به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، سرویس امنیت فدرال روسیه اعلام کرد، سه نفر از یک گروهک وابسته به داعش دستگیر شده‌اند و یک نفر دیگر از آنها خود را منفجر کرده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اینترفکس»، نیروهای امنیتی روسیه همچنین تأکید کردند که افراد دستگیر شده توطئه کرده بودند که با استفاده از مواد منفجره در منطقه «روستوف» عملیات تروریستی انجام دهند.

طبق گفته این مقامات روس، سرکرده این گروهک تروریستی که با داعش در ارتباط است برای اینکه دستگیر نشود خود را با استفاده از بمب های دست‌ساز منفجر کرد.

این گروه که قصد انجام حملاتی تروریستی با استفاده از بمب و اسلحه در منطقه روستوف را داشت، پیش از انجام هر اقدامی دستگیر شده و توطئه‌های آنها خنثی شد.

دفتر مطبوعاتی سرویس امنیت فدرال روسیه امروز سه‌شنبه اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور به مخفیگاه این گروهک تروریستی یورش برده‌اند.

اطلاعات بدست آمده نشان می‌دهد که این گروهک در حال تدارک حملاتی بود تا بعد از دریافت فرمان از گروه تروریستی داعش در سوریه این حملات را به انجام برساند که ناکام ماند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - تاثیر واردات بی‌رویه بر صنایع دستی/هنرهای دست در بروجن ناشناخته مانده است

هفته گذشته، «الکساندر بورتنیکوف»، رئیس سرویس امنیت فدرال روسیه گزارش کرده بود که نیروهای امنیتی این کشور در سال ۲۰۱۸ میلادی ۶ تعرض تروریستی را خنثی کرده‌اند که نیمی از آنها با انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور در ماه مارس قرار بود اتفاق بیفتد.

 

انتهای پیام/.


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :