به گزارش گروه دیگر رسانه‌های شمس آباد، محمد نامی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دهم در گفتگو با خبرنگار اقتصادی شمس آباد؛ رجیستری را طرحی مناسب برای جلوگیری از قاچاق گوشی‌های تلفن همراه به کشور دانست و افزود: مجریان طرح باید مسیر واردات رسمی گوشی‌های تلفن همراه به کشور را برای واردکنندگان این حوزه اسان کنند؛ برای نمونه با کاهش مدت زمان ترخیص کالا از گمرک، می‌توان انگیزه‌ای ایجاد کرد تا سرمایه‌گذاری بیشتری برای جلوگیری از کمبود عرضه در بازار به وجود بیاید. 

وی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت فعلی تلفن همراه پس از چند روز از اجرای این طرح، حباب است،گفت: بازار کشور ما در وضعیتی قرار دارد که به محض انجام یک اقدام مثبت، شاهد افزایش قیمت خواهیم بود.

 

به گفته وزیر اسبق ارتباطات این طرح به خوبی می‌تواند از ورود قاچاق گوشی‌های تلفن همراه به کشور جلوگیری کند که در نهایت به نفع منافع ملی کشور ما خواهد بود و منتفع اصلی نیز مردم هستند. 

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : نگاهی به خرید و فروش حیوانات در فضای مجازی و آسیب‌های آن شکار با «هشتـگ»

 

*مانع‌تراشی برخی افراد در راستای اجرای طرح رجیستری

 

نامی با اشاره به اینکه برخی افراد منفعت‌طلب در راستای اجرای طرح رجیستری مانع‌تراشی می‌کنند، گفت: این افراد کوشش می‌کنند التهاباتی ایجاد کنند تا این طرح به نتیجه نرسد؛ درحالیکه دولت دوازدهم تصمیم قاطعی برای اجرای این طرح گرفته تا بتواند آن را به سرانجام برساند؛ با این شرایط، رجیستری قطعاً نتایج مثتبی خواهد داشت اگرچه که مقاومت‌هایی هم در طول مسیر وجود داشته باشد.

 

 وی با تاکید بر اینکه پشتیبانی رئیس‌جمهور و هیات دولت فاکتور مهمی برای وزیر ارتباطات است، اظهار داشت: در واقع وزیر ارتباطات می‌تواند با پشتیبانی رئیس‌جمهور و سایر بخش‌های دولت، این کار را به نحو احسن انجام دهد.

 

وزیر ارتباطات دولت دهم در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا این طرح در زمان وزارت شما به نتیجه نرسید، اذعان داشت: در اواخر دولت‌ها یک نابسامانی و تزلزلی در اجرا وجود دارد؛ ما این طرح را بررسی کردیم اما به علت کمبود زمان موفق به شروع اجرای آن نشدیم؛ چراکه اجرای این طرح حداقل دو سال فرصت نیاز دارد و وزیر جدید ارتباطات، زمان کافی را در اختیار دارد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - وعده‌های رئیسی و قالیباف شدنی است/ لاریجانی با علاقه به دولت تدبیر و امید ته‌مانده آبروی خود را به حراج می‌گذارد

 

نامی عنوان کرد: در یک دهه گذشته، قاچاق سیر صعودی داشته و این موضوع آسیب‌های بسیار جدی به صنعت ما، به ویژه به بحث نوآوری و تولید محصولاتی با برندهای ملی وارد کرده است.

 

وزیر اسبق ارتباطات در پایان گفت: بنابراین نیاز است برای واردات گوشی‌های تلفن همراه به کشور، بازرسی و کنترل فنی صورت گیرد تا بتواند از آسیب‌هایی که به سلامت و نیز امنیت اطلاعات وارد می‌کند، جلوگیری شود.

 

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و شمس آباد صرفا آن را بازنشر کرده است.

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :