به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس سه‌شنبه شب (دیشب) با «تمیم بن حمد» امیر قطر، تلفنی صحبت کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «صفا»، هنیه و تمیم در این تماس تلفنی درباره نحوه برخورد رژیم صهیونیستی با راهپیمایی بازگشت و شهادت ومجروحیت دهها فلسطینی گفت‌گو کردند و و هنیه تأکید کرد این راهپیمایی در چارچوب کار فرهنگی مسالمت‌آمیز برای شکستن محاصره و تأکید بر حق بازگشت صورت می‌گیرد.

رئیس دفتر سیاسی حماس تصریح کرد این راهپیمایی‌ها علیرغم سرکوب آن بوسیله رژیم صهیونیستی ادامه دارد و صهیونیست‌ها با اقدام نظامی نمی‌توانند با ملت فلسطین که در تمام نوار غزه، کرانه باختری، قدس و اراضی اشغالی ۱۹۴۸ بر حق بازگشت تأکید دارند، ‌مقابله کنند.  

امیر قطر هم بر مواضع ثابت دوحه در راستای حقوق ملت فلسطین تأکید و سپس با ملت فلسطین و اهالی غزه اعلام همبستگی کامل کرد.

وی گفت وزارت خارجه را مأمور می‌کند که با تمامی طرف‌های مربوطه و از طریق مجمع عمومی سازمان ملل این موضوع را پیگیری کند یا حتی اینکه بار دیگر این مسأله در شورای امنیت مططرح شود.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : شمس آباد - گفتگوی خواندندی با همسر فرمانده شهید حججی/ حاج‌قاسم گفت باید آقامرتضی را از گمنامی دربیاوریم / شهیدی که دعای شهادت نمی کرد

چندین شهدای فلسطینی طی راهپیمایی بازگشت  جمعه هفته گذشته (۳۰ مارس) به ۱۹ نفر رسید و مجروحان بیش از ۱۵۰۰ تن افزایش یافتند.

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :