به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، درپی تجاوز عناصر مسلح حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) به نظامیان ترکیه در مرز عراق، ۲ نفر کشته و ۱ تن دیگر زخمی شد.

ستادکل نیروهای مسلح ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که این تلفات درپی انفجار یک بمب کارگذاشته شده در مسیر کاروان نظامیان ترکیه در استان حکاری رخ داده است.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» ارتش ترکیه همچنین تاکید کرد که به مبارزه با تمام گروه‌های تروریستی در مرزهای جنوبی‌اش، تا زمانی که حتی یک تروریست نیز باقی نماند، ادامه خواهند داد.

گروهک پ.ک.ک که از سوی ترکیه، آمریکا و اتحادیه اروپا تروریستی شناخته می‌شود،  از سال ۱۹۸۴ مبارزه مسلحانه‌ای را با دولت ترکیه آغاز کرده است. بر اساس آمارهای رسمی ترکیه، بیش از ۴۰هزار نفر، که بیشتر از آنها غیرنظامی هستند، در این درگیری‌های ۳۰ ساله کشته شدند.

دولت ترکیه که از چندین ماه قبل تهدید به اجرای عملیات نظامی جدید در شمال سوریه علیه شبه‌نظامیان کُرد در این منطقه می‌کرد، بعد از اعلام تصمیم آمریکا برای ایجاد ارتش کُردی ۳۰هزار نفری در سوریه، مجاب به آغاز آن شد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - اعراب خواهان آشتی با قطر نیستند

ترکیه، تجاوز به عفرین در حلب در شمال غرب سوریه را از ۱۶ ژانویه آغاز کرد؛ زمانیکه با توپخانه مواضع نیروهای کُرد در ریف حلب شمالی و غربی را هدف گرفت. 

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس


 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :