به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی و «عمر البشیر» رئیس‌جمهور سودان دیشب با یکدیگر تلفنی صحبت کرده و درباره برگزاری نشست مشترک در حاشیه اجلاس سران عرب که قرار است روز یکشنبه در عربستان سعودی برگزار شود، به توافق رسیدند.

خبرگزاری سودان «سونا» با اعلام این خبر افزود که دو طرف در این تماس تلفنی راهکارهای توسعه روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی دارای اهتمام مشترک را بررسی کردند.

وزارت دفاع سودان پیش از این اعلام کرد که مشارکت نیروهای سودانی در ائتلاف عربی علیه یمن به رهبری عربستان سعودی ادامه خواهد داشت.

بنابر این گزارش، در نشست پارلمان سودان که پشت درهای بسته با حضور «علی سالم» وزیر دفاع سودان برگزار شد، سالم تأکید کرد که «مشارکت نیروهای مسلح در جنگ یمن طبیعی است و این نخستین بار نیست که نیروهای سودانی در جنگ خارج از مرزها شرکت می‌کنند.»

البشیر قرار است فردا شنبه برای شرکت در اجلاس سران عرب به عربستان سعودی برود.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : پزشکان بدون مرز از کشته شدن ۷۳۰ کودک زیر ۵ سال روهینگیایی خبر داد

مشارکت سودان در جنگ علیه یمن در حالی است که اخیرا رسوایی تجاوز جنسی یک نظامی سودان به یک دختر یمنی سر وصدای زیادی در یمن به پا کرد و همچنین کشته شدن شمار زیادی از نظامیان سودانی در مناطق جنگی یمن انتقادهای زیادی را در داخل سودان ایجاد کرده است.

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :