواقص بی شماری بود که مهم ترین ایراد بودجه سال ۹۶ کشور افزایش هزینه های جاری دولت بود ؛ دولت هزینه های هدایت کشور را در سال ۹۶ افزایش داده است که این امر موجب شد دولت به علت کسری بودجه ۱۶ هزار میلیارد تومان از بانک ها استقراض کتد.

وی در ادامه با بیان اینکه دولت کشور را گران هدایت می کند عنوان کرد: افزایش هزینه های جاری مهم ترین دلیل آن این است که دولت خود در تمام کارهای کشور دخالت می کند و مردم حضور کمتری دارند و این امر موجب می شود تا دولت خود وارد میدان شده و با هزینه های کلان هدایت کشور را بر عهده بگیرد که اصلا این شیوه صحیح نیست باید مردم هم در هدایت کشور سهیم باشند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : رواج خزنده مشاغل ممنوعه در فضای مجازی فالگیری در تلگرام؛ تضمینی!/ بخت‌گشایی با صدهزارتومان در اینستاگرام

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به نسبت بودجه جاری کشور به بودجه عمرانی کشور تصریح کرد: بالای ۹۰ درصد بودجه کل کشور را بودجه جاری و مابقی صرف هزینه های عمرانی و در اصطلاح به بودجه عمرانی کشور اختصاص می یابد.

حاجی دلیگانی ادامه داد: نسبت بودجه جاری به بودجه عمرانی باید به نحوی باشد که مردم طعم رفاه و آسایش را بچشند ، اگر بودجه عمرانی بالای ۵۰ درصد از بودجه جاری کشور باشد می توانیم بگوییم مردم در رفاه می توانند زندگی کنند.

وی بر همین اساس اضافه کرد: دولت هزینه های جاری کشور را به نحوی افزایش داده است تا هیچ بودجه ای صرف عمران و ابادانی کشور نشود، اینکه می گوییم هزینه های جاری افزایش یافته یعنی دولت یک پروژه ای را سال ها به طول می انجامد که در طول این سال نه تنها پروژه پیشرفت نمی کند بلکه مستهلک شده و هزینه های استهلاک آن وارد هزینه های جاری کشور می شود.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : ترفند جدید برای ساخت و ساز در باغ‌ها +عکس

نماینده مردم شاهین شهر همچنین با اشاره به وابستگی بودجه به نفت نیز گفت: دولت وابستگی فراوانی به فروش نفت پیدا کرده است و بودجه سال ۹۶ را بر اساس فروش نفت تنظیم کرد ولی باید در بودجه سال ۹۷ طوری بودجه تنظیم شود که وابستگی نفتی آن کمتر باشد.

حاجی دلیگانی ادامه داد:بودجه سال ۹۷ نباید اشکلات بودجه سال ۹۶ را داشته باشد و تمام اشکالات وایراداتی که در بودجه سال ۹۶ بود باید در بودجه سال ۹۷ از سوی دولت مرتفع شود .

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :