به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، تجاوز نظامی سه‌جانبه آمریکا، انگلیس و فرانسه به خاک سوریه، نه تنها نگرانی‌های رژیم صهیونیستی درباره محور مقاومت را کاهش نداد بلکه آنها را منزوی‌تر کرده است.

وبگاه امنیتی «دبکافایل» وابسته به منابع اطلاعاتی رژیم صهیونیستی نوشت: «یورش آمریکایی به سوریه هراس اسرائیل از اینکه در برابر انتقام ایران برای یورش به پایگاه T4 تنها بماند را افزایش داد».

دبکا با بیان اینکه یورش غربی به روسیه، رژیم صهیونیستی را در برابر محور ایرانی-روسی منزوی کرده است، افزود: «مشخص شده که این یورش نه تنها نگرانی‌های امنیتی اسرائیل را برطرف نکرد بلکه آنها را افزایش داد».

این پایگاه اطلاعاتی با اشاره به آماده‌سازی ارتش رژیم صهیونیستی برای هرگونه درگیری احتمالی با محور مقاومت در سوریه، تاکید کرد: «نیروهای اسرائیلی در مرزهای شمالی با سوریه و لبنان اکنون بیشتر از هر زمانی در تاریخ به حالت آماده‌باش و اخطار رفته‌اند».

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان روز جمعه گفته بود: «یورش غربی به سوریه نه تنها ارتش این کشور را نترساند، بلکه نتوانست به معارضان کمکی کند یا در خدمت منافع اسرائیل باشد».

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : گفت‌وگوی تفصیلی پارس با عموی شهید شاه‌سنایی نظر خانواده نخستین شهید اغتشاشات اخیر در مورد مطالبات مردم/ زیارت عاشورایی که قبل از شهادت هم ترک نشد

دبکافایل در پایان نوشت: «اسرائیل اما با پشتیبانی تضعیف‌شده آمریکا در سوریه تنها مانده در حالی که ایران و متحدانش می‌توانند روی پشتیبانی بیشتر روسیه حساب باز کنند».

بامداد شنبه (۲۵ فرودین) سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه به بهانه ادعایی نابود کردن تأسیسات و توانمندی‌های شیمیایی دولت سوریه، ۱۰۳ فروند موشک به چند منطقه از این کشور شلیک کردند. به گفته وزارت دفاع روسیه، پدافند هوایی سوریه موفق شد ۷۱ فروند از این موشک‌ها را رهگیری و ساقط کند. همچنین گفته می‌شود که در این یورش هیچ شهروند یا نظامی سوری آسیب ندیده است جز سه نفر که در نتیجه انحراف یکی از موشک‌های شلیک شده بود.

همچنین بامداد روز دوشنبه ۲۰ فروردین بود که پایگاه هوایی T-4 در سوریه هدف یورش هوایی و اصابت چندین موشک قرار گرفت. 

وزارت دفاع دفاع روسیه افشا کرد دو جنگنده اف۱۵ رژیم صهیونیستی با تعدی حریم هوایی لبنان، ۸ فروند موشک به سمت پایگاه هوایی T4 در حمص شلیک کردند. ۵ فروند از این موشک‌ها بواسطه پدافند هوایی سوریه هدف قرار داده شد اما ۳ فروند دیگر به پایگاه اصابت کرد.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : شمس آباد - برگزاری نشست خبری سومین جشنواره هنری و همایش بین‌المللی حقوق بشر آمریکایی

گفته می‌شود در این یورش حداقل ۱۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

«علی‌اکبر ولایتی» مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل نیز روز سه‌شنبه تاکید کرده بود جنایت رژیم صهیونیستی در هدف قرار دادن پایگاه هوایی سوریه بدون پاسخ نخواهد ماند.

انتهای پیام/م


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس


 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :