شمس آباد: تیم کوهنوردی ۱۴ نفره از مشهد به همراه یک کوهنورد از الیگودرز ۳ روز قبل برای صعود به قلعه اشترانکوه لرستان عازم منطقه شدند که در مسیر صعود به قلعه بر اثر ریزش بهمن دچار حادثه شدند؛ این تیم ۱۵ نفره در مسیر به چند دسته تقسیم می‌شوند.

 ۳ کوهنورد به دلیل بیماری که پیدا می‌کنند به پناهگاه برگشته و ۱۲ کوهنورد دیگر به مسیر خود ادامه می‌دهند و وقتی به تاریکی شب می‌خوردند دیگر راه برگشت نداشته و مسیر را ادامه داده که در این مسیر دچار حادثه شدند.

از این تیم ۱۵ نفره تاکنون ۷ کوهنورد مفقود شده، ۲ نفر جان باخته و ۶ نفر هم سالم پیدا شدند و کوشش‌ها برای پیدا کردن ۷ مفقودی ادامه دارد هرچند به گفته مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان لرستان به احتمال زیاد جان خود را از دست داده اند.

 

جزییات حادثه ریزش بهمن در اشترانکوه

تیم کوهنوردی در فرودگاه مشهد

 

عملیات دنبال برای یافتن کوهنوردان مفقود شده مشهدی متوقف شد

رضا
آریایی در گفت‌وگو با خبرنگار شمس آباد در خرم آباد، عملیات جست‌وجوی
کوهنوردان مفقودشده در اشترانکوه به علت سرمای هوا و تاریکی پایان یافت.
ادامه جست‌وجو به صبح فردا موکول شد.

تیم کوهنوردی ۱۴ نفره از مشهد
به همراه یک کوهنورد از الیگودرز ۳ روز قبل برای صعود به قلعه اشترانکوه
لرستان عازم منطقه شدند که در مسیر صعود به قلعه بر اثر ریزش بهمن دچار
حادثه شدند؛ این تیم ۱۵ نفره در مسیر به چند دسته تقسیم می‌شوند.

 ۳
کوهنورد به دلیل بیماری که پیدا می‌کنند به پناهگاه برگشته و ۱۲ کوهنورد
دیگر به مسیر خود ادامه می‌دهند و وقتی به تاریکی شب می‌خوردند دیگر راه
برگشت نداشته و مسیر را ادامه داده که در این مسیر دچار حادثه شدند.

از
این تیم ۱۵ نفره تاکنون ۷ کوهنورد مفقود شده، ۲ نفر جان باخته و ۶ نفر هم
سالم پیدا شدند و کوشش‌ها برای پیدا کردن ۷ مفقودی از فردا ادامه دارد
هرچند به گفته مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان لرستان به احتمال زیاد جان
خود را از دست داده اند. 

پیشنهاد ویژه :   حوادث : فال روزانه ۱۹ / ۱۲ / ۱۳۹۶

 

اسامی مفقودین حادثه اشترانکوه اعلام شد

اورژانس
هوایی الیگودرز اسامی مفقودان، نجات‌یافتگان و تنها فوتی حادثه در گیر شده
تیم ۱۴ نفره کوهنوردی از استان خراسان که در کولاک اشترانکوه لرستان
در گیر شده‌اند را اعلام کرد.

اسامی مفقودین: علی حسینی، امان‌الله
جوکار، ناصر اکبری، مرتضی غلامپور، اکرم حقانی، مهشید جوان‌محمدی، علی
قاسم‌زاده، مجید زاده تراب.

اسامی کسانی که نجات یافته‌اند: امیر تقی زاده، محمود فرنوش فر، حسن موسوی، سروش قادری، محسن اشرفی، سید رضا وحیدی.

ضمناً متأسفانه یکی از مفقودین به نام علیرضا عامری ۲۲ ساله فوت شده است.

اسامی کوهنوردانی که نجات یافته‌اند:

 

امیر تقی زاده، محمود فرنوش فر، حسن موسوی، سروش قادری، محسن اشرفی، سید رضا وحیدی.

علیرضا عامری کوهنورد ۲۲ ساله  و مرتضی غلامپور معروف به پلنگ برفی ایران که سابقه صعود به چند قله ۸۰۰۰ متری از جمله اورست را در پرونده اوست، دو کوهنورد جان باخته تاکنون است.

۷ کوهنورد مفقودشده مشهدی به احتمال زیاد جان خود را از دست داده‌اند

رضا آریایی در گفت‌وگو با خبرنگار شمس آباد در خرم آباد، در مورد آخرین جزئیات از کوهنوردان مفقود شده مشهدی در اشترانکوه لرستان ظهار داشت: دومین جسد کوهنوردان مفقود شده مشهدی در اشترانکوه پیدا شد که جسد یک مرد است و هنوز ۷ کوهنورد دیگر پیدا نشده است.

وی با اشاره به بکارگیری تمام امکانات برای پیدا کردن کوهنوردان مفقود شده افزود: کوشش ها برای پیدا کردن ۷ کوهنورد دیگر که ۲ زن و ۵ مرد هستند ادامه دارد و به احتمال بسیار زیاد این کوهنوردان در زیر بهمن هستند و جان خود را از دست داده اند چراکه کوله پشتی های پیدا شده درست در محل پیدا کردن جسد کوهنورد بوده است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : مرثیه‌ای برای قهرمانان سرزمینم - ایسنا

آریایی در پاسخ به این سئوال که آیا کوهوردان از وضعیت جوی باخبر نبودند اظهار داشت: هواشناسی در روزهای گذشته چندین بار اعلام کرد که هوای غرب کشور و به ویژه استان لرستان همراه با برف و باران است اما متاسفانه این تیم کوهنوردی به این هشدارها اهمیتی نداده و در گیر این حادثه شدند.

 

جزییات حادثه ریزش بهمن در اشترانکوه

محل وقوع حادثه

معاون هلال‌احمر استان لرستان گفت: سه تیم دنبال نجات نیز در منطقه اضافه‌شده و در حال  دنبال در منطقه هستند و دو بالگرد در این راستا اعزام‌شده که یک بالگرد بواسطه ۱۱۵ و یک بالگرد بواسطه هلال‌احمر شهرکرد به منطقه اعزام‌شده و دنبال در منطقه ادامه دارد.

وی عنوان کرد: کوشش برای جستجوی مفقودین ادامه دارد و تاکنون به‌جز ۵ کوله‌پشتی که در محل بهمن پیداشده ردی دیگر ی از مفقودین پیدا نشده است.

۳ تیم هلال احمر و ۲ بالگرد برای پیداکردن کوهنوردان مفقود شده مشهدی اعزام شد

محمدباقر محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار شمس آباد در خرم‌آباد با اشاره به اعزم تیم‌های امدادی برای پیدا شدن ۸ کوهنورد مفقودشده مشهدی در اشترانکوه لرستان اظهار داشت: سه تیم دنبال نجات در منطقه اضافه‌شده و در حال  دنبال در منطقه هستند و دو بالگرد در این راستا اعزام‌شده که یک بالگرد بواسطه ۱۱۵ و یک بالگرد بواسطه هلال‌احمر شهرکرد به منطقه اعزام‌شده و دنبال در منطقه ادامه دارد.

وی افزود: کوشش برای جستجوی مفقودین ادامه دارد و تاکنون به‌جز کوله‌پشتی مفقودین ردی دیگر پیدا نشده است.

آخرین جزئیات حادثه برای کوهنوردان مشهدی در اشترانکوه

رضا آریایی در گفت‌وگو با خبرنگار شمس آباد در خرم آباد، در مورد حادثه اشترانکوه لرستان و در گیر شدن چندین کوهنورد در برف و بهمن اظهار داشت: ۳ روز قبل ۱۴ کوهنورد مشهدی برای صعود به اشترانکوه اقدام کرده که یک کوهنورد از شهرستان الیگودرز در استان لرستان نیز این گروه را همراهی می‌کند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : شمس آباد - بازجویی شیطان از دیکتاتور

وی با اشاره به رخ دان حادثه برای این گروه ۱۵ نفره افزود: این گروه کوهنوردی در دهلیز سمت چپ به سمت قله در گیر بهمن شده که ۷ نفر پیدا شده ولی متاسفانه ۸ نفر دیگر که ۲ نفر آنها خانم هستند مفقود شده‌اند.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران لرستان با اشاره به فوت یکی از کوهنوردان پیدا شده گفت:  از ۷ کوهنورد پیداشده ۶ نفر در پناهگاه هستند اما یک نفر از آنها که ۲۲ سال سن داشت با هلی کوپتر به بیمارستان اعزام اما متاسفانه فوت کرد.

وی با اشاره به اینکه عملیات دنبال از زمین و هوا با تمام امکانات آغاز شده عنوان کرد: کوله پشتی کوهنوردان پیدا شده و احتمالا این افراد زیر بهمن گیر کرده‌اند.

آریایی در پاسخ به این سئوال که آیا کوهوردان از وضعیت جوی باخبر نبودند اظهار داشت: هواشناسی در روزهای گذشته چندین بار اعلام کرد که هوای غرب کشور و به ویژه استان لرستان همراه با برف و باران است اما متاسفانه این تیم کوهنوردی به این هشدارها اهمیتی نداده و در گیر این حادثه شدند.

محمد باقر محمدی معاون هلال احمر لرستان در گفت و گو با شمس آباد عنوان کرد: سه تیم دنبال نجات در منطقه اضافه‌شده و در حال  دنبال در منطقه هستند و دو بالگرد در این راستا اعزام‌شده که یک بالگرد بواسطه ۱۱۵ و یک بالگرد بواسطه هلال‌احمر شهرکرد به منطقه اعزام‌شده و دنبال در منطقه ادامه دارد.

 

جزییات حادثه ریزش بهمن در اشترانکوه

عامری از کوهنوردان جان باخته مشهدی

این خبر را به اشتراک بگذارید :