به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی شمس آباد، گزارش ملی سالانه بررسی وضعیت مصرف مواد مخدر و الکل در کشور انگلیس نشان می‌دهد، یک نفر از هر ۱۲ بزرگسال انگلیسی در گروه سنّی ۱۶ تا ۵۹ سال مواد مخدر مصرف می‌کند.

داده‌های موجود حکایت از آن دارد که مصرف ماری‌جوانا نیز با ۶٫۵ درصد رشد میان بزرگسالان روبه رو بوده است.

آمارهای دولتی نیز نشان می‌دهد، حداقل ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بزرگسال انگلیسی دچار اعتیاد هستند و بیش از یک سوم همه بزرگسالان، مواد مخدر را امتحان کرده‌اند.

به گفته کارشناسان بهداشتی، نوجوانان بیش از هر مواد مخدر دیگری از ماری‌جوانا استفاده کرده‌اند و با تکیه بر آمار موجود، حدود یک میلیون نوجوان انگلیسی به طور ثابت ماری‌جوانا مصرف می‌کنند. 

مقامات بهداشتی باور دارند، کشور انگلیس از لحاظ مصرف انواع مواد مخدر و الکل در وضعیتی بحرانی قرار دارد؛ در ۵۰ سال گذشته، مصرف الکل دو برابر شده و تنها در ۵ سال اخیر، مصرف آن با ۱۵ % رشد همراه بوده است. 

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - ارتباط شیعیان با امام هادى علیه السلام

مرگ‌های ناشی از مصرف الکل و بیماری‌های وابسته به آن در ۲۵ سال اخیر دو برابر گردیده که گسترش بیماری‌های مزمن کبد در میان جوانان، از شواهد آن است.

براساس همین گزارش، انگلیس بیشترین آمار مرگ و میر در اثر استعمال مواد مخدر را نیز به خود اختصاص داده است. 

داده‌های موجود نشان می‌دهد، برای سومین سال متوالی، مرگ و میر در اثر استعمال مواد مخدر و دخانیات در کشورهای اروپایی به خصوص انگلیس افزایش یافته است.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :